Дежурна Ординација! #2

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.919
Поени од реакции
17.207
Ако мислиш на тоа додека пешачам/џогирам ондак не
Кога ќе ти се случи тоа, да мериш набрзо или одма, тоа мислев.

Пробај со б комплекс, крка - 3 комада на ден, и магнезиум цитрат, 300мг на ден

Крвна слика кога е последна?

Пушти повеќе информации пп.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
9.310
Поени од реакции
3.313
Кога ќе ти се случи тоа, да мериш набрзо или одма, тоа мислев.

Пробај со б комплекс, крка - 3 комада на ден, и магнезиум цитрат, 300мг на ден

Крвна слика кога е последна?

Пушти повеќе информации пп.
Можеби треба и на ОРЛ да оди, да провери центар на рамнотежа!?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
9.310
Поени од реакции
3.313
Ако не се среди со магнезиум и б витамини да.
Сакам да те прашам за едни таблети со витаминБ, милгамаН се викаат...е сега незнам дали ги има кај нас, имаш некои информации?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.919
Поени од реакции
17.207
Член од
3 мај 2019
Мислења
9.310
Поени од реакции
3.313
Не знам а и составот не е баш сјаен.

Еве ти многу подобри продукти за иста ценаНе е битна цена, битен е ефектот, тс да помагаат за ишијалгии, болки во зглобови, разни повреди ...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.919
Поени од реакции
17.207
Не е битна цена, битен е ефектот, тс да помагаат за ишијалгии, болки во зглобови, разни повреди ...
Помагаат повеќе од тој другиот продукт.

Иначе зависи за какви болки се работи, за таа намена ќе ти треба и D3 + MK7 + магнезиум најверојатно
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
9.310
Поени од реакции
3.313
Помагаат повеќе од тој другиот продукт.

Иначе зависи за какви болки се работи, за таа намена ќе ти треба и D3 + MK7 + магнезиум најверојатно
Проблеми со кичма, дискус хернија.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.860
Поени од реакции
10.223
Еве сега дојдов од надвор, џогирав 10 минути и одма го мерев, 125 со 87
веднаш по физичка активност не се мери. У ствари се мери ама ќе ти даде погрешни податоци, во однос на лесно движење или мирување.
Ако сакаш да го следиш низ разни активности, побарај од интернист холтер, ако се сомневаш во промени во притисокот.
Инаку за ова т.н. туркање може да се консултираш и со интернист или спец за уво нос грло (во увото е центарот за рамнотежа), на крај краева и со невролог како втор стадиум на преглед ако претходните 2 специјалисти не најдат ништо (макар да не ми се верува да е нешто толку комплексно за невролог). Во секој случај и матичниот според симптомите може да ти сугерира каде или да ти помогне.
 
Последно уредено:
На врв Bottom