Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.
C

Crazy Diamond

Гостин
Да не знае некој од кај можам да купам хидроген (водород) пероксид?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ајде едно прашање. Си имам купено апаратче за депилација и топ ми е, многу е покорисно отколку восок или брич. Е сега да прашам. Сум чула дека под пазуви треба само со брич да се отстрануваат влакненцата, бидејќи порите/жлездите и таквите ствери можеле да се затнат. Е сега мене прашањето ми е дали може да се депилирам под пазуви со апаратче. Тоа исто како чупалица за веѓи му доаѓа али помножено со 20.
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Ајде едно прашање. Си имам купено апаратче за депилација и топ ми е, многу е покорисно отколку восок или брич. Е сега да прашам. Сум чула дека под пазуви треба само со брич да се отстрануваат влакненцата, бидејќи порите/жлездите и таквите ствери можеле да се затнат. Е сега мене прашањето ми е дали може да се депилирам под пазуви со апаратче. Тоа исто како чупалица за веѓи му доаѓа али помножено со 20.
јас не би ти препорачал...аксиларната јама е богато васкуларизирана и има лимфни јазли така да можно е да дојде до посериозни воспаленија така да подобро не....

--- надополнето ---

Ми треба 3% за чистење на ушна маст (читав на нет и видов дека може да се исчисти со хидроген пероксид).
Ке се јавиш на лекар има многу проста и безбедна метода за чистење на ушната маст, не ти самиот можеш да предизвикаш компликации...
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
епа вака: ми пукна капилар во пределот под окото..како мало црвено топче е и многу ме нервира,грдо изгледа..помагајте ве молаам
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Како да ублажам и намалам мигрени предизвикани од промени на време?
Секој пат кога нагло се менува времето ме убива главоболка! :(
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Како да ублажам и намалам мигрени предизвикани од промени на време?
Секој пат кога нагло се менува времето ме убива главоболка! :(
Нема лек, жалам. Иако има милион статии како да немаш мигрена или како да ти помине, не функционира ништо.
Единствено научи кога те фаќа мигрена, разликувај ја од другите болки во главата, имај до тебе кетонали или други апчиња кои делуваат или одмарај.
Знам, како ти е, јас веќе 9 години се борам со мигрена, која фаќа на промена на време, на жешко, на ладно, во ПМС, од премор, од глад...
Еден доктор ми рече да научам да живеам со мигрената. И научив, иако некогаш повремено ми се измолкнуваат тие 10тина минути кога треба да се реагира, и пак имам јаки болки.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Луѓе, кога ќе јадам после некое време го осеќам пак како празен желудникот.
Може ли некој да ми каже што се симптоми на глисти :D ? п.с. немам никаков допир со животни
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.693
Поени од реакции
8.154
Луѓе, кога ќе јадам после некое време го осеќам пак како празен желудникот.
Може ли некој да ми каже што се симптоми на глисти :D ? п.с. немам никаков допир со животни
Ако само тоа ти се симптомите, веројатноста да имаш глисти е скоро никаква.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
И така секој пат, најтешко е во пролет-барем за мене. Несмееш да прегладнуваш, да јадеш помаранџи, чоколадо, и да пиеш црвено вино.И секогаш кога чуствуваш дека доаѓа, земај таблета.
Како да ублажам и намалам мигрени предизвикани од промени на време?
Секој пат кога нагло се менува времето ме убива главоболка! :(
 
T

Tetro

Гостин
И така секој пат, најтешко е во пролет-барем за мене. Несмееш да прегладнуваш, да јадеш помаранџи, чоколадо, и да пиеш црвено вино.И секогаш кога чуствуваш дека доаѓа, земај таблета.
Да дополнам:
Без алкохол, внимавај на кафето (едно до две дневно, најдобро ако можеш и без кафе некое време), без кока кола и другите темни напитоци.
Потребна е поредовна исхрана.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom