Демир Хисар - сте го посетиле?

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
dj.goldy напиша:
Mnogu smesno, pa i ne treba da ne ima na atlasot za takvi luge koi ne si ja poznavaat sopstvenata zemja, a vo gradi se cukaat deka sme najgolemi patrioti. I da mu kazam na toj SUGI, prvo nemas ime kako sto ti prilega, vtoro najgolemite pisateli poteknuvaat od Demir Hisar, ako neznaes, a siguren sum deka neznaes ke ti kazam za da ne bides tolku tokmak, Petre M Andreevski, Rade Siljan Gorjan Petrevski, Jordan Plevnes vi ja podari najdobrata makedonska drama ili roman sto e ERIGON i aj nemam vreme da ti citiram koi se ne se kolku poznati i priznati naucnici doktori lekari. Najgolemite umovi vo cela Makedonija vi gi podarivme nie i treba da imate malku pocit sprema nas, da ne bidete tolku sebicnjaci, vprocem i bivsiot premier Vlado Buckovski poteknuva od Demir Hisar. I uste nesto sto sigurno ke ve zdoboli po vasite super pametni umovi, nie vi gi lekuvame vasite bolni umovi vasite bogati deca koi sirat prostitucija, droga, alkoholizam, vie ne naprvavivte takvi i nie vi go sobirame gjubvreto od cela Makedonija. Nemate nikakva potreba da zboruvate za nas taka. Pozdrav

јас не видов некој што не е поврзан со Демир Хисар да збори лошо на темава за тој град.. јас неам никаква врска со ДХ никад не сум ни бил... затоа некам и на навредувам ни да пофалувам.. али како што гледам на форумов ви треба една дисциплинска...
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
bacilo напиша:
Aх млад филозофу!Па се чудам како некои демирхисарци ги побркале професиите.Има доста големи дејци во нашето место ама има и доста кандидати за пополнување на истите.
На"pametnata"скопјанка со селски таблици(твојата муза на надежта)никој не и ваѓаше очи туку само и кажавне т.е ја навлековне на едно нејзино размислување(а по тоа ја откривне која е и каква е)па никој не и е крив шо самата пропадна во замката шо и ја спремивне.Си кажа паметната шо мисли,а мене тоа не ми се бендисуваше,и затоа на форумов има -цитирај-па си кажав жо и како е.
....Е сега има мал проблем тука...:zlo:......
... Без разлика не индивидуалната интелектуална способност, апсолутната вистина е различна во сечии очи. Секоја личност кога смета дека е над другите и кога на ваков или таков начин се обидува да ја промени ситуацијата како што таа мисли дека е правилно. Често интелектно и интелигентно супериорната личност со добра способност за да ги организира работите како ШТО ТАА МИСЛИ дека треба да бидат.

Можеби во некое идно општество работите ќе бидат како што ти велиш bacilo....:toe:
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Јас сум од Скопје го посетив градов пред 4 дена. Што е до мене Демир Хисар е убав град може би нема добра инфраструктура, но има добри места за искачање како thunder или пејчиновски или што ти јас пак знам.. А пак за луѓето од градот немав никакви лоши зборови со тие што се запознав за 5 минути беа спремни да рипаат за мене во случај ако некој ме закачал, за разлика од Скопјево што имам другари кои ги знам 5 години и во случај на тепачка или слична ситуација би пукале сеир. Влегуваш во кафич, можеби малце чудно те гледаат зашто си нов, но нема некое оговарање : "со ислучок на една Скопјанка која ме знаела па почна да врти муабети на шанк со другарките и ред разни оговарања за тоа кој сум јас ИТН."
Иначе поголеми проблеми како на форумов така и пошироко знаат да праваат само на*у*чените Скопјанки кои отишле во Д.Х.
А за Демир Хисар-ци можам и рака да дадам во секој момент,така да
луѓето си се кул и ништо не им фали.
Поздрав!!!
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
tosethebest напиша:
Иначе поголеми проблеми како на форумов така и пошироко знаат да праваат само на*у*чените Скопјанки кои отишле во Д.Х.
А за Демир Хисар-ци можам и рака да дадам во секој момент,така да
луѓето си се кул и ништо не им фали.
Поздрав!!!
Алал да тие бе брат!!! Коментаров ти е на место. Ова го мислев цело време откако не навреди Скопјанкава ама не беше мое да го кажам пошо сиве што ја бранат веднаш ќе ме обвинеја дека сум пристрасен, а и ќе ги навредев другите странци што идат.

И запамтете: ова не важ за сите. Си кажа човекот за кој се работи. Брат ко ќе дојдеш другиот пат имаш пијачка од мене за тоа што си искрен :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
tosethebest напиша:
А пак за луѓето од градот немав никакви лоши зборови со тие што се запознав за 5 минути беа спремни да рипаат за мене во случај ако некој ме закачал, за разлика од Скопјево што имам другари кои ги знам 5 години и во случај на тепачка или слична ситуација би пукале сеир.
Тоа му го објаснувам на сите... а не можат да сватат... да се повторам, додека некој одстрана не не пофали сами не знаеме да се цениме... и точка повеќе е глупо да се расправа на темава! Сега секој кој сака нека пише нешто интересно а не да се кара со сите!!! Мислам секој кој е попаметен не треба повеќе да влегува во расправии! тоа што е направено е.. и не може да се подобри!!!
 

Filip

Морнар
Член од
26 септември 2005
Мислења
59
Поени од реакции
0
Абе не знам јас што се расправате за една скопска шмизла, ама ај што да се прај...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Се надевам дека викендоф ќе одам во Демир Хисар...
...иии ќе напишам опширен извештај (ако не ме мрзи, во спротивно краток) :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Tonchie напиша:
Се надевам дека викендоф ќе одам во Демир Хисар...
...иии ќе напишам опширен извештај (ако не ме мрзи, во спротивно краток) :)
Тони, Wellcome... ќе си поминеш убаво во Демир Хисар, мислам во ред, имаш другарки од тука.. кога ќе заминеш пак во Скопје ќе имаш и уште еден куп познаници, другари...

Од мене пиво!!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Анастазија напиша:
.....................
Леле, дај бе се што пишувате прибирајте во една порака, многу ми е нејасно со сите тие епитети кои ми ги лепите низ триве страници наназад

И продолжуваме.... ДОСТАТЕ БЕ ЛУЃЕ!!!

Мислам дека е време сите да се извините за своите коментари... почнувајќи од Ана, која незнам дали намерно или ненамерно ги навреди СИТЕ жители на демирхисарско (освен татко и).. подоцна и сите останати поради ствоте навредливи коментари...
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
:pos2::duel:Доаѓа времето за на стадион:duel::pos2:

За дволичност има низ целава земја, а рака на срце има и во Демир Хисар, не е рај..Ама сепак го сакам со сите свои поволности и недостатоци..Луѓето се поштени??? Има и такви..Ама има и непоштени како што е низ целата држава, има мажи и кукавици, има добри и има и лоши, има стари и млади:lud:

И сакам да ве прашам зошто кажувате за некој што не го знаете лично??? СИТЕ ВЕ ПРАШУВАМ
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
пф... очигледно ако продолжите со карање ке ве прогласам за град кај што никој од населението не се согласува еден со друг, и нема да ви дојдам у посета! Да знаете!:baeh: тоа ке ви влијаее многу на развојот од областа на туризмот, п.с. се зезам!:vozbud:
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Ќе имаме голем минус ти ако не го посетиш нашиот град..Вистина, ај дојди ќе те убедиме во спротивното:music3:
 

Filip

Морнар
Член од
26 септември 2005
Мислења
59
Поени од реакции
0
Абе најубав град е Демир Хисар, само некои така не преставија...а за граѓаните немам зборови :) :pos: :pos2: :pos:
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Нели бе синко убаво те викав пред некој ден пред Дезодеа? Нели велев јас да расчистиме? Се што сакав беше да ми кажеш на што се должи сјајното мислење кое го имаш за мене и покрај тоа што, ако добро се сеќавам - а добро се сеќавам - јас и ти не сме разговарале во животот... И не само тоа - ти ни на изглед не си ми познат!
Вака сега да ти кажам нешто. Не излегов, а и немам намера да излезам и да правам муабет со некој што е влезен во друга галаксија и што нема никава цел во животот. Знам каде одат тие муабет и дека се бесполезни да се прават. А ти размисли малку и ќе видиш дека не заслужуваш да правиш муабет со никој од Демир Хисар пошто никој не ти чинат. Епа кога не ти чинат што се дружиш со нив поѓаволите?! седи соди таму во Скопје. Што ни правиш кавги тука нас.




Анастазија напиша:
А можеш да тврдиш дека сум разгалена скопска госпоѓица? Дали не се граничи тоа со тотален простаклук? Не ли ти е трагикомично геј целиов муабет со „сакам кажам незнам речам“? Ако јас сум дотолку расипано, разгалено девојче кое не заслужува ни да му кажеш во лице што и како мислиш - зошто скапоценото ти време го трошиш на форумов плукајќи по мене? И што е најинтересно - не само што плукаш по мене туку плукаш и по татко ми?
Ако немаш сопствена определба за својата сексуална ориентација те молам немој залудно да чкрташ по форумов и да пишуваш глупости. Знам што зборувам и бидејќи имам почитување не сакам никој да навредам. Ти прва почна. Признај си го тоа самата и одкажи се од темава. И не плукам ни по тебе ни по татко ти. Ти почна да плукаш по сите нас. Ние само се браниме.



Анастазија напиша:
Не ти знам, сакав да се запознаеме ама не знам дали ти беше страв или што - ти неќеше, но според твоиве полуписмени коментари можам да заклучам дека си интелектуална амеба, исфрустрирано детенце што цел живот јадело заушки од поголемите, човек чии највисоки амбиции се да пие пиво пред коперација и да јаде бурак за кој стигне...
Можеш да се запознаеш со мене. Не сум толку дигнат. Ми беше страв??? Те молам воздржи се од непотребни коментари. Суди си за тебе. Никој нема право да суди за друг, освен судиите на фудбалските натпревари и оние во судовите. Знаеш ли ти воопшто што се тоа заушки??? :toe: Поарно е да пиеш пиво пред коперација, отколку да седиш дома во 4 ѕида и да ја читаш ѕвездени патеки патејќи од напади на шизофренија.


Анастазија напиша:
Немам ништо против тоа - напротив, мислам дека луѓето како тебе можат да бидат многу, многу корисни, ама, немој да ми го валкаш името плеткајќи ми го низ уста. Доколку навистина чувствуваш несовладлива потреба да споделиш нешто со мене - најди ме во Демир Хисар и машки (да, колку и страшно и тешко да ти звучи, знам дека во себе имаш сила да го направиш тоа) плесни ми во лице се што имаш. Дотогаш - прај се курташак на други и не ме навредувај со твоите смешни обиди за спуштање - се надевам дека не изгледам толку нискоинтелигентна за да ме закопаш со такви блуеници...
Не те ни споменувам некаде. Немам ни што да споделам со тебе. И немој многу да потценуваш зашто ако имав сила да тргам виљушкари кај татко ти белки имам и за да ти плеснам в лице нешто. Ама не сум таков. и не ме провоцирај сосила туку прибери си се малку и не џвркај по форумов. А ако сакав да те закопам досега ќе беше закопана. Ама како се вели: „Попаметниот попушта....“
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Necrophilia напиша:
пф... очигледно ако продолжите со карање ке ве прогласам за град кај што никој од населението не се согласува еден со друг, и нема да ви дојдам у посета! Да знаете!:baeh: тоа ке ви влијаее многу на развојот од областа на туризмот, п.с. се зезам!:vozbud:
а бе оваа пуфла не е од демирхисар така да ние што сме от градот не се караме оваа се кажува дека е од демирхисар а од друга страна не е..капираш:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom