Дежурна Ординација! #2

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
За имунитет мислам дека е најдобро рендан морков и цвекло со малку зејтин, лимон или оцет како салата.
За циркулација,тоа е многу голем проблем,да не ве плашам ама мајка ми со живот го плати.Мислам дека и матичните лекари треба по сериозно да гледаат на овој проблем,што не беше случај со мајка ми.Треба да се провери циркулацијата на тој апаратот и да се превенира на време.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Дечки ај малце помош... Не за друго, фрикам малце ... Минатиот петок ја шинав ногата, се направи оток болеше нели со сите пропратни работи ... Отидов на Шинка ми ја намести, мирував два дена (добро де еден ден) и носев стегач за нога некаде 3-4 дена. Отокот на зглобот каде и ми беше шината ми се повлече, но цело стапало ми е сега отечено... не многу но има разлика од другото, значи не ме боли само не ја осеќам ногата пријатна поради малото отекување..
Дали е ова нормално поради шинувањето и ако некој има искуство нека ми пише да не паничам безпотребно..
Ви благодарам.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Има некој користено фолна киселина во таблети?
Во аптека колку пари е ?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Има некој користено фолна киселина во таблети?
Во аптека колку пари е ?
Имам користено Тифол од Крка, мислам дека беше околу 150-200 денари најмногу, веројатно и помалце беше.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Имам користено Тифол од Крка, мислам дека беше околу 150-200 денари најмногу, веројатно и помалце беше.
Имаше некои ефекти?
Бидеќи јас сакам да земам за побрз раст на косата.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Имаше некои ефекти?
Бидеќи јас сакам да земам за побрз раст на косата.
Јас го земав за крвта, теоретски би требало да делува и на косата, ама кога го земав не обратив внимание на тоа баш.
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Da ne otvaram bezveze tema sakav da prasam dali ke mozam posle 5 meseci operacija( od kila so mrezicka) da vezbam( barem da vozam tocak) ?
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Здраво пријатели, имам едно прашање. Една другарка поради проблеми некој што ги имаше вчера вечерта земала диазепам со водка :/ Испила 1 полна чашка водка и 3 апченца од 2мг диазепам. Во текот на ноќта имала аритмија малце и сабајле кога станала повратила. Сега е ок. Ме интересира дали може да има некоја последица од оваа глупост што ја направила и дали треба да превземе нешто во врска со тоа?
 
П

Пепси_

Гостин
појма немам кај да пишам па ајде тука.....

дали има некоја крема за тело бидејќи во делот на градите и кај горниот дел на раката (трицепс бицепс) имам како брунчиња (не од оние што чешаат) и ме нервираат сакам некако да ги "исчистам" тиа делови овака ептен ми е глупо. (ако свати некој нека пише) :unsure:
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
појма немам кај да пишам па ајде тука.....

дали има некоја крема за тело бидејќи во делот на градите и кај горниот дел на раката (трицепс бицепс) имам како брунчиња (не од оние што чешаат) и ме нервираат сакам некако да ги "исчистам" тиа делови овака ептен ми е глупо. (ако свати некој нека пише) :unsure:
Ај убаво објасни какви?
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Vaka,me interesira dali moze da se prefati suga od drug,bidejki drugar mi bil na pregled i mu rekle deka ima suga,pa sekoj den sum so nego pa mi e strav da ne prefatam i kako da sprecam,i ako prefatam sto da zemam.pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom