Девојка ми/дечко ми сака тројка

Девојка ми/дечко ми сака тројка

  • Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште еден дечко.

    Гласови: 54 10,6%
  • Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште една девојка.

    Гласови: 264 51,7%
  • Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште еден дечко.

    Гласови: 26 5,1%
  • Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште една девојка.

    Гласови: 36 7,0%
  • Машко сум и сум против.

    Гласови: 82 16,0%
  • Женско сум и сум против.

    Гласови: 49 9,6%

  • Вкупно гласачи
    511
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Значи според некои членови на форумов ние што не сакаме да ја ебеме девојката/жената со друг, сме со заостанати сфаќања од среден век? Епа извинете вие оупен мајндед и сезнајни луѓе од иднината, ама вие сте тие што имате предрасуди кон луѓето што не сакаат друг да им ја ебе девојката. Разбирам се, и да се борите против дискриминација, геј права, курвински права, ама некој да ме прави заостанат зашто не сакам да иам 3ка со девојка ми и уште едно машко никогаш нема да разберам.
А кој те тера да имаш тројка? Не мораш.
Ама ако сакаш тројка со 2 жени, немој да и' браниш на жена да сака со 2 мажи.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Ама ако сакаш тројка со 2 жени, немој да и' браниш на жена да сака со 2 мажи.
Зошто, ќе образложиш ? Кој фактор си па ти да му кажуваш на некој што да праи со жена му и дали нешто да и брани или да не и брани ? Ете јас сакам тројки да правам со две жени, некогаш со три истовремено и сакам да и бранам на жена ми да има тројка со двајца мажи а она ми е покорна и не смее ни да помисли да праша и кур не ме боли дали сака или не.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
А кој те тера да имаш тројка? Не мораш.
Ама ако сакаш тројка со 2 жени, немој да и' браниш на жена да сака со 2 мажи.
Не му бранам на никого ништо. Не знам зошто јас сум окарактеризиран дека иам заостанати сфаќања, зошто јас не би сакал да иам 3ка со девојка ми?
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Аахх.. лошо искуство. Затоа не сакаш пак со блиска личност.
Знам, дека е забавно, ако ти се допаѓа. Но, некои девојки/момчиња само мислат дека им се допаѓа. Всушност не. Тие само сакаат да бидат модерни. Лошо. Тоа беше забавно, но ... девојка ми виде друга девојка како конкуренција. Знаеш? :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
Генерално навлегување во туѓа интима е погрешно.
Кој што сака нека праи, дур не поминува некои граници.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Знам, дека е забавно, ако ти се допаѓа. Но, некои девојки/момчиња само мислат дека им се допаѓа. Всушност не. Тие само сакаат да бидат модерни. Лошо. Тоа беше забавно, но ... девојка ми виде друга девојка како конкуренција. Знаеш? :(
U redu e voa so go kazuvas drugarce. Ova sega e bas na temata. Arno ama ti bese zapocnal so "Ova bilo zabraneto vo biblijata". Inace razbira se deka da se tvojka so partnero i druga osoba ne e ednostavna stvar. Na nekoj moz idejata ke mu e privlecna, a moze iskustvoto da mu ispadne sosem drugojace itn itn......
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
U redu e voa so go kazuvas drugarce. Ova sega e bas na temata. Arno ama ti bese zapocnal so "Ova bilo zabraneto vo biblijata". Inace razbira se deka da se tvojka so partnero i druga osoba ne e ednostavna stvar. Na nekoj moz idejata ke mu e privlecna, a moze iskustvoto da mu ispadne sosem drugojace itn itn......
Тој што вика забрането било во библијата не ја ни читал библијата. Какви перверзии има таму, секс во тројка е ништо спрема тоа.
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
U redu e voa so go kazuvas drugarce. Ova sega e bas na temata. Arno ama ti bese zapocnal so "Ova bilo zabraneto vo biblijata". Inace razbira se deka da se tvojka so partnero i druga osoba ne e ednostavna stvar. Na nekoj moz idejata ke mu e privlecna, a moze iskustvoto da mu ispadne sosem drugojace itn itn......
Јас не објаснив во право. Се извинувам. :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
31
Поени од реакции
62
Ја нема опцијата јас што ја сакам и ми е неостварена желба.
Женско сум, и сум за тројка со пар, дечко и девојка.
Ако би имала дечко не би сакала да го делам со друга девојка. Сакам јас да сум третата непозната личност со огромна дискреција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom