Демир Хисар - сте го посетиле?

Член од
15 август 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
deca ne se karajte!

Секој си има право на мислење и секое мислење треба да се почитува, ама вакви препукувања за тоа дали луѓето чинеле таму или не не ви требаат. На крај краева, тоа е индивидуално. Јас на пример сум бил 4 пати во Демир Хисар и сите 4 пати ме пречекаа како цар. Се утепав од шетање и стварно како и во скоро секој дел од македонија има што да се види. Два пати од тие 4ри бев искочен во тие неколку кафичи и искрено ми се допадна топлата атмосфера и дружбата што ја имаше таму. Јас не сретнав таму некои не-луѓе, иако не се сомневам дека стварно и постојат, ама ајде искрено речете ми каде има таков град кај што сите се ок па и јас таму да се преселам. Секаде и секогаш ќе се најде по некоја црна овца да го извалка името, ама затоа и не треба да стандардизираме, нели?
 

InsomniA

I can't get no sleep...
Член од
14 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Pa ne mislev jas na toa.Vo demir hisar spagjaat i okolnite sela koi nekoi od niv za mene se mizerni.Osobeno selata od toj region od kade sto jas poteknuvam.Nemozis da najdis dve zblizeni familii.Karanje za gluposti...Nemaat ni pocit ni kultura.Kako sto kazav jas sum od demirhisar i vo gradceto mi e preubo...Sfakjas so sakav da kazam?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Mesija напиша:
Сега слуашам во Пејкоски ќе идела една група мислам се викаше No Way, епа ајде да одиме сите да седниме на една маса, и да си направиме муабет да не ја трујаме темава за нашето градче, сите недоразбирања да се решат..
Eте Чакот е спремен да части... по едно пиво не треба повеќе :) Ноу ВЕЈ
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
И By the way Kико (Месијата) добра група одбра за да се решат проблемите... No Way

:duel: :poss: :poss: :poss: :aplauz: :aplauz: :aplauz:
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Filip напиша:
Абе пак почнавте да се карате...што убо беше до сега... МИРНО!!! :nerv:
А бе ѓаол седиси настрана со чоек си да кажиш да престаниме:poss: :poss: :poss:
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Димитар напиша:
И By the way Kико (Месијата) добра група одбра за да се решат проблемите... No Way

:duel: :poss: :poss: :poss: :aplauz: :aplauz: :aplauz:
А што ке решаваме вие ке е браните теткицава скопска а ние ке се праниме сами??Нееее бееее ее не се карам за некоја што иди еднаш двапти во демирхисар со сите демирисарци не вреди за незе поке брборенје!!!:motor: :motor: :motor:
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
VESELIOT напиша:
Ај малце подвидете што има како има на оваа странава само...!?!!!

---------------> http://blog.com.mk/node/39172 <------------------
Детово што опишува е Прво за второ Одделение. Составов му е за писмена по македонски јазик.:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
VESELIOT напиша:
Ај малце подвидете што има како има на оваа странава само...!?!!!

---------------> http://blog.com.mk/node/39172 <------------------
Епа тоа да и го кажеш на другаркати од скопје а не нас.Нема потреба нам да ни го спомнуваш.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.268
Поени од реакции
1.091
Добро бе стварно не ви се смачи досега. Ај завршете веќе еднаш доста се каравте. Последно ко ја видов темава имаше само 3-4 страни дискусија а сега 12... машала, и тоа добри работи ако беа арно, ама све е тука препукување. Последниве страници е све стрижена-бричена, исто те па исто.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.268
Поени од реакции
1.091
I hope that nostradamus is wrong!
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Абе не уше неколку,туку уше тро повеќе.
Се додека на вашата другарка не и чините и луѓето кои работат за неа не и чинат,ке има и тоа како постови на оваа страна.Посекако гледам дека тек тук некој нешо ке спомне за градчево,вака барем ние да разменуваме мислења.by the way-демократија,јебига!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom