Девојка ми/дечко ми сака тројка

Девојка ми/дечко ми сака тројка

  • Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште еден дечко.

    Гласови: 54 10,6%
  • Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште една девојка.

    Гласови: 264 51,7%
  • Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште еден дечко.

    Гласови: 26 5,1%
  • Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште една девојка.

    Гласови: 36 7,0%
  • Машко сум и сум против.

    Гласови: 82 16,0%
  • Женско сум и сум против.

    Гласови: 49 9,6%

  • Вкупно гласачи
    511

Horny Junkie

АТЕИЗАМ,МУЗИКА, СЕКС,УМЕТНОСТ, ДРОГА!
Член од
21 јуни 2018
Мислења
45
Поени од реакции
15

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Вишок е Икарди у оваа Аргентина.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
2
Поени од реакции
1
Ne e kako sto mislite. Ima mnogu mazi koi bi pravele trojka so uste eden maz dokolku e siguren. Inaku imav mnogu mfm iskustva a samo edno so 2 devojki... Bivsata bese bi i mozam da kazam deka toa mi bese najubava vrska
 
K

kicodarker

Гостин
Ухххх во Македонија...ти знајш такви ?
Шо мажот и жената биле во сериозна и стабилна врска и мажот дозволил друг маж да влези ?
Збораме за нормален пар а не некој со чудни фетиши и такви работи шо го прат то секој викенд...него пар шо авантуристички 1-2 пати максимум би го напрајл то...
Како мала земја и позатворено опшество, културолошки заостанати, и традиционално како за во среден век, нормално е кој ќе излезиш надвор на улица и гледаш луѓе сите да глумат дека се “ко од фотокопир излезени“ и дека сите се горе-долу исти, и така ти делуваат. Чисто ставање маска за во јавност. Моралот успеаа да го поврзат со се и сешто, почнувајќи од личните задоволства, со нешто најсвето - сексот.,кој ако не бил немаше човештвото да постои.
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Како мала земја и позатворено опшество, културолошки заостанати, и традиционално како за во среден век, нормално е кој ќе излезиш надвор на улица и гледаш луѓе сите да глумат дека се “ко од фотокопир излезени“ и дека сите се горе-долу исти, и така ти делуваат. Чисто ставање маска за во јавност. Моралот успеаа да го поврзат со се и сешто, почнувајќи од личните задоволства, со нешто најсвето - сексот.,кој ако не бил немаше човештвото да постои.
Што има 'свето' во сексот?
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
И да и не. Ако е со курви - да. Ако е со девојка која ја сакам - не. Никогаш.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Што се тоа 'курви'?
И зошто не со двојка ти?
"Kurvi" se devojki koi sekojdnevno se zanimavaat so ebenje cisto radi zadovolstvo lli za paricki i zatoa imaar status na gresnica.. Inace dodeka maz koj sekojdnevno se zanimava so istata funkcija on e "Macho Man" i statuso gresnik e daleko od nego.
A ne so devojkata zatoa so e inficiran od ljubomora.
Ne primal vakcina protiv ljubomora kako malecok ;)
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Давам мое мислење. Реков јас би рекол да, со две бар лезбејки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom