Демир Хисар - сте го посетиле?

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Каменот на местото си тежи, така и јас. Има ли некој било какви впечатоци од ова градче, со иклучок на ЛУДНИЦАТА.(за нова година ЛУДНИЦА беше) : :pos: :pos: :pos: :pos:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Сум бил (ама не во ЛУДНИЦАТА :poos: ), за други работи бев, инаку убаво место. :pos:
 
Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
Mnogu malo gradce, tivko, prirodata strasna ... nekako pitomo i smiruvacki (mozda zatoa tamu ja smestile bolnicata za lica koi imaat mnogu teski zivotni i mentalni problemi i rastrojstva-izbegavam da go spomenam zborot na L.). Demir Hisar ... ubavo .... pazarceto mi ostavi ubav vpecatik .... malo ....

Aj nekoj koj e od Demir Hisar neka kaza povece za gradceto ....
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
без никава намера за навреда на тие што потекнуваат или живеат во овај 'град' али тоа е тоа... го немат на атласон...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.379
Tomsaso, ти од Демир Хисар си?
Искрено никогаш не сум бил таму. Но затоа би сакал да не „почастиш“ со некоја слика од градот и знаменитостите. :wink:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Повелете

Да од Демир Хисар сум, ама дефинитивно гратче со најубава природа ама и скара во МК, ако некој го има посетено "Чичко Таљо" ако го нема нека го посети. Слики еден тон на http://www.demirhisar.gov.mk/index.php?option=com_sliki&Itemid=140
 
Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
мајка ми е од Демир Хисар. одевме таму секој година за време на летото. во лето има многу *странци* што дошле да се женат со македонки...така сите братучетки сега се срекно мажени.интересно гратче
 
Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
Линкот е веќе постиран D'R'N dupka :wink:
Луѓето нормално побараа слики и tomsaso најкултурно ни го претстави градот :wink:[/quote]

:oops: UPS, najiskreno se izvinuvam, POCETNICKA greska :oops: . Se nadevam deka nema da mi zamerite mnogu :place: i deka nema da go razberete moeto nastojuvanje povece da doznaeme za Demir Hisar kako losotilak. Vo sekoj slucaj, SA IZVINJAVAM.

Do
humanoid
Администратор:

Fala ti za opomenata koja ja sfacam kako poddrska da naucam povece ... :wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Во Демир Хисар сум ја видел само поштата... пошто таму ја инсталирав компјутерската опрема во шалтери
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
tomsaso напиша:
Мислам дека не треба ама пак да кажам информации за гратчето www.demirhisar.gov.mk
Јас сум еден од креаторите на споменатата веб страна за Општината Демир Хисар. Прво голема благодарност до Томче (tomsaso) што го презентира Демир Хисар, на овој форум на Kajgana.com :D .
Сега би сакал да секој кој ги виде сликите, од страната www.demirhisar.gov.mk да даде коментар, а зошто и да не, да не посети некој ден.

Поздрав!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom