Дежурна Ординација! #2

Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Некоја замена за Фервекс или друго некоја чаре за јака настинка??
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.751
Поени од реакции
8.247
Caffetin colf не помага а ова другово прашував нема по аптекиве
Прашај дали има Coldrex, гледам регистриран е во Македонија, ама не знам дали го има по аптеките, а за Tylol Hot знам дека до скоро го имаше по аптеките. :cautious:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Ајде ако може некој да ми помогне значи чуствувам болка и тежина во очите,немам вртоглавици нити главоболки,и чуствувам болки во вратот и рамената..Како може да поминат,дали е до времето незнам,помагајте :D
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.751
Поени од реакции
8.247
Ајде ако може некој да ми помогне значи чуствувам болка и тежина во очите,немам вртоглавици нити главоболки,и чуствувам болки во вратот и рамената..Како може да поминат,дали е до времето незнам,помагајте :D
Не седи пред компјутер по цел ден!
 
M

Mamba.

Гостин
Вчера како возев со моторот ме удари нешто на вратот и ме буцаше...пчела, оса незнам шо беше ама на вратот имав буцка и мораше да а стискам за да а извадам. Сеа ми е подуен малце вратот и едвај се вртам у пм, а и боле по малце..некој совет..?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
После тешко пијанство имате апетит? И шо е препорачливо да се конзумират после тоа?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
После тешко пијанство имате апетит? И шо е препорачливо да се конзумират после тоа?
Јас по тешко пијанство не можам да јадам сабајле кога ќе станам ништо друго, освен јогурт и кисело млеко. И баш убаво ми иде, ми го ладе желудникот. :D
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Земав Лоратадин пред малку. Ќе можам вечер алкохол да пијам?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
После тешко пијанство имате апетит? И шо е препорачливо да се конзумират после тоа?
После многу тешко пијанство најдобро е малку алкохол да внесеш, многу вода, витамини и минерали.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Некој природен лек за скршена нога,односно побрзо зараснување на коските???
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.237
Поени од реакции
6.931
цел ден ме јебе низок притисок,се накркав и кафиња и сланина и чаша вода со сол и шо ти не,никако да крени од 90 со 60..........ајде точак вртење полсат солидно и то - резултат 90 со 80......има некој чаре да дај ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom