Дежурна Ординација! #2

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Ѓорѓески, 3 мај 2011.

 1. Vlado64

  Vlado64

  Член од:
  18 ноември 2017
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Последниве два дена приметив дека долниот дел од стомакот под папокот во должина ,ми е многу тврд и осекам како некоја тежина.Мислев дека ми е кило со оглед на тоа дека идам во теретана и кревам големи тежини,ама немам никакви болки.Што би можело да биде?
   
  Последно уредено: 13 септември 2018
 2. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.684
  Допаѓања:
  9.812
  Здраво, утре сакам да дарувам крв, ме интересира колку време пред тоа не смеам да јадам.

  И во последниве три дена зедов Аспирин а пред некој месец примав терапија за алергија, дали ќе можам да давам или ич да не одам.

  Фала.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 3. Awkwardless

  Awkwardless

  Член од:
  7 февруари 2013
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  59
  Ај вака и јас да си ја кажам маката.
  Веќе 2 месеци имам многу мали вртоглавици кои траат 1 - 2 секунди, и ко да се вети собата околу мене (оваа појава е ретка).
  Рамениците ми се вкочанети некои 2 месеци, да ме стисне некој ѕвезди ќе избројам, арно ама после малку масажа се е во ред некои 3 - 4 часа. После пак е исто. Исто чувстувам и притисок во нос некогаш и главоболка на челото точно над очите.

  На лекар ми рекоа од неправилно седење и поминување 6+ саати пред пц, да правам вежби за врат, демек било од рамениците и жилите тоа.

  А јас нормално ненормален, се си мислам дека имам некој тумор у глава.

  Мислење?
   
 4. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.567
  Допаѓања:
  14.167
  Оди на ушно, да не треба ушите да ти ги зачистат.
  Оди на очно.
  Тумор немаш, но за да ти се тргне од глава, фати врска на државна да правиш магнетна резонанца или дај 200 евра или колку е некаде на приватно.
   
 5. AlternativeF

  AlternativeF госпожата од втори

  Член од:
  1 мај 2006
  Мислења:
  4.346
  Допаѓања:
  5.888
  Добро ти рекле на доктор, јас го имав/имам истиот проблем. Од снимања евентуално направи една рендгенска снимка на врат и оди на физикална зашто би имал таму секојдневна масажа и ќе ти покажат вежби што би ти биле најсоодветни.
   
 6. Awkwardless

  Awkwardless

  Член од:
  7 февруари 2013
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  59
  Што испадна кај тебе? Или немаш одено на лекар?
  Ушите ми се стварно за чистење. Одам у вторник на ушно. На очно бев, носам очила една година веќе.
   

Сподели преку: