Ден или Ноќ?

Ден или Ноќ?


  • Вкупно гласачи
    323

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
до полноќ-Периодот на Журките:)(дефинитивно)
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Ова ноч није мој дан :) Па што знам некако подобро ми е ноќ.А особено во летните периоди,и би сакал да е онака избалансиран денот и ноќта како во зимиските периоди.Повеќе ноќ отколку ден :):)
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Ноќ 3-4 часот по полноќ, кога низ градот сме само ние и неколку кучинња....
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
definitivno zajdisonce, najubaviot period od denov uste da si na nekoe romanticno mesto so nekoja dada do tebe, onaka na plaza na pr. uf uf meraci!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ги сакам и изгрејсонцето и ноќта после 12.Ноќта ми е многу мистична,романтична и многу сакам да ги набљудувам ѕвездите...
Меѓутоа и изгрејсонцето си има своја убавина,но најубаво е да гледаш изгрејсонце кога си на планина или на плажа.Барем според мене.
 

~~KASAP~~

God is a DJ
Член од
27 мај 2007
Мислења
824
Поени од реакции
4
Preku nokj princezi preku den veshterki!!:)
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
зајдисонце многу ми се допаѓа посебно кога си на одмор најубав перид од денот тогаш не е жешко ветерче подувнува и почнува журката мммм прекрасно чувство
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Изгрејсонце....Гласав за него, иако многу го сакам и зајдисонцето...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па секој дел од денот е одличен... Гласав за денот (светлината на пладне) но ги сакам сите! Едноставно секогаш се чувствувам убаво.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
go sakam zivotot,taka da i denot i nokta :cvdsewqgkk
no koga bi morala da biram...zajdisonceto...na plaza.. :zasqwqrghj
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
По полноќ.
(Преку лето) можам да седам/лежам на тераса до изгрејсонце (по можност со кафе :)). Сите можни цвеќина од саксиите и леите мирисаат, косена трева, штурци, крекаат жаби, слаб ветер, па бројам ѕвезди и авиони, светулки и мали светленца во неколкуте селца од другата страна на езерото, месечината и одразот во водата, и точно на полноќ го слушам возот во подножјето на планината, 6 секунди подоцна можам и да го видам. :)
Атмосферата е неповторлива, особено со правото друштво, и не ја менувам за ништо. Мене ми е тоа дел од рајот.:nokti:
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Emma напиша:
По полноќ.
(Преку лето) можам да седам/лежам на тераса до изгрејсонце (по можност со кафе :)). Сите можни цвеќина од саксиите и леите мирисаат, косена трева, штурци, крекаат жаби, слаб ветер, па бројам ѕвезди и авиони, светулки и мали светленца во неколкуте селца од другата страна на езерото, месечината и одразот во водата, и точно на полноќ го слушам возот во подножјето на планината, 6 секунди подоцна можам и да го видам. :)
Атмосферата е неповторлива, особено со правото друштво, и не ја менувам за ништо. Мене ми е тоа дел од рајот.:nokti:
Можиш да продолжиш... :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Зајдисонцето,ама не до полноќ,туку само тие 5-10 минути на заоѓање...милина

M@We4kA напиша:
Можиш да продолжиш... :)
Може си кажала се што има :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom