Ден или Ноќ?

Ден или Ноќ?


  • Вкупно гласачи
    323
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Zajdisonce - onoa vreme koga sonceto zaogja vo planinite (19:30 - 20:00)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
zajdisonce, nekako mi e mnogu romanticno i ebacko vremeto na zaoganje na sonceto
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Мене најмногу ми се допаѓа ноќта.. Одиме низ кафичи, низ паркови со другарите.. тоа посаебно во лето.. преку ден не се излегува надвор, па поголемиот дел од денот го преспивам а до рано на утро сум излезен..
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
и ден и ноќ двете подеднакво,денот за некои работи кои се прават преку ден а ноќта за работи кои се прават преку ноќ,нали :helou:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Изгрејсонцето ми е многу непредвидливо, а ноќта пак премногу предвидлива.Затоа пак пладнето (светлината на денот)го сакам најмногу!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ден. Ја сакам и ноќта, но градот ми е поубав на дневна светлина.:pos:
Ноќ преферирам само на одмор, навечер на плажа а над мене полн свод ѕвезди.:helou:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Zajdisonceto i izgrejsonceto, denot na pladne ne go obozavam neso mnogu no ako nesto interesno se slucuvaa..
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Го сакам изгрејсонцето ме потсеќа на нешто ново,на иднина на авантури.

Ја мразам ноќта буди лоши мисли,црна е потсеќа на смрт на лоши работи едноставно не ја сакам ноќта.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Јас обожавам ноќ...Најискрено, многу сакам ноќ..Меѓутоа обожавам и изгрејсонце...Лани на одморот кога го гледав на плажата мислев дека нема ништо поубаво...А и нема...Тивко, никој околу тебе...Уживаш, го слушаш морето, си седиш на плажата...Уживанција!!Убавини!!!
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Изгрејсонцето :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Дефинитивно нок..
Мислам дека вечерно време некако подруго се осекам ... по опуштено, по рекалсирано, а плус тоа вечерни журки абе вечер е лудница нема поубаво ...ама и денот не е лош има убави моменти и од денот
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Гласав за ноќта и тоа за периодот после полноќ. И порано си бев, но последниве неколку месеци станав во целост ноќна птица, преку ден спијам, а навечер шетам, па и дома да си останам неможам да легнам пред 4 наутро. Го сакам тој период кога е тивко надвор, а посебно кога сум сама
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
зајдисонце..кога сонцето ги спојува небото и земјата а небото има волшебни бои
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Oдбрав зајдисонце -до полноќ-
Периодот на луда забава и журки, кога си со друштво и некаде низ градот...па интересно ми е тој периот кога седам дури и пред мало-темница, заебанции, полно дечурлана.
А и самото зајдисонце е една прекрасна појава...романтика, абе класика...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom