Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Од мала имам една бемка на задниот дел на вратот ама никогаш не сум имала проблеми...
Ама вчера почна малце да ме боли...денес се чувствувам како да ми се собира..навистина не знам да го опишам чувството.
Не ме боли кога ја допирам ама чувствувам дека нешто не е во ред..
Имал некој сличен проблем ?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
2
Zdravo, Ve molam ako nekoj ima slicno iskustvo da mi kaze. Vo posledno vreme se pocesto mi se slucuva (dva do tri pati vo denot) da mi se javi grc vo levata noga. Trae nekolku sekundi ama custvoto e neprijatno i malku bolno. Ako nekoj ima neshto slicno pocustvuvano neka kaze.
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Zdravo, Ve molam ako nekoj ima slicno iskustvo da mi kaze. Vo posledno vreme se pocesto mi se slucuva (dva do tri pati vo denot) da mi se javi grc vo levata noga. Trae nekolku sekundi ama custvoto e neprijatno i malku bolno. Ako nekoj ima neshto slicno pocustvuvano neka kaze.
Pravo na doktor.veruj nema igranje so toa..pa kazi.pozz
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
zdravo!ke mozer li nekoj da mi kaze dali ima iskustvo so polip vo nos??
Не ми се верува... доколку истиот тој не е хирург или па бил на операција.

Ако не ме сфати... закажи си операција (ако се работи за твојот нос)
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
Не ми се верува... доколку истиот тој не е хирург или па бил на операција.

Ако не ме сфати... закажи си операција (ако се работи за твојот нос)
pa i za operacijata i me interesirase dali nekoj ima iskustvo so toa...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Zdravo, Ve molam ako nekoj ima slicno iskustvo da mi kaze. Vo posledno vreme se pocesto mi se slucuva (dva do tri pati vo denot) da mi se javi grc vo levata noga. Trae nekolku sekundi ama custvoto e neprijatno i malku bolno. Ako nekoj ima neshto slicno pocustvuvano neka kaze.
Со години го имам и сеуште но не веќе секој ден. Ништо страшно.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Ednoto uvo mi se zatnuva nekad ke mi se pusti i posle pak ke mi se zatne ne me boli niti nesto slicno. sto da pravam da ne mi se zatnuva
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ednoto uvo mi se zatnuva nekad ke mi se pusti i posle pak ke mi se zatne ne me boli niti nesto slicno. sto da pravam da ne mi se zatnuva
тоа кога ти се затнува е поради движењето на кристалчињата во полжавот на кои им треба време да се прилагодат на надморската височина накоја се наоѓаш
имаш проблеми со рамнотежата?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
nemam problemi so ramnotezata
ондак не знам што да ти кажам ти кажав што е причината поради која ти се затнуваат ушите а какода се излечиш не знам иди ан ушен лекар види си најубаво е така:helou:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
зш имам шлајм кога се будам сабајле?
нешто шуруп има?:XD:
Шуруп, шуруп и две апчиња насабајле :)
Ако си пушач, намали со цигарите. Ако не си, може да имаш некое благо воспаление на синусите или душникот (ништо страшно). Нагло залади, веројатно ти смета ладниот воздух. Дувај си го носот отсабајле :) Пиј чај да се згрееш, спиј на повисоко, не на рамно, а ако продолжи тоа или се интензивира, оди на доктор да те проверат да не си направиш поголема беља. Ама мислам дека е сосема нормално да се собира малце секрет при спиење, не е невообичаено.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
На лицето и малце на телото меѓу стомакот и половиот огран ми се јавија како црвени бубулици и ме чешаат.Бев на лекар ми дадоа апчиња и маст да се мачкам,рекоа дека ќе поминат,а во случај да не треба пак да одам.Рекоа дека е некоја инфецкија ама неам поима од што.Некој совет ако имате?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom