Декриминализација на марихуаната во Македонија

Дали е добар потег да се легализира рекреативното конзумирање на марихуаната?

  • Да.

    Гласови: 47 63,5%
  • Не.

    Гласови: 17 23,0%
  • Можеби.

    Гласови: 10 13,5%

  • Вкупно гласачи
    74
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
konopova deka vi e da se izjasne za temata? mozi i da prate po nekoj nudes fotki dodeka e napafkana.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.959

Карпош (Скопје), дали се рачуна за туристичко место?
За другар прашувам.

edit: "Струга, Охрид, Ресен, Дојран, Скопје, Берово, Маврово "
(пуши кур Битола!)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156

Карпош (Скопје), дали се рачуна за туристичко место?
За другар прашувам.

edit: "Струга, Охрид, Ресен, Дојран, Скопје, Берово, Маврово "
(пуши кур Битола!)
Зависи кој карпош...?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
Значи Заев сака но дали тие околу него сакаат да постапат како што тој сака , треба да престане да кажува по телевизии туку во собрание веднаш да се излезе и да се изгласа процесот на транзиција одстранување од членот за опојни дроги етц...
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Значи Заев сака но дали тие околу него сакаат да постапат како што тој сака , треба да престане да кажува по телевизии туку во собрание веднаш да се излезе и да се изгласа процесот на транзиција одстранување од членот за опојни дроги етц...
Они државата продадеа... име сменија... ти па...проблем да се било за еден закон од опојни дроги...:ROFLMAO: и он има корист од марихуаната и тие околу него... народо нека се трове со 250 евра плата полесно да му биде...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
@Beric Dondarrion
Се возам шверц ја еднаш у 5ка,уште коа по партизанка идеше,напушен ко тиква,и у К4 ни се качува контрола.И држ недај ги залупавме тука контролориве,дојдоа џандари,и ај да не идентификуваат,ја без документи.Као се викаш,ја му викам Тодоровски Христијан.
Кај живееш,викам у Карпош )))))))
И тој по врака прашува.
Диспечер молам за идентификација Христијан Тодоровски од Карпош )) и дур укопча три пути повтори.
Али затоа поселем у станица Карпош,џигер ме направија )))))
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
@Beric Dondarrion
Се возам шверц ја еднаш у 5ка,уште коа по партизанка идеше,напушен ко тиква,и у К4 ни се качува контрола.И држ недај ги залупавме тука контролориве,дојдоа џандари,и ај да не идентификуваат,ја без документи.Као се викаш,ја му викам Тодоровски Христијан.
Кај живееш,викам у Карпош )))))))
И тој по врака прашува.
Диспечер молам за идентификација Христијан Тодоровски од Карпош )) и дур укопча три пути повтори.
Али затоа поселем у станица Карпош,џигер ме направија )))))
Za falenje rabotava, sramota:facepalm:...I sto vrska ima tvojata glupost u sverc vo avtobus, so marihuanata!?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Оддамна имам мислење дека треба цела држава напушени да бидеме по цел ден, пола болести ќе ни се скратат што ги имаме од стрес и дијазепами. Ем тоа нервозата што ја имаме, таа намрштеност и мизерност че се изгуби, само лабаво замисли сите насмеани до крајници по улица :love: ни етнички проблеми ни национални.. фурај брате малку среќа да осетиме
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
@Beric Dondarrion
Се возам шверц ја еднаш у 5ка,уште коа по партизанка идеше,напушен ко тиква,и у К4 ни се качува контрола.И држ недај ги залупавме тука контролориве,дојдоа џандари,и ај да не идентификуваат,ја без документи.Као се викаш,ја му викам Тодоровски Христијан.
Кај живееш,викам у Карпош )))))))
И тој по врака прашува.
Диспечер молам за идентификација Христијан Тодоровски од Карпош )) и дур укопча три пути повтори.
Али затоа поселем у станица Карпош,џигер ме направија )))))

Pa zasto si se ponasal taka seljacki, si se vozel shverc, i si se odnesuval taka kon kontrolorite pa ti viknale i dzandari, duri i te pretepale, ne razbiram kakva vrska ima sluckava so marihuana, ili sakas da kazes deka marihuanata vlijaela na tebe da se ponasas taka kako kreten ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.959
Pa zasto si se ponasal taka seljacki, si se vozel shverc, i si se odnesuval taka kon kontrolorite pa ti viknale i dzandari, duri i te pretepale, ne razbiram kakva vrska ima sluckava so marihuana, ili sakas da kazes deka marihuanata vlijaela na tebe da se ponasas taka kako kreten ?
не
и ја се имам понашано на млади години, коа бев навивач
до годините е
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Pa zasto si se ponasal taka seljacki, si se vozel shverc, i si se odnesuval taka kon kontrolorite pa ti viknale i dzandari, duri i te pretepale, ne razbiram kakva vrska ima sluckava so marihuana, ili sakas da kazes deka marihuanata vlijaela na tebe da se ponasas taka kako kreten ?
Не ја сфаќате поентата али нема везе.Контролорот ме потегна за монтка,ме бутна на земја и ми ја скина монтката.
Автоматски споено мислење:

Za falenje rabotava, sramota:facepalm:...I sto vrska ima tvojata glupost u sverc vo avtobus, so marihuanata!?
Лепото ми недостигаше :smirce: :ljubove:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Не ја сфаќате поентата али нема везе.Контролорот ме потегна за монтка,ме бутна на земја и ми ја скина монтката.
Pa ti ne ni imas nekakva poenta vo tvojot post, kazuvas samo deka si pusel nekad trava i te tepale dzandari.
Ako e toa se sto imate da kazete za marihuanata, togas na arno neka e.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Pa ti ne ni imas nekakva poenta vo tvojot post, kazuvas samo deka si pusel nekad trava i te tepale dzandari.
Ako e toa se sto imate da kazete za marihuanata, togas na arno neka e.
Па читај меѓу редови,неколку постови поназад и ќе сконташ.
А,што се тиче трава и легализација,ма треба се да легализираа,да бидеме кралство на опијатите,хахаха.
Мене не ми мења тоа многу,јер ја се апгрејдував,крек пушам задње време,хахахаха
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Во Израел марихуаната не е легална, ама не казнуваат од одма ако те фатат.
Во Холандија не е легална никаде освен во одредените места кај што е дозволено да се продава и да се конзумира. Тоа значи дека не можеш да си купиш во кафетеријата кај што се продава и дома или во парк да одиш да ја употребиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom