Ден или Ноќ?

Ден или Ноќ?


  • Вкупно гласачи
    323
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
mnogu ljubam da veslam posle polnok, ednostavno temnicata mi vozbuduva nekoi custva i se osekam naj slobodno
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Изгрејсонцето и зајдисонцето ги сакам затоа што глетката е посебна, небото како да е во пламен, боите се рај за очи! Свежината на воздухот е пријатна, убајни за душа.

Денот не го сакам баш многу, посебно летно време. Вечерите ми се најубави, пријатно за прошетка, свежичко и убаво, небо полно со ѕвезди и месечина мх мх
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
poovece ja sakam nocta neznam zosto ama mnogu pointeresno mi e da sedim dodeka e noc.
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
:vozbud:

Ноќтааа....ммм...ја обожавам....тогаш се осеќам најубаво...најрасположено...темница....а особено на лето...ммм...мераци.....
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
ViRuS напиша:
Мене изгрејсонцето и ноќта затоа што во тој дел од денот е најтивко и најубаво ми се гледа! 8)
I mene isto..Ama i zajdisonceto mi e ubavo!
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
definitivno nocta posle polnoc :) ja obozavam nocta,a posebno toj period posle polnoc. vo posledno vreme mene kako i da mi pocnuva denot posle polnoc a ne kako po pravo da zavrsuva :) ednostavno se cuvstvuvam prijatno vo toj period. ja sakam nocta, temninata, misterijata vo nea.... ednostavno nocta sama po sebe nosi nekoja posebna ubavina :)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Зајдисонце! (до полноќ-Периодот на Журките:))

зајдисоце најубаво а посебно во лето мх мх мх...после журка до полнок да после полнок....време ЗА спиење...
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Зајдисонце! Секогаш лебди некоја романтика во воздухот во овој дел од денот, а и глетката е прекрасна, поготово па и ако си на плажа..... Си ја сакам и ноќта, таа прекрасна тишина... кога конечно можеш да се опуштиш и на раат да си поминеш некое време потполно сама...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
зајдисонце, без двоумење! мада кога ќе видам тесен избор има направено, секој дел е со своја убавина! ама зајдисонце си е зајдисонце.. така на плажа, сами двајцата, одблесок на сонцето од езерото/морето... тивко,убаво... гррр се наежив!
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Рано сабајле кога изгрева сонцето и ноќта после 12.Не можам да се решам баш.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Go sakam izgrejsonceto iako samo ednas sum stanala da go gledam. Ali gletkata e prekrasna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom