Да се изневери или не?

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Ние не знаеме што сакаме, затоа паѓаме во искушение на се и сешто и затоа сме изгубени во свемирот...човечко око ненаситно. За една вечер може да ја изгуби среќата за цел живот...не да е плитко, не е ни до глуждови
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
Ние не знаеме што сакаме, затоа паѓаме во искушение на се и сешто и затоа сме изгубени во свемирот...човечко око ненаситно. За една вечер може да ја изгуби среќата за цел живот...не да е плитко, не е ни до глуждови


kolku e samo ovoa vistina.....
poradi neverstvo si go imam zeznato cel zivot
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
најлошо нешто дефинитивно..никогаш не сум паднала во искушение и се согласувам со Бушавка,мислам дека ако нешто ти значи не треба да го уништиш од пуста љубопитност
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
Da imam super vrska i da si ja zeznam zaradi edno muvanje,seks seedno koe ke bide bez cuvstva NE!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Da imam super vrska i da si ja zeznam zaradi edno muvanje,seks seedno koe ke bide bez cuvstva NE!
epa problemot e vo toa sto nonstop kebapi ne se jadat nekogas treba malce sudzuk naskara malce :)
ako sakas da izneveris treba da go najdes momentot, no ima nekoi sakaat da izneverat ama so toa sto na niedna ne i kazuva deka ima druga e toa e najglupava stvar zs ko ke te fatat nadelo ke treba i dvete da gi oteras u pm ke ostanes bes zenska...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
epa problemot e vo toa sto nonstop kebapi ne se jadat nekogas treba malce sudzuk naskara malce :)
ako sakas da izneveris treba da go najdes momentot
Е па не можеш во исто време да јадеш кебапи и суџук.:wink: Значи додека си во врска си во врска, а после тоа ако не сакаш више врска, раскини и прави што сакаш.

Аргументов твој за изневерување не држи вода.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Е па не можеш во исто време да јадеш кебапи и суџук.:wink: Значи додека си во врска си во врска, а после тоа ако не сакаш више врска, раскини и прави што сакаш.

Аргументов твој за изневерување не држи вода.
abe ne e do toa da se izneveri ili ne toa zavisi od egoto na coekot.. i tuka nema so kako da se rasprava zavisi i situacijata zavisi i odnosite kako se pomegu liceto N.G i B.C :) sala nastrana znaes sekoj im potreba od promeni(change so toj trik obama pobedi na izborite) i toa
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
abe ne e do toa da se izneveri ili ne toa zavisi od egoto na coekot.. i tuka nema so kako da se rasprava zavisi i situacijata zavisi i odnosite kako se pomegu liceto N.G i B.C :) sala nastrana znaes sekoj im potreba od promeni(change so toj trik obama pobedi na izborite) i toa
Ако имам потреба од промени, ЌЕ РАСКИНАМ и ќе продолжам со животот и ќе барам друг. Нема да изневерам тоа сигурно. Нема зашто кукавички и подмолно позади грб да ја изневеруваш довербата на личноста со која си во врска. Во ниедна ситуација, односи и било што неверството не може да се оправда.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Ако имам потреба од промени, ЌЕ РАСКИНАМ и ќе продолжам со животот и ќе барам друг. Нема да изневерам тоа сигурно. Нема зашто кукавички и подмолно позади грб да ја изневеруваш довербата на личноста со која си во врска. Во ниедна ситуација, односи и било што неверството не може да се оправда.
epa sea nevikam deka toa e neso dobro ama da mi izleze nekoe sexi mace nema da mu ja mislam ni 5 sekundi... toa sum jas toa si ti jas sum kukavica a ti nesi :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
epa sea nevikam deka toa e neso dobro ama da mi izleze nekoe sexi mace nema da mu ja mislam ni 5 sekundi... toa sum jas toa si ti jas sum kukavica a ti nesi :)
Дури и да ја сакаш девојката? Дури и да ти значи највеќе на свет? Ќе ја изневериш девојката што ја сакаш заради некое секси маче? Би бил подготвен да ја расипеш врската заради некое мување од една вечер?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Дури и да ја сакаш девојката? Дури и да ти значи највеќе на свет? Ќе ја изневериш девојката што ја сакаш заради некое секси маче? Би бил подготвен да ја расипеш врската заради некое мување од една вечер?
ne mora da znae taa.. :)
ps: ne se muvam samo sex preporacuvam...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ne mora da znae taa.. :)
ps: ne se muvam samo sex preporacuvam...
А ако дознае? И ако ја повредиш? Или толку себично гледаш на работите, па не ти е ни гајле за чувствата на луѓето околу тебе?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
А ако дознае? И ако ја повредиш? Или толку себично гледаш на работите, па не ти е ни гајле за чувствата на луѓето околу тебе?
pa ne! ke priznam deka sum idiot i toa :) hahahaha abe vo vrska sum godina dena ama ja neam iznevereno ama ne vikam ne bi ja izneveril samo za sex so nekoja stvarno so e zgodna pa u pm eden zivot imam da probam malce i od ona tesnoto...
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
epa sea nevikam deka toa e neso dobro ama da mi izleze nekoe sexi mace nema da mu ja mislam ni 5 sekundi... toa sum jas toa si ti jas sum kukavica a ti nesi :)
Епа види сеа , поџек ќе испадниш ак си верен на женската чим веќе си со неа.......За такви шо еднаш сами ќе излезат и ќе и се фрлет на некоја нашминкана , многу ги имат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom