Демир Хисар - сте го посетиле?

Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Големината на човекот се согледува во неговата способност да простува па еве - ќе ви простам за сите какања кои профрчија низ редовите нагоре
Сто да ни простис??Со ова си е бараш бељата во торбата.Така да не мисли дека некој ке ти покути за се сто изнарече оти не си ми ни директор ни министер ни пак некаква глупава повратничка да ни делиш филозофии..

се трудат да ме навредат мене и моето семејство

А што направи ти и кој почна да врега??не си толку паметна колку што си замислуваш и колку штосе правиш...
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Ајде вака сега-само да дадам одговор на тоа за горјан петревски и за книгите негови.Горјан П е роден во с.МРЕНОГА-ДЕМИРХИСАРСКО и не само шо живееше таму туку и своето творештво го почнува таму,во својата соба каде шо се родил,тезата на анастасија дека НЕМА ЖИВЕЕНО ПОЕТОТ ВО ДЕМИР ХИСАР ЕДНОСТАВНО ПАЃА ВО ВОДА.Во ова биди сигурна девојче младо,затоа шо некој те прелагал за него а ти веднаш ја пласираш таа неточна информација,а тоа не е во ред,нели?А тоа дека дел од неговото творештво се само- одлични книги за деца во предпубертетските години-не е и тоа точно.Морам на сите форумџии да им кажам дека поетот во неговите романи и раскази ја опишува многу објективно природата на целиот овој крај,неговото родно село и менталитетот на луѓето со сите свои атрибути незаборавајќи да го потенцира она шо тврдеше дека не е така.Па синму Бојан живее во скопје а тука доаѓа преку лето,најдиго и нека ти каже дечкото дали луѓето чинат или не.
И за крај, најинтересниот од сите вас, погоре зборуваните - општопризнатиот културно-уметнички деец - Бачило---фала за овие убави кажани зборови
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
А тоа за тие двата романи од Петре м андреевски аман не ми збори,аман!!!Можеби ги имаш дома но биди сигурна дека никогаш не си ни ги отворила а камоли да ги имаш читано,оти ако си ги прочитала ке знаеше дека народот чини а не како шо постираш дека -народот нечинел-.И нема да можеш да се оттргнеш од оваа тема се додека не се извиниш за тоа шо го рече.Е па дури тогаш можеби ке ти простиме,а се дотогаш земи малку подобро размисли за тоа дека нечиниме.
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Оваа по се изгледа не е чиста Скопјанка.По се изгледа дека живее во периферијата на Скопје!

ПОЗДРАВ ДО Демир ХИСАР-ЦИ!!!
 

InsomniA

I can't get no sleep...
Член од
14 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Да бе...Демир Хисар се селјаци а?А Журчани не се селјаци што сега се возат со тракторите на АВТОПАТИ што му ги изгради сегашниот градоначалник?Ништо...деновиве почнувам куќа во Журче!
 

InsomniA

I can't get no sleep...
Член од
14 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Морам да ја сменам темава инаку ке се истепате :)
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
CakNoris напиша:
Алал да тие бе брат!!! Коментаров ти е на место. Ова го мислев цело време откако не навреди Скопјанкава ама не беше мое да го кажам пошо сиве што ја бранат веднаш ќе ме обвинеја дека сум пристрасен, а и ќе ги навредев другите странци што идат.

И запамтете: ова не важ за сите. Си кажа човекот за кој се работи. Брат ко ќе дојдеш другиот пат имаш пијачка од мене за тоа што си искрен :)
ПОПОПОПОО Чак, сите му даваш пијачки, а мене не а ???? епа добро добро ( Ќарив пијачка) ЈЕСССС:aplauz:
 

Filip

Морнар
Член од
26 септември 2005
Мислења
59
Поени од реакции
0
Оди да се повозиш...Многу убав е сега „Журечкиот аФтопат” :pos: :pos2: :pos:
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Напишано од bacilo
луѓето не чинат оти работат кај таткоти по осум часа за 380 ден?затоа нечинат?ако е за тоа,во право си.

Значи погоре е мојот пост,а подолу на анастазија

Никој не ги фатил за врат за да работат, никој не ги моли за тоа. Ако не ти чини - не работи. Квачи дома и чекај социјална помош... Ебате кретените неблагодарни. Ради вакви го дадов погорепишаниот заклучок - луѓето не чинат, кој... Еве ќе го сменам - некои кретени како овој шупаков заслужуваат да се исечкаат на парчиња и да се фрлат во солна киселина. Без разлика од кај се... „Чувајте се од неблагодарните луѓе” - Аристотел __________________

И сега нека отценат сите форумџии кој сакаше да се конфронтира прв и што на кого не му е јасно.Погоре можете да прочитате и нешто шо наликува на нацистичко размислување за оние шо немислат како вас,цитирам---некои кретени како овој шупаков заслужуваат да се исечкаат на парчиња и да се фрлат во солна киселина.---
Епа сега некрофилио прочитај кој е виновен за оваа војна на зборови.
 

Filip

Морнар
Член од
26 септември 2005
Мислења
59
Поени од реакции
0
Абе пак почнавте да се карате...што убо беше до сега... МИРНО!!! :nerv:
 

InsomniA

I can't get no sleep...
Член од
14 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Oti be jas neja znam taja kjerka mu na shateta???Mora da ja vidam :D
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Сега слуашам во Пејкоски ќе идела една група мислам се викаше No Way, епа ајде да одиме сите да седниме на една маса, и да си направиме муабет да не ја трујаме темава за нашето градче, сите недоразбирања да се решат..поздрав, и се надевам дека ќе размислите за мојов предлог (не мора да е на забавата, може и некој ден вака на сончево и топло и доумерено тивко со повремени грмежи)
 

Filip

Морнар
Член од
26 септември 2005
Мислења
59
Поени од реакции
0
Лет`с го :)

Mesija напиша:
(не мора да е на забавата, може и некој ден вака на сончево и топло и доумерено тивко со повремени грмежи)
Кико кај има вакво супер "невреме" освем ви Демир Хисар :pos: :pos2: :pos:
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
mi imaat kazuvano za tamo ama ne sum go posetil pa ako e biden nekoj neka kaze kako e:)
 

InsomniA

I can't get no sleep...
Член од
14 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Pa biden e :)) od tamu sum i sto da ti iznakazam.Gradceto e super.Zasega e vo mnogu brz razvoj.Nekoi od lugeto se malku problematicni ali ima i za toa lek.Kaj sto ima surovini tamu se pravi fabrika :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom