Демир Хисар - сте го посетиле?

dragan_ns

JORDAN PIPERKATA
Член од
16 јануари 2006
Мислења
41
Поени од реакции
1
За кого ће гласаат демирхисарци....

Нее уште почната предизборната тишина, па да видиме за кој партии,во Д-Хисар ће гласаме.
------------------------------------
постаро.. велат Демирхисарци...Во Демир-хисар во самата населба,
легло е на вмро-дпмне,не верувам, да би нешто менјале. Нагоре горниот Демир-хисар, борба се води да добие СДСМ. Но пошто обеве партии, се пробаа по 4години, а на народов ништо подобро, сигурно
многу луће ће бидат Неопределени....А овие Народни,забавни партии,
не се заинтересирани. Бучкоски до душа од Сапотница е, али со неколку испади,и изјави, му паћа рејтингот. Велат овдека, што се прајт како опозиција да е ....Ејјј Ко што реков пензиите ће ги повећаме веднаш....Па кај си бил до сега, мајсторе...сага ти текна со државни пари, да купуваш гласови? Така и Чаушеско, ко го стегнаа, обећаваше...Ће ги повећам платите.....Касно.....касно....
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Демир Хисар, место од каде излегле многу познати имиња

Што мислите за Демир Хисар ( најубавиот град во Македонија )..Од него излегле многу познати луѓе ( премиерот Бучковски е од Демир Хисар ) Петре М.Андреевски, Јордан Пиперката,Даме Груев,основачот на ВМРО , Горјан Петревски, Плевнеш, Весна ЈАневска, и многу други....Имаме и нешто што нема во другиоте градови..Лудница!! Повелете посетете го малото градче Демир Хисар, ќе видите што е пример за чист воздух, и чиста природа..Место со историско значење!!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Момче младо, нели забележа дека веќе има тема отворена за Демир Хисар.
Така да ќе побарам од модераторите или администраторите да ја спојат. Нема потреба за да се дуплираат темите.
Инаку уште една позната личност од Демир Хисар, Андријана Котевска :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас сум по татко од Демир Хисар.
Природата е прекрасна. Луѓето не чинат. :)
Ама ова не се заебавам (и да не се разбереме погрешно, не зборам за татко ми)
 
Член од
5 февруари 2006
Мислења
8
Поени од реакции
1
и природата ја затрујаа

Анастазија напиша:
Јас сум по татко од Демир Хисар.
Природата е прекрасна. Луѓето не чинат. :)
Ама ова не се заебавам (и да не се разбереме погрешно, не зборам за татко ми)
Е.....свака ти час...за ова......
И јас сум слушнала таму, велаат...Кајма луће овде сите Австралија си заминаа.Природата е стварно многу убава,ама и за тоа Демир-хисарци се потрудиле, да ја загадат.По селата прават ћумур,на големо, итоа во сред села до кућите, не се диши...Велаат некој се обратиле во општината,да се жалат, ама поарно да се обратиле во лудницата,порен одговор ће добиеле.Во Демир-хисар не важат законите. Се што се дешава, само преку врска.
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
dragan_ns напиша:
Нее уште почната предизборната тишина, па да видиме за кој партии,во Д-Хисар ће гласаме.
------------------------------------
постаро.. велат Демирхисарци...Во Демир-хисар во самата населба,
легло е на вмро-дпмне,не верувам, да би нешто менјале. Нагоре горниот Демир-хисар, борба се води да добие СДСМ. Но пошто обеве партии, се пробаа по 4години, а на народов ништо подобро, сигурно
многу луће ће бидат Неопределени....А овие Народни,забавни партии,
не се заинтересирани. Бучкоски до душа од Сапотница е, али со неколку испади,и изјави, му паћа рејтингот. Велат овдека, што се прајт како опозиција да е ....Ејјј Ко што реков пензиите ће ги повећаме веднаш....Па кај си бил до сега, мајсторе...сага ти текна со државни пари, да купуваш гласови? Така и Чаушеско, ко го стегнаа, обећаваше...Ће ги повећам платите.....Касно.....касно....
,

Ти си бате избубен случај. Ако си од Демир Хисар или од блиската околина поарно не кажувај зашто ке ни го страмиш градот. А инаку Демир Хисар е прекрасно место. Луѓето живеат мирно и спокојно. Прекрасна природа, мирен ноќен живот... Абе убајни! Се што му треба на еден човек. А, тоа што нема многу забави (не е многу интересно за младите) тоа е поради малата популација. Абе дојдете па ке се уверите во убавината!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Анастазија напиша:
Јас сум по татко од Демир Хисар.
Природата е прекрасна. Луѓето не чинат. :)
Ама ова не се заебавам (и да не се разбереме погрешно, не зборам за татко ми)
Анче фала!! Изгледа немаш другари и тука.. ова може да се свати како навреда!
Според мене баш обратно е.. како што се демирхисарци гостољубиви, како што се во Демир Хисар, пречекани сите гости без разлика од каде.. тоа го нема никаде!! ако не беше така, кога ќе дојдеше ти во Демир Хисар ќе си седеше само би дворот од дедоти, без никој да не ти прави друштво
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Tonchie напиша:
Момче младо, нели забележа дека веќе има тема отворена за Демир Хисар.
Така да ќе побарам од модераторите или администраторите да ја спојат. Нема потреба за да се дуплираат темите.
Инаку уште една позната личност од Демир Хисар, Андријана Котевска :)
Koja Aндријана оваа?
http://www.demirhisar.gov.mk/index.php?option=com_sliki&galerija=28&slika=120&Itemid=140
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Ух машко добиваш ЗЕЛЕНКО за ова. Ејјј не знаеф дека ја имало по нетов освен у мојот онлајн албум :)
НајФала на универзум за сликичево!!!
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Анастазија напиша:
Јас сум по татко од Демир Хисар.
Природата е прекрасна. Луѓето не чинат. :)
Ама ова не се заебавам (и да не се разбереме погрешно, не зборам за татко ми)
Кој луѓе не ти чинат во Д.Х.???Љупка??Ниче??? Зоки што се напрај пијан мртов за тоа што те сакаше?? Грешно сваќам или што е работата??Што сите спомени на тројцата се врзани за тебе , а тие заслужуваат да речеш дека не чинат???Стварно , не можам да те сватам, па затоа те молам објасни ми...
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Tonchie напиша:
Ух машко добиваш ЗЕЛЕНКО за ова. Ејјј не знаеф дека ја имало по нетов освен у мојот онлајн албум :)
НајФала на универзум за сликичево!!!
Нема Проблем! :)
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.268
Поени од реакции
1.091
Анастазија напиша:
Јас сум по татко од Демир Хисар.
Природата е прекрасна. Луѓето не чинат. :)
Ама ова не се заебавам (и да не се разбереме погрешно, не зборам за татко ми)
Епа има решение и за тоа. Не иди повеќе Демир Хисар па нема да мораш да ги криеш твоите чувства за луѓето од овој крај кои според тебе не чинат.
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Знаете што?? ПАтиштата се асфалтираат:pos2::tv::motor::duel::pusk::pusk:
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Јас сум по татко од Демир Хисар.
Природата е прекрасна. Луѓето не чинат. :)
Ама ова не се заебавам (и да не се разбереме погрешно, не зборам за татко ми)
луѓето не чинат оти работат кај таткоти по осум часа за 380 ден?затоа нечинат?ако е за тоа,во право си.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
bacilo dosega si najinteresniot forumdzija(mnogu si pesimista)
jas samo sum pominvel preku demirhisar nekolku pati to e se
 

Kajgana Shop

На врв Bottom