Дезодоранс или стик?

Дезодоранс или стик?

  • Дезодоранс

    Гласови: 99 47,4%
  • Стик

    Гласови: 119 56,9%

  • Вкупно гласачи
    209
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Незнам дали имате слушнато за кристален камен, Јас го употребувам, тоа не е ни стик ниту пак некаков мирис, проѕирен камен е, се користи после капење на влажна кожа и искрено ако немаш ставено дездоранс или стик по ден или два нема непријатна миризба под мишка. А инаку повеќе користам дездоранс.
Јас иам слушнато. Користев едно време и стварно беше ефективен ама исчезна негде низ куќава.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Јас повеќе користам дезодоранс:helou:
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
дезодорансот не само што е штетен туку е и одвратен...
стик користам во секој случај!
Се сложувам. Ништо полошо од тоа да смрдиш на комбинација од ефтин дезодоранс и пот. Стикот бар не мириса толку нападно
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
И двете.. :vozbud:
Коа сум на свирка во некое ептен затворено и мало место се потам ко коњ.. и морам строго да користам и дезодоранс и стик :pos2: пошто ќе биде опасно :tapp:
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
jas imam golem problem so potenjeto pod pazuvite i toa skoro pola godina i mnogu mi e neprijatno nema sto ne koristiv od stik,dezodorans i nisto ne mi pomaga ve zamoluvam da mi pomognete kako da sprecam onie krugovi pod pazuvite ...plizzz help
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
Порано стик,сега дезодоранс STR8
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
значи вака си купив рол-он nivea black and white што го рекламираат дека не остава траги , и го користев и ми остави бело-жолтеникави траги на блузата ( слетло сина блуза , како небото што е таква боја ) и како да ги извадам сега тие траги , блузата е перена во петална но не излегоа трагите
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Сапун, OLD SCHOOOOL. хаха
Лично, користам и стик и дезодоранс. Зависи што имам во моментот.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
значи вака си купив рол-он nivea black and white што го рекламираат дека не остава траги , и го користев и ми остави бело-жолтеникави траги на блузата ( слетло сина блуза , како небото што е таква боја ) и како да ги извадам сега тие траги , блузата е перена во петална но не излегоа трагите
Нема да ставаш 2 тона и ќе чекаш да ти се исуши пред да облечеш маица. Инаку и дезодоранс и стик зависи кога купувам за што сум расположен. најдобри се Нивеа:)
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Стик STR8 oxygen ни траги ни ништо не остава по мајците !
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Имам и Рексона Спорт и STR8 Cool+Dry па што ке стигнам тоа ставам. За потење да не правиме муабет :)
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Стик од нивеа и дезодоранс адидас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom