Демир Хисар - сте го посетиле?

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
tomce aj da se najme nekade???4voricata????:).....ajde pishete bre mislenja za ludiot grad....
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Мислам дека Томсасо планира не да го пали Демир Хисар, да го бомбардира... еднаш му успеа...
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
Димитар напиша:
Мислам дека Томсасо планира не да го пали Демир Хисар, да го бомбардира... еднаш му успеа...
..Димитар....:) НЕ му успеа...ако му успееше ќе беше "интересно":)
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Дај отворете тема tomsaso, и оговарајте.. вака ја узурпирате темата.. :))
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
На Демир Хисар му фали базенЧ)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Mesija напиша:
Кој луѓе не ти чинат во Д.Х.???Љупка??Ниче??? Зоки што се напрај пијан мртов за тоа што те сакаше?? Грешно сваќам или што е работата??Што сите спомени на тројцата се врзани за тебе , а тие заслужуваат да речеш дека не чинат???Стварно , не можам да те сватам, па затоа те молам објасни ми...
Кико, ако прочиташ убаво надолу ќе сфатиш што ми пречи кај луѓето... И не - нормално дека има исклучоци, некои од најдрагите луѓе кои ги имам во животот (читај - цело друштво) ми се од таму... Ама неблагодарноста, дволичната и тешката кретенска користољубивот (сакал неќел ќе признаеш дека е така) е застапена кај најголем број од луѓето таму...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
bacilo напиша:
луѓето не чинат оти работат кај таткоти по осум часа за 380 ден?затоа нечинат?ако е за тоа,во право си.
Никој не ги фатил за врат за да работат, никој не ги моли за тоа. Ако не ти чини - не работи. Квачи дома и чекај социјална помош... Ебате кретените неблагодарни. Ради вакви го дадов погорепишаниот заклучок - луѓето не чинат, кој... Еве ќе го сменам - некои кретени како овој шупаков заслужуваат да се исечкаат на парчиња и да се фрлат во солна киселина. Без разлика од кај се... „Чувајте се од неблагодарните луѓе“ - Аристотел
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Драги, оди истискај си ги бубуљиците, намачкај се со ракија за да не ти се воспалат а после, ако веќе инсистираш да живееш по секоја цена - напрај му услуга на човештвото и кастрирај се! Ова чисто онака како совет од Скопската госпоѓица
Па убав ти е потписот над аватарот. убаво ти стои. Немам повеќе зборови ни за темава ни за луѓево. Абе една рака луѓе сме и ке се истепаме. Администратори избришетеја темава слободно. Ќе се препукуваме во живо. И кога ќе размислам подобро гледам дека скопскава госпоѓа била во право за луѓево. Стварно не чиниме. Некој....
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Драги, оди истискај си ги бубуљиците, намачкај се со ракија за да не ти се воспалат а после, ако веќе инсистираш да живееш по секоја цена - напрај му услуга на човештвото и кастрирај се! Ова чисто онака како совет од Скопската госпоѓица
a be tetkice ne si nisto posebno pa da se filmas do tolku!! a i toa sto go imas bacilo i caknoris ti kazaja od kaj tie od tie ebani 380 denari i so baras dh ako ne ti 4inat lugeto???so k... baras?
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Демир Хисар (на Градот се мисли) не сум го посетил али сум бил во едно многу убаво и јако село кое спаѓа под Демир Хисар а тоа е селото Прибилци
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
CakNoris напиша:
Ќе се препукуваме во живо. Стварно не чиниме. Некој....
...Ај во 22:22 сите на стадион на двобој :duel: :violent1: "ќе се влечат лиФчиња за кој против кој", а јас ќе бројам чекори....уште ми се живее!!!!:pred: :cds: :pred:

CakNoris напиша:
И кога ќе размислам подобро гледам дека скопскава госпоѓа била во право за луѓево
И едно советче Ацкааа..."Кој ќе се караш карај се до крај и оди до крај не да се одкажуваш":dudlac:


CakNoris напиша:
И кога ќе размислам подобро гледам дека скопскава госпоѓа......
Мислам дека е госпоѓица бее...ИЛи не?:classic:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Анастазија напиша:
Јас сум по татко од Демир Хисар.
Природата е прекрасна. Луѓето не чинат. :)
Ама ова не се заебавам (и да не се разбереме погрешно, не зборам за татко ми)
Aнче, вака... Чак, бачило и некои други не те познаваат, незнам дали и ти ги познаваш... но почнаа да те судат поред каков бил татко ти и слично што не е во ред...

Јас те познавам, Кико те знае, има уште многу кои сметаат дека ти си добра личност или како што пиша ти “чиниш“... но, проблемот е што и јас, Кико, Јуже... се најдовме во оваа група на луѓе (бидејќи самата кажа исклучок само таткоти) и малку ни падна криво кога ќе се најдеш карактеризиран негативно во една поголема група, од личност која ја сметаш другар... за тоа треба да ни се извиниш нас... И уште нешто не ги познаваш сите луѓе тука... постојат многу кои се добри, пријателски расположени, би помогнале кога ти се потребни...

Да, би прифатил кога би рекла, постојат луѓе кои во Демир Хисар за ништо не чинат, поради тоа малограѓанството (но тоа е проблем во 90% од местата во Македонија па никаде на форумов нема вакви препукувања) што го кажа Томче, но не е фер кон тие што те почитуваат, и тие кои не ги познаваш, да ги ставаш во исти кош.

Некој може да се најде навреден...
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Кико, ако прочиташ убаво надолу ќе сфатиш што ми пречи кај луѓето... И не - нормално дека има исклучоци, некои од најдрагите луѓе кои ги имам во животот (читај - цело друштво) ми се од таму... Ама неблагодарноста, дволичната и тешката кретенска користољубивот (сакал неќел ќе признаеш дека е така) е застапена кај најголем број од луѓето таму...
Ејди ејди девојче младо!!!Неблагодарни луѓе во д-х да знаеш дека не живеат,дволични можеби и има но во целина тоа не е карактеристично за целово градче,а тој поим тешка кретенска користољубивост ке си го оставиш за некој друг.Па ти и неверувам дека воопшто знаеш шо значи тоа.
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Димитар напиша:
Aнче, вака... Чак, бачило и некои други не те познаваат, незнам дали и ти ги познаваш... но почнаа да те судат поред каков бил татко ти и слично што не е во ред...

Јас те познавам, Кико те знае, има уште многу кои сметаат дека ти си добра личност или како што пиша ти “чиниш“... но, проблемот е што и јас, Кико, Јуже... се најдовме во оваа група на луѓе (бидејќи самата кажа исклучок само таткоти) и малку ни падна криво кога ќе се најдеш карактеризиран негативно во една поголема група, од личност која ја сметаш другар... за тоа треба да ни се извиниш нас... И уште нешто не ги познаваш сите луѓе тука... постојат многу кои се добри, пријателски расположени, би помогнале кога ти се потребни...

Да, би прифатил кога би рекла, постојат луѓе кои во Демир Хисар за ништо не чинат, поради тоа малограѓанството (но тоа е проблем во 90% од местата во Македонија па никаде на форумов нема вакви препукувања) што го кажа Томче, но не е фер кон тие што те почитуваат, и тие кои не ги познаваш, да ги ставаш во исти кош.

Некој може да се најде навреден...
Абе не е само тоа не све само вие добри можи нечинат лугето но 10% од 100% а незе ако и грешил некој сега не врега сите дека не сне чинеле..али ако и чини така така нека прај..ке бидиме подобри према неја поке си крева цена вака лолз:pos2::duel::zlo:
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Никој не ги фатил за врат за да работат, никој не ги моли за тоа. Ако не ти чини - не работи. Квачи дома и чекај социјална помош... Ебате кретените неблагодарни. Ради вакви го дадов погорепишаниот заклучок - луѓето не чинат, кој... Еве ќе го сменам - некои кретени како овој шупаков заслужуваат да се исечкаат на парчиња и да се фрлат во солна киселина. Без разлика од кај се... „Чувајте се од неблагодарните луѓе“ - Аристотел
Јас сум од д-х и онака ја познавам младава дама од скопје која е ептем безобразна,крајно дрска,несоодветна за годините нејзини да се служи со вулгарни зборови,нема ни трошка почит кон постари,не го сака родното место на родителите(мрази све живо од д-х),итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom