Ден или Ноќ?

Ден или Ноќ?


  • Вкупно гласачи
    323
Член од
14 октомври 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
nokjta i izgrejsonceto...:icon_bigg:icon_biggnajubavo mi e vo toj period od denot:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg
 
Член од
17 септември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
1
Pa site ke napisat nok neli..podramaticno e po sve...Nok i se e poinaku
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
96
Поени од реакции
0
Nok be zs ke napraes nekoja glupost i nikoj ne znae osven ako nekoj od tvoite ne te predade a i nokna ptica sum so da praam
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Денот и ноќта...

Во денот и во ноќта, нема сонце-месечина и во денот и ноќта нема близина-далечина во ноќта и денот, во случајов ноќна птица... а кај вас, прашањето-одговорот...

:)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Да. :)

Ајде ќе парафразирам, значи ден или ноќ?

Кој е вашиот период од деноноќието, кога се снаоѓате подобро во животот, зошто и сл.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сметам дека не може да се даде објективен одговор на ова прашање затоа што се е релативно. Во некој периоди подобро се снаоѓаме во ноќта а некој подобро во денот.

Но јас би ја издвоил ноќта, токму поради темницата. Не знам по кој пат ќе се повикам на легендарната реченица "With the lights out it's less dangerous" . Во ноќта поопуштено зборувам, се социјализирам а во секој момент кога ќе сакам да бидам сам можам да побегнам во ноќта.
Во ноќта никого не гледам јасно и чисто а и никој не ме гледа мене-дефинитвно ја бирам ноќта.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Зависи за што... Има работи кои се прават дење, не се прават ноке и обратно. Сепак би го издвоил денот како подобро за снаоѓање. Се знае дење си е дење :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Nautro...prekrasno e se.Mirisot,lugeto se tolku humani,uste ne im se razbudeni instinkite za prezivuvanje i togas najdobro se snaogam...posle toa malce potesko mi odi,koga ke pocnam da gledam tolku mnogu maski okolu mene...site se krijat zad niv,zad lazni nasmevki,mi se povraka od toa...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Денот дефинитивно,ноќта не ја сакам...посебно периодот после 1 часот,некако,се` ми е пусто и не чувствувам никаква сила да можам да дејствувам и сакам што побрзо да заспијам за да се раздени и да почне животот пак:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
П зависи за што станува збор, ама најмногу го сакам делот кога не е ни ноќ ни ден, некако светол истовремено темен. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom