Да се изневери или не?

Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Епа види сеа , поџек ќе испадниш ак си верен на женската чим веќе си со неа.......За такви шо еднаш сами ќе излезат и ќе и се фрлет на некоја нашминкана , многу ги имат....
ne se palam na sminki be brat...
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
Епа види сеа , поџек ќе испадниш ак си верен на женската чим веќе си со неа.......За такви шо еднаш сами ќе излезат и ќе и се фрлет на некоја нашминкана , многу ги имат....
МАШКО СИ???????????:icon_eek::icon_eek::icon_eek:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Е па неможеш во исто време да јадеш кебапи и суџук.:wink: Значи додека си во врска си во врска, а после тоа ако не сакаш више врска, раскини и прави што сакаш.

Аргументов твој за изневерување не држи вода.
A бе од мешана скара бе Крејзи поарно има ли?:)
Слатко е.:)
Инаку, на темата...трезвено сите кога би размислувале во сите ситуации што би ни се случиле, до неверства не би дошло. Ама, умот знае понекогаш и да се помати, да не размислува човек, животински нагон...:toe:
Треба многу самоконтрола во сите аспекти на животот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
A бе од мешана скара бе Крејзи поарно има ли?:)
Слатко е.:)
Инаку, на темата...трезвено сите кога би размислувале во сите ситуации што би ни се случиле, до неверства не би дошло. Ама, умот знае понекогаш и да се помати, да не размислува човек, животински нагон...:toe:
Треба многу самоконтрола во сите аспекти на животот.
Клучната разлика меѓу нагонот кај животните и кај луѓето е тоа што луѓето можат да го контролираат. Тоа е тоа впрочем и што не разликува од животните. Разумот.

А инаку, ако измешаш многу од скарата, на крај ќе ти се слоши и нема да ти биде добро.:wink:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Клучната разлика меѓу нагонот кај животните и кај луѓето е тоа што луѓето можат да го контролираат. Тоа е тоа впрочем и што не разликува од животните. Разумот.

А инаку, ако измешаш многу од скарата, на крај ќе ти се слоши и нема да ти биде добро.:wink:
Да, можеме да го контролираме, ама не секогаш.
И јас сум против неверство, ама никогаш не можеш да кажеш никогаш.
Токму тој животински нагон сигурно совладувал карактери посилни од мене и од тебе. Х причини може да бидат во комбинација.

А инаку да, од многу скара знае и стомак да боли.:)
Ама дур јадеш...:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да, можеме да го контролираме, ама не секогаш.
И јас сум против неверство, ама никогаш не можеш да кажеш никогаш.
Токму тој животински нагон сигурно совладувал карактери посилни од мене и од тебе. Х причини може да бидат во комбинација.
Аман значи од таа проклета реченица - Никогаш не вели никогаш.:) Значи дефинитвно можам и ќе кажам никогаш, зашто знам дека не би изневерила никогаш и сум многу против тоа. Ниеден нагон, колку и да е силен не би можел да биде посилен од моите чувства. Ниту пак можам да бидам толку себична и да гледам само за мене и мојот задник, а да не мислам на чувствата на дечкото.

Нагон што не може да се контролира е нагонот за јадење, пиење и спиење. Се друго може горе - доле да се контролира, ако навистина сакаш. Друга е приказната ако не сакаш да го контролираш и сакаш да надвладее тој нагон.


А инаку да, од многу скара знае и стомак да боли.:)
Ама дур јадеш...:smir:
А зашто да ме боли стомак, кога можам да не мешам ништо, а пак да бидам најадена? Зашто да јадам, кога знам какви ќе бидат последиците?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Клучната разлика меѓу нагонот кај животните и кај луѓето е тоа што луѓето можат да го контролираат. Тоа е тоа впрочем и што не разликува од животните. Разумот.

А инаку, ако измешаш многу од скарата, на крај ќе ти се слоши и нема да ти биде добро.:wink:
neli covekot postanal od majmun?
imase edna kako ti isto vikase ja nema sansi... ama vremeto go dokaza sprotivnoto..
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Аман значи од таа проклета реченица - Никогаш не вели никогаш.:)

А зашто да ме боли стомак, кога можам да не мешам ништо, а пак да бидам најадена? Зашто да јадам, кога знам какви ќе бидат последиците?
Е јас не те убедувам во спротивното де.:)
Заебано е.:)
Ама пак, незнаеш што ќе те снајде.:kesa:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
neli covekot postanal od majmun?
imase edna kako ti isto vikase ja nema sansi... ama vremeto go dokaza sprotivnoto..
Јас не сум некоја друга, јас сум јас. А јас добро знам што сакам и знам дека никогаш не би избрала кукавичлук и никогаш не би повредила нечии чувства на таков одвратен и подол начин. Не сум јас себична. Мислам и на другите.

А не вовлекувај биологија на темава, затоа што според истата таа наука, човековиот мозок е најразвиен и разумот и способноста да расудува и контролира нагоните е тоа што го прави различен од другите суштества.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Јас не сум некоја друга, јас сум јас. А јас добро знам што сакам и знам дека никогаш не би избрала кукавичлук и никогаш не би повредила нечии чувства на таков одвратен и подол начин. Не сум јас себична. Мислам и на другите.

А не вовлекувај биологија на темава, затоа што според истата таа наука, човековиот мозок е најразвиен и разумот и способноста да расудува и контролира нагоните е тоа што го прави различен од другите суштества.
aj kevidime de... ke se uveris sama mlada si... inace mene ic gajle ne mi e i love being me....... iha.... ne e ubo ama toa e.. takov sum ZIVOTINJA :D
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Јас не сум некоја друга, јас сум јас. А јас добро знам што сакам и знам дека никогаш не би избрала кукавичлук и никогаш не би повредила нечии чувства на таков одвратен и подол начин. Не сум јас себична. Мислам и на другите.

А не вовлекувај биологија на темава, затоа што според истата таа наука, човековиот мозок е најразвиен и разумот и способноста да расудува и контролира нагоните е тоа што го прави различен од другите суштества.
Во ред е ако во врската се е идеално.
Ама што ако попуштаат сите рабови и се чувствуваш како сопствен заробеник во нешто неубаво, а од друга страна од нигде никаде ти улетува некој човек во животот кој ти прави пеперутки во стомакот.
Се може да се случи за момент, привремено предавање на страста, краток излез од секојдневните фрустрации со човекот со кој си во врска. Не може никој да предвиди како ќе се движат работите во иднина.
Реков децидно дека сум против и дека не е во ред.
Ама...never say never.:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во ред е ако во врската се е идеално.
Ништо не е идеално, ниту совршено. Секогаш има и подеми и падови.

Ама што ако попуштаат сите рабови и се чувствуваш како сопствен заробеник во нешто неубаво, а од друга страна од нигде никаде ти улетува некој човек во животот кој ти прави пеперутки во стомакот.
Се може да се случи за момент, привремено предавање на страста, краток излез од секојдневните фрустрации со човекот со кој си во врска. Не може никој да предвиди како ќе се движат работите во иднина.
Реков децидно дека сум против и дека не е во ред.
Ама...never say never.:smir:
Ако човек се почувствува како заробеник и ако имаш секојдневни фрустрации со особата со која си во врска, тогаш треба да ставиш точка на таа врска. Нема логика да биде било кој во врска со некој кој му создава фрустрации и со кој не му е убаво. Нема причина за неверство, ниту оправдување.

Ако мене не ми е убаво, ако немам чувства и сум оладена, ако се осетам како заробеник - ќе го напуштам типот, ќе раскинам. Ќе бидам искрена и фер до крај, нема да бидам ѓубре и кукавица и да го побарам решението во друг човек. Тоа не е ни решение, тоа е... немам зборови. Тоа е подло. Тоа е рамно на забивање нож во грб.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Crazy in Love напиша:
Значи дефинитвно можам и ќе кажам никогаш, зашто знам дека не би изневерила никогаш и сум многу против тоа
Ништо не е идеално, ниту совршено. Секогаш има и подеми и падови.
Да не изневериш никогаш е совршено, па затоа те молам одбери една од овие две реченици до која ќе се држиш.

Крејзи, точно е дека човек да се вади на реченицата “животински инстинкт имаме сите“ е ниско и е буквално отфрлање вина. Но исто така е шминкање очи да ни кажеш дека додека си во врска не си погледнала нечие туѓо машко газе, кое ти прави филм, а од тука си се стркалуваат сите работи понатаму. Не можеш да бидеш толку заљубена во секоја врска за да елиминираш се` околу себе.
Сакам да кажам, ја прифаќам идејата “не изневерувам по никоја цена“ само не ја отфрлај моќта на веројатноста, чуда носи животот, чуда... :coffee:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@CRAZY IN LOVE
-vnimatelno ti gi procitav postovote,i gledam deka imas golema samodoverba,duri i pregolema,a veruvaj deka bas toa e tvojot hendikep.ke bides fatena totalno nespremna,i moze da bides izmanipulirana,bas zatoa sto dlaboko veruvas deka ne moze da ti se sluci da takvo nesto i deka ne moze da ti se sluci da izneveris,se ostavas sebesi bez odbrana,taka da mozes mnogu lesno da potpadnes pod vlijanie,pa i da izneveris i da ne bides ni svesna za toa.i duri i koga ke svatis sto si napravila, da ne ti bide jasno ni kako se slucilo toa.zatoa sto ne si ti edinstven faktor koj odlucuva dali ke izneveris ili ne.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да не изневериш никогаш е совршено, па затоа те молам одбери една од овие две реченици до која ќе се држиш.

Крејзи, точно е дека човек да се вади на реченицата “животински инстинкт имаме сите“ е ниско и е буквално отфрлање вина. Но исто така е шминкање очи да ни кажеш дека додека си во врска не си погледнала нечие туѓо машко газе, кое ти прави филм, а од тука си се стркалуваат сите работи понатаму. Не можеш да бидеш толку заљубена во секоја врска за да елиминираш се` околу себе.
Сакам да кажам, ја прифаќам идејата “не изневерувам по никоја цена“ само не ја отфрлај моќта на веројатноста, чуда носи животот, чуда... :coffee:
Не гледам како неизневерувањето е совршенство. Да изневери човек е прашање на принцип и начин на однесување кој за мене е неприфатлив. За мене да не изневериш и да бидеш посветен на врската е најнормална и најобична работа и нема врска со совршенството.

А инаку, не велам јас дека кога сум била во врска, не сум се свртела по машко газе, ама само сум погледнала и толку. Луѓе сме, имаме очи за гледање. Исто како што не би замерила доколку он погледне, затоа што тоа е нормално. Ама едно е да погледнеш и потоа да си се свртиш и продолжиш нормално, а друго е да изневериш.


@CRAZY IN LOVE
-vnimatelno ti gi procitav postovote,i gledam deka imas golema samodoverba,duri i pregolema,a veruvaj deka bas toa e tvojot hendikep.ke bides fatena totalno nespremna,i moze da bides izmanipulirana,bas zatoa sto dlaboko veruvas deka ne moze da ti se sluci da takvo nesto i deka ne moze da ti se sluci da izneveris,se ostavas sebesi bez odbrana,taka da mozes mnogu lesno da potpadnes pod vlijanie,pa i da izneveris i da ne bides ni svesna za toa.i duri i koga ke svatis sto si napravila, da ne ti bide jasno ni kako se slucilo toa.zatoa sto ne si ti edinstven faktor koj odlucuva dali ke izneveris ili ne.
Доволно себе се познавам, да знам како да избегнам такви ситуации кои воопшто водат до неверство, уште моментот кога би видела дека нешто не е во ред, ќе си заминам и повлечам од ситуацијата. Не би ни дозволила да се најдам во таква ситуација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom