Демир Хисар - сте го посетиле?

Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
не влегувајте во конфликти со анастазија ако немате кичма да се расправате до крај.
Епа оваа славна реченица беше на томссасо:dudlac:,кој инаку е сеопштен следбеник на анастазија и нормално верува човекот во нејзините ораторски способности.Значи-момето скопско ala Rambo :violent1:не е alone,сега го има на своја страна и Rocky :sport1:само кој дел не ми текнува баш.
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
CakNoris напиша:
Детово што опишува е Прво за второ Одделение. Составов му е за писмена по македонски јазик.:tapp::tapp::tapp:
..Prvo...da se podizvinam vaka oti nemam makedonska podrshka!!!....Ama kratok kje bidam, najkratok shto e mozhno!!!
Ackaaa...Drugar ti ako imash nekoj mentalni narushuvanja ili ako ne mozhish da primish nishto tujgo sho e napishano.....Odi drugar igraj si so pomali deca....A voedno tie...KJe te slushaat...se shto kje kazhish kje bidi po tvoe...a i "KJe se raduvaat deka igraat so pogolemi, povozrasni "dechinja"!!!....Zatoaaa,....AKo imash nekoj psihichki narushuvanja odi legni si nekade...brkaj PAjki...Amaaaa tebe choek da te pushti po pajka Shtrk kje donesish......Pa kazhva tuka na site babini deFetini"!

Se Fie znajte bwe.....Moreeeeeeee.............
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
bacilo напиша:
Епа тоа да и го кажеш на другаркати од скопје а не нас.Нема потреба нам да ни го спомнуваш.
...GO kazhuvam na site...ne e posocheno....Aaa to sho go kazhav za drugarka mi deka ne se zamara pogore....si stoi i taka e....
Ali ova go kazhav za site....I .....bacilo....AKo sakash na drugarti kazhi mu deka ....LIchnite Informacii na chovekot shto go ima pishuvano toa...Znachi sopstvenikot na toj blog shto go zboruvame...e VAkaaa...:
Лични информации
E-mail (јавен):
republika1903@hotmail.com
Вистинско име:
ZORAN
Датум на раѓање:
27 Дек 1969
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Абе златен, ти ко да не ме сконта,а? Не живеел во Демир Хисар, а не дека не живеел во Мренога реков. Или не реков така?

Ај бе да не се замарам со тебе, само еден доказ за твојата неписменост: поетот во неговите романи??? Хахахахахахахха, копито си бе брат, до сега и го прикриваше тоа ама веќе не ти успева! Хахаха, се пресмеав!!!! Шупак!
Ако не си знаела сега имаш можност да научиш, дека, тој поет од мренога пишува меѓудругото и романи.Ова ти не го знаеше и затоа продолжи да се смееш.хахаха,се пресмеа ли?
А тоа последното шо го напиша зборува само и само за твојата ароганција и незнаењето и неможноста да се извадиш за тоа шо го кажа на страна 4,па сега во афект на налудничав синдром мораш да употребуваш и такви изрази.Епа да знаеш дека све шо коментираш т.е сите тие зборови од твојата кујна на многу богат фонд на изрази ти е пастирано кај 85%од форумџииве и кај 100%од администраториве.Не за друго,туку да си знае народов во комуникацијата со тебе со каков речник да се служи.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Ис дер сам сенд ин јоур ваџајна хани? Оу ајм терибли сори, ај форгет јур нат а грл! Леле, абе зашто си дотолку копито? Јас навистина не сфаќам дали ти си дотолку кретен или се трудиш да оставиш лош впечаток на форумов? Со продавање на блуеници Рамбо, Роки, курци, палци не ме убедуваш во спротивното!
И само уште нешто драги.... Јас во мојот прв пост на темава пишав една јавна дијагноза во која не се спомна ничие име. Ти и уште неколкумина изгледа се пронајдовте во неа и најдовте за потребно да се браните. Па кој кур си ја ишкаш мувата од капата? Ако твоите интелектуалноелитистички погледи не ти дозволуваат да си ја оптеретуваш (и онака не преголемата) сива маса - едноставно игнорирај се што сум пишала, ок?
И само уште нешто - во врска со Петрета Андреевски... Доколку навистина сакаш да зборуваме за книжевност, без разлика дали се работи за него, за поетот (хахаххаа) Петревски, за Достоевски или за било кој друг - во секое време ама и претпочитала во лице тој муабет, не можам иначе со копита да се расправам!
Па зарем ти најде да ми зборуваш за писателиве демирхисарски?Ако знаеш за печурки и вишни незначи дека и за Горјан и Петре можеш.Ама да,вие сте чупето-сезнајко,само што кога цела плејада писатели пишуваат за демир хисар вие сето тоа го негиравте во само една проста реченица.Епа мила,преку тоа јас не преминувам и ке бидам жесток критичар на секој оној кој ке рече дека луѓето нечинеле.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
VESELIOT напиша:
...GO kazhuvam na site...ne e posocheno....Aaa to sho go kazhav za drugarka mi deka ne se zamara pogore....si stoi i taka e....
Ali ova go kazhav za site....I .....bacilo....AKo sakash na drugarti kazhi mu deka ....LIchnite Informacii na chovekot shto go ima pishuvano toa...Znachi sopstvenikot na toj blog shto go zboruvame...e VAkaaa...:
Лични информации
E-mail (јавен):
republika1903@hotmail.com
Вистинско име:
ZORAN
Датум на раѓање:
27 Дек 1969
Епа нема да ти шкоди момче доколку на тој зоран му се јавиш и така да го потпрашаш малку дали лажел во текстот на тој блогот или другаркати направила грешка во првиот пост на форумов.Вистината е една дечко.А тие горенаведени информации незнам за која цел ни ги кажуваш.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Ова веројатно анастазија не го знаела,па сега има можност да го прочита и да го научи.Ако сака.
4) Членот се согласува дека нема да се служи со материјал кој е лажен, клеветнички, злоупотребен, вулгарен, полн со омраза (расна, национална, сексуална, културна или лична), вознемирувачки кон другите членови и материјал кој ја повредува приватноста на членовите.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Анастазија, побогу девојче, не мислиш дека претера со навредите кон Бачило? Нема да те бришам, сама ќе се бришеш и едитираш. Прва опомена. Кога ќе се избришеш, да ми пратиш приватна порака и да ме известиш.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Демир Хисар важи за историски споменик, не само од полето на кутурата, туку и во сите општествено-политички погледи, и Јас го ценам како и секој град во Република Македонија.Почнувајки како населба пред 60тина години да прерасне во убав град со многу знаменитости, имам и пар другарчиња од таму, супер луѓе.Во секој случај, пријателски град, со обичаи кои интригираат и вреди да се посети. ВЕБ
Како и да е, има неписмени луѓе кои не се разбираат многу од љубов кон својата држава и народ(и нивната историја), па не заслужуваат да живеат во оваа наша прекрасна мала земја...
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
bacilo напиша:
Епа нема да ти шкоди момче доколку на тој зоран му се јавиш и така да го потпрашаш малку дали лажел во текстот на тој блогот или другаркати направила грешка во првиот пост на форумов.Вистината е една дечко.А тие горенаведени информации незнам за која цел ни ги кажуваш.
Mooooooooooooooooooooooooo Ди Енд за мене за оваја тема...Премногу .......................Грррр
Ајт
 

Filip

Морнар
Член од
26 септември 2005
Мислења
59
Поени од реакции
0
Абе незнам јас зошто се карате вие...Анастазија не познава никого толку добро (освем нејзините другари и другарки) па за да тврди какви особини имаат Демир Хисарци. Јас мислам дека тие особини се наведени за некои нејзини другари и другарки што и биле или се уште и се.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Мистичен напиша:
Анастазија, побогу девојче, не мислиш дека претера со навредите кон Бачило? Нема да те бришам, сама ќе се бришеш и едитираш. Прва опомена. Кога ќе се избришеш, да ми пратиш приватна порака и да ме известиш.
RESPEKT
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
TpH_Bo_OkO напиша:
Демир Хисар важи за историски споменик, не само од полето на кутурата, туку и во сите општествено-политички погледи, и Јас го ценам како и секој град во Република Македонија.Почнувајки како населба пред 60тина години да прерасне во убав град со многу знаменитости, имам и пар другарчиња од таму, супер луѓе.Во секој случај, пријателски град, со обичаи кои интригираат и вреди да се посети. ВЕБ
Како и да е, има неписмени луѓе кои не се разбираат многу од љубов кон својата држава и народ(и нивната историја), па не заслужуваат да живеат во оваа наша прекрасна мала земја...
Софист брат, земај го Нерв и елате во Демир Хисар да растуриме..Почит до оите браќа...Демир Хисар те сака....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Mesija напиша:
Софист брат, земај го Нерв и елате во Демир Хисар да растуриме..Почит до оите браќа...Демир Хисар те сака....
Чим ми се ослободи време од работа брат, палам колата и доаѓаме,обавезно! :cug:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ќе ви се упикаме и јас и Ејсид во кола, никогаш не сум бил во ДХ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom