Дежурна Ординација! #2

Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Црвено вино другар,2 чаши и ко нов :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Сабајлево дојдов накај 4 и нешто, пиев ама не мн, легнав топ ми беше, и накај 6 и пол се разбудив жива вода. Отидов до вц и многу ми се слоши, ми се сврте и доле седнав, почнав да дишам длабоко, многу ми беше гадно, и ако проодев малку одма ми стануваше погадно и повеќе ми се вртеше, се напив шеќер и вода, ми стана мн ладно, ама после 20 минути се стабилизирав. Отидов на лекар, дежурната ми измери притисок ама ок беше, и ми рече од моментална слабост, ако се повторела да сум отидел на лекар.

Некој има појма, што може да биде?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Сабајлево дојдов накај 4 и нешто, пиев ама не мн, легнав топ ми беше, и накај 6 и пол се разбудив жива вода. Отидов до вц и многу ми се слоши, ми се сврте и доле седнав, почнав да дишам длабоко, многу ми беше гадно, и ако проодев малку одма ми стануваше погадно и повеќе ми се вртеше, се напив шеќер и вода, ми стана мн ладно, ама после 20 минути се стабилизирав. Отидов на лекар, дежурната ми измери притисок ама ок беше, и ми рече од моментална слабост, ако се повторела да сум отидел на лекар.

Некој има појма, што може да биде?
Друг пат немој да пиеш.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Некој бапски лек за последниот лумбален пршлен што се спојува со сакралниот?
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Абе недела дена станувам рано не сум доспиен по работа ваму таму вчера малце повеке се изморив и денес осеќам дека како тешко да дишам неможам да земам воздух и може смешно или така мене ми се чини као срцето ептен полека да ми чука шо ке да е али знаи некој али незнаи??
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.237
Поени од реакции
6.931
Абе недела дена станувам рано не сум доспиен по работа ваму таму вчера малце повеке се изморив и денес осеќам дека како тешко да дишам неможам да земам воздух и може смешно или така мене ми се чини као срцето ептен полека да ми чука шо ке да е али знаи некој али незнаи??

ха,исто деновиве и кај мене,да не имам дупли јузер случајно ??
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Некој бапски лек за последниот лумбален пршлен што се спојува со сакралниот?
Знам дека треба да одам на лекар, ќе ме прати на рентген, па на физикална. Тоа може, ама не овие денови.
Зедов асписрин и аналгин, ама пак ем боли.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
ха,исто деновиве и кај мене,да не имам дупли јузер случајно ??
Ха ха ха може ништо чудно него шо е работава зашто се случува?ти си имал такви дешавки и порано или?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.237
Поени од реакции
6.931
Ха ха ха може ништо чудно него шо е работава зашто се случува?ти си имал такви дешавки и порано или?

да , иди периодично некако којзнае шо е дефектот и кој ќе дијагностицира.........
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Имам лузна од операција. Голема е околу 15 цм и "стара" е повеќе од 4 месеци. Прашањето ми е, дали можам да се сончам на плажа со неа? Не можам да ја покријам, на видливо место е. Дали сончањето е добро или не, и дали ако се сончам мора да се намачкам со некој фактор на местото за случајно да не и се случи нешто ако се ипсечам од сонцето?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Имам лузна од операција. Голема е околу 15 цм и "стара" е повеќе од 4 месеци. Прашањето ми е, дали можам да се сончам на плажа со неа? Не можам да ја покријам, на видливо место е. Дали сончањето е добро или не, и дали ако се сончам мора да се намачкам со некој фактор на местото за случајно да не и се случи нешто ако се ипсечам од сонцето?
Намачкај се со најак фактор или не ја сончај уопште.
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Имам лузна од операција. Голема е околу 15 цм и "стара" е повеќе од 4 месеци. Прашањето ми е, дали можам да се сончам на плажа со неа? Не можам да ја покријам, на видливо место е. Дали сончањето е добро или не, и дали ако се сончам мора да се намачкам со некој фактор на местото за случајно да не и се случи нешто ако се ипсечам од сонцето?
Ако имаш бела кожа, посебно ако лесно ти зацрвенува кожата на Сонце, воопшто не е паметно да се сончаш. За било какви лузни, не се препорачува сончање мислам 1 година, како што ти кажа членот мачкај крема со фактор 50+ на секои 2 сата, исто и на местава каде што имаш бемки, мачкај ги со крема 50+ почесто.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
дечки кој е тука лекар сакам да го прашам за една дијагноза ?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Mene me interesira dali nekoj koristel magnetna alka (narakvica) ?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Имам пивски квасец дома ама пред 1 година купен во аптека. Имат гајле шо е толку стар или врска немат то?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom