Да се изневери или не?

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
zenite poveke izneveruvaat od mazite, posto mazite varat so zeni, taka da poveke varaat zenite.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne veruvam vo ljubov i vernost za cel zivot ,znaci bilo koja strana ke napravi otsapuvanje.Ne poddrzuvam no razbiram neverstvo ednostavno ti e preku glava od se i pagas vo iskusenie.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Potreba od promena. I toa ne e nisto novo i cudno. Jas sum "alergicna" na monotonija i sakam promeni. Go razbiram tvojot prijatel zatoa sto cesto mene mi se javuva taa potreba. Ja saka tipkata i mu znaci no ednostavno vrskata stanuva premnogu monotona i promenata sekogas e na podobro.
Ако врската е монотона, може заеднички да пробате да направите да НЕ биде монотона и да работите на зацврстување на врската. Која е молим те поентата да сакаш некој, ама ти треба промена, па ќе муваш некој настрана? Што ако/кога ќе дознае дечкото? Ќе го повредиш, ќе му го скршиш срцето. И? Каде е тука таа “промена“ на подобро? Во тоа за една вечер да ја уништиш довербата и врската која сте ја граделе до тогаш и се да падне во вода? Никој не е должен да биде како на закачалка и да трпи такви излети од партнерот.

Ако врската не е тоа што била има две опции:
1) Или ќе се бориш да ја спасиш или зацврстиш врската
2) Или едноставно прекинуваш

Не е во ред да си седиш на две столчиња, да си муваш лево десно, а некој да те сака и почитува и да ти верува, а ти да правиш будала од него. Сигурна сум дека доколку ќе сакаш искрено и со цело срце, нема ни на крај памет да ти текне да изневериш, а доколку бидеш изневерена, целиот твој став ќе падне во вода, затоа што ќе сфатиш колку боли кога некој си игра мајтап со тебе.

Нормално, НИКОГАШ не би изневерила и сум најголем противник на тоа.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не секоја врска се сведува на љубов.:toe:

zenite poveke izneveruvaat od mazite, posto mazite varat so zeni, taka da poveke varaat zenite.
Па немора да значи дека жените со кои што изневеруваат мажите се пак со некој трет.

И двете страни изневеруваат и нема тука повеќе помалце.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
vidi gi zenite, se idat u kratki suknji, so goli stomaci so dolgi kosi ( za podobra amortizacija ) se gleda koj vrti so opasot, nie muzite se u pantaloni ideme a oni se neso tesno se gleda u krv im e prevara.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
vidi gi zenite, se idat u kratki suknji, so goli stomaci so dolgi kosi ( za podobra amortizacija ) se gleda koj vrti so opasot, nie muzite se u pantaloni ideme a oni se neso tesno se gleda u krv im e prevara.
Мажите што у крв им е преварата како идат облечени? Со кратки пантолони? Пошто според напишаново кратката сукња е симбол на превара. Или оние жени што носат пантолони не вараат?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Ако врската е монотона,може заеднички да пробате да направите да НЕ биде монотона и да работите на зацврстување на врската.Која е молим те поентата да сакаш некој,ама ти треба промена,па ќе муваш некој настрана?Што ако/кога ќе дознае дечкото?Ќе го повредиш,ќе му го скршиш срцето.И?Каде е тука таа “промена“ на подобро?Во тоа за една вечер да ја уништиш довербата и врската која сте ја граделе до тогаш и се да падне во вода?Никој не е должен да биде како на закачалка и да трпи такви излети од партнерот.

Ако врската не е тоа што била има две опции:
1) Или ќе се бориш да ја спасиш или зацврстиш врската
2) Или едноставно прекинуваш


Не е во ред да си седиш на две столчиња,да си муваш лево десно,а некој да те сака и почитува и да ти верува,а ти да правиш будала од него.Сигурна сум дека доколку ќе сакаш искрено и со цело срце,нема ни на крај памет да ти текне да изневериш,а доколку бидеш изневерена,целиот твој став ќе падне во вода,затоа што ќе сфатиш колку боли кога некој си игра мајтап со тебе.

Нормално,НИКОГАШ не би изневерила и сум најголем противник на тоа.

Значи со овој дел ептен се сложувам, дури како слоган го имам, неможе на два стола , или со еден или со ниеден, како може бе монотонија ве фатила и ајде удри мака на радост, неможе не е изводливо така, а замислете ја мојата ситуација со деца? Ако било кој од нас двајца го фати монотонија? Да одиме по други ? Неможе така, за се треба борба, ако не се бориш нема да ти биде слатко тоа што го имаш, затоа треба огромна желба и да љубов искрена кон тој со кого си во врска, се друго е празен муабет и залудно или пак време потрошено на забава.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
zenite poveke izneveruvaat od mazite, posto mazite varat so zeni, taka da poveke varaat zenite.

a шо жените со жени ли варат.?

И не значи дека жените повеке изневеруват.. и мажите изневеруват... как може да се изневере:
1.Девојка/жена во врска со момче/маж во врска.. тука у двајцата изневеруваат..
2.Девојка/жена во врска со слободен маж..тука жената е крива :)
3.Маж во врска со слободна девојка/жена... тука мажот вара :)..
4.Слободна жена со слободен маж :) ... е тоа бива .. :)

Он топик..

НЕ сум за изневерување... поарно нека каже дека сака да оди со друга или дека му здосадило.. или јас поарно ке кажам.. отколку така... ама ако врската си е ОК нема потреба од тоа.. а доколку не му се пружи доволно внимание од партнерот/ката тогаш тоа се бара на друго место.. и така се вара.. барем ја така мислам..:helou:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
zenite samo koga ke gi vidis odma znaes sto mislat kako se oblakaat ziva bruka ova go mislev i na vremeto, znaci oni vrtat so opaska, inaku ne bi se oblakale so mini suknji i ne Znam ti sto da gi pokazat svoite atributi, a vtoro MAZOT SMEE DA VARA A ZENATA NE SMEE, POSTO MAZOT ZA EDNA GODINA DNEVNO MOZE DA OPLODI 365 DECA A ZENA I SEKOJ DEN DA GI MENJA KE RODI SAMO 1 DETE ZATOA MAZ MOZE DA VARA A ZENA NIKAKO.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
a шо жените со жени ли варат.?

И не значи дека жените повеке изневеруват.. и мажите изневеруват... как може да се изневере:
1.Девојка/жена во врска со момче/маж во врска.. тука у двајцата изневеруваат..
2.Девојка/жена во врска со слободен маж..тука жената е крива :)
3.Маж во врска со слободна девојка/жена... тука мажот вара :)..
4.Слободна жена со слободен маж :) ... е тоа бива .. :)

Он топик..

НЕ сум за изневерување... поарно нека каже дека сака да оди со друга или дека му здосадило.. или јас поарно ке кажам.. отколку така... ама ако врската си е ОК нема потреба од тоа.. а доколку не му се пружи доволно внимание од партнерот/ката тогаш тоа се бара на друго место.. и така се вара.. барем ја така мислам..:helou:
nema pravila,toa e izneveruvanje.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
zenite samo koga ke gi vidis odma znaes sto mislat kako se oblakaat ziva bruka ova go mislev i na vremeto, znaci oni vrtat so opaska, inaku ne bi se oblakale so mini suknji i ne Znam ti sto da gi pokazat svoite atributi, a vtoro MAZOT SMEE DA VARA A ZENATA NE SMEE, POSTO MAZOT ZA EDNA GODINA DNEVNO MOZE DA OPLODI 365 DECA A ZENA I SEKOJ DEN DA GI MENJA KE RODI SAMO 1 DETE ZATOA MAZ MOZE DA VARA A ZENA NIKAKO.
да бе мажот може да изневерува ама само тоа по твоја логика е така
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Не го оправдувам неверството,никогаш не ми се случило.Никогаш нема ни да сакам да ми се случи,никогаш не сум добила желба да направам таква работа.Ако толку сакаш со некој нешто да направиш раскини прво со тој што сте заедно па после прај шо ќе прајш.Ме нервира тоа што доколку мажот изневери никој не го осудува-може да изневерува колку шо сака,а доколку жената го направи тоа сите се ставаат во улогата на паметњакович да и судат без разлика на бројот на неверствата на партнерот.Нема врска кој во врската/бракот ќе се реши за неверство,пак сите убави работи шо постоеле дотогаш се уриваат!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Не го оправдувам неверството,никогаш не ми се случило.Никогаш нема ни да сакам да ми се случи,никогаш не сум добила желба да направам таква работа.Ако толку сакаш со некој нешто да направиш раскини прво со тој што сте заедно па после прај шо ќе прајш.Ме нервира тоа што доколку мажот изневери никој не го осудува-може да изневерува колку шо сака,а доколку жената го направи тоа сите се ставаат во улогата на паметњакович да и судат без разлика на бројот на неверствата на партнерот.Нема врска кој во врската/бракот ќе се реши за неверство,пак сите убави работи шо постоеле дотогаш се уриваат!

Камо да е розов светот, како и постовиве наши општо, најголем број се содржат со тоа дека никој од нас не би изневерил, а секојдневно се случуваат мал милион неверства, од обете страни, не тргам на ниедната... значи сепак е голем бројот на оние кои изневеруваат, мене ме инетересира зошто е тоа така? Што води кон неверства? И зошто секогаш мора да се повредуваме и на тој начин покрај другите работи кои ни го смрачуваат животот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom