Да се пуши или не?

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Koj saka da si trosi parite da dishe chad i da smrdi, neka poveli, jas sum protiv toa sr...e :D, e sea vaka sum nastroen sprema temata oti gi gleam moite doma so im se desava posle 25 godini pusenje, ama toa e toa
 
U

UnholY

Гостин
Koj saka da si trosi parite da dishe chad i da smrdi, neka poveli, jas sum protiv toa sr...e :D, e sea vaka sum nastroen sprema temata oti gi gleam moite doma so im se desava posle 25 godini pusenje, ama toa e toa
Пушењето владее.
Мислам дека за краток период ќе ми поднесат тужба од Тутунскиот комбинат во Прилеп, за силување на нивниот тутун шо е преработен во цигарите.
Деструкција на органите, зголемување на можноста за рак, туберкулоза, разни канцерогени заболувања и слично.
Миризбата на димот од цигарите на алиштата, жолтеникавата нијанса на забите и реата која просперира наоколу радиоактивно од тебе е супер работа.

Самиот тој процес на вдишување и издишување на димот и свеста дека се самоуништувате преку тоа неизмерно задоволство ве исполнува.
Од страсно пушачки аспект.

А, инаку за непушачите шо би кажал....Не знаете шо пропуштате.
Конзервативци едни закоравени.
Нормално дека треба да се пуши.
Сеа, знам дека носам заклучоци премногу аналогно и ја изразувам екстремноста на субјективниот(цигаро пушачки) идеализам ама шо да правам.
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Abe ajde!!!Prvo zboruvate taka poradi toa sto ne pusite!!!Stani pusac pa vidi koe e zadovolstvoto,ne deka e nesto posebno,ama ako si protiv toa ne znaci deka i drugite treba da bidat!!!i ve molam bez navreda ama marazam koga lugjeto pagjaat vo zanesi!!!ne pusite i fala bogu da bidete protiv toa,ama ve molam bez momenti kako:loso e za zdravjeto,smrdi zdivot,ja toa nikako!!!Mislite deka nie ne go znaeme toa!!!Go znaeme ama gledame da si uzivame vo navikata!!!Pusac sum i ubavo mi e da pusam!!!I ne mora nikoj da mi drzi predavanja za toa sto e pusenje cigari i kako deluva na zdravje i na se!!!

Vo sekoj slucaj,se izvinuvam ako so ova sum navredila nekogo!!!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Никогаш не сум пушел нема ни да пушам, а многу ми смета кога сум у близина на пушач.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Abe ajde!!!Prvo zboruvate taka poradi toa sto ne pusite!!!Stani pusac pa vidi koe e zadovolstvoto,ne deka e nesto posebno,ama ako si protiv toa ne znaci deka i drugite treba da bidat!!!i ve molam bez navreda ama marazam koga lugjeto pagjaat vo zanesi!!!ne pusite i fala bogu da bidete protiv toa,ama ve molam bez momenti kako:loso e za zdravjeto,smrdi zdivot,ja toa nikako!!!Mislite deka nie ne go znaeme toa!!!Go znaeme ama gledame da si uzivame vo navikata!!!Pusac sum i ubavo mi e da pusam!!!I ne mora nikoj da mi drzi predavanja za toa sto e pusenje cigari i kako deluva na zdravje i na se!!!

Vo sekoj slucaj,se izvinuvam ako so ova sum navredila nekogo!!!
браво девојко.. така фрлаш пари за да се труеш.. јако .. боље дај ги на некој шо нема и продолжи си го животот.. ослободи се од мирисот и воедно помогни.. ама не навика е нели...
 
К

*Каталонец*

Гостин
Што да се пуши ? :):)

Па мислам дека не треба да се пуши бидејќи чадот е штетен по здравјето, па зошто некои деца би страдале поради вашите цигари ...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
сеедно, сите сме опкружени со пасивно пушење... бар јас... и според нови научни податоци, да се биде во просторија со пушачи е некаде како една цигара на ден да си запалил

ПС - напротив... ова незначи дека сепак треба да се почне да се пуши, само треба да се одбегнуваат ваквите простории
 

Kajgana Shop

На врв Bottom