Да се изневери или не?

Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
zenite samo koga ke gi vidis odma znaes sto mislat kako se oblakaat ziva bruka ova go mislev i na vremeto, znaci oni vrtat so opaska, inaku ne bi se oblakale so mini suknji i ne Znam ti sto da gi pokazat svoite atributi, a vtoro MAZOT SMEE DA VARA A ZENATA NE SMEE, POSTO MAZOT ZA EDNA GODINA DNEVNO MOZE DA OPLODI 365 DECA A ZENA I SEKOJ DEN DA GI MENJA KE RODI SAMO 1 DETE ZATOA MAZ MOZE DA VARA A ZENA NIKAKO.

Zatoa varaat zenite. Zasto ima premnogu takvi sto razmisluvaat kako tebe. A da bideme realni najvozbudlivo e koga e opasno
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Секогаш гледајте ја другата страна како би било вас да ве изневерат пред да го направите тоа Гадно Е Нели...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ако е еднаш, е дозволено ама само за машкото....:kesa::smir:
 
Ј

јовица11

Гостин
Ако ти приложи ситуација и ако сакаш да извараш,пардон,изневериш ќе го направиш тоа.Сум варал и ваљда ме варале,не сум тип кој простува и не очекувам да ми биде простено,плус врска во која се има потреба за варање дефинитивно и не е некоја врска,сигурно фали нешто во истата штом се помислило или изреализирало изневерување.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
toa e prasanje da se bide ili ne:) da se izneveri doverbata od partnerot ili ne...
ama toa e posilno od nas i ima periodi koga sme potkleknale na nesto sto za posle ke ni bide krivo...na greskite se uci,posebno nasite....
ama najubavo e da si sedis tamu kaj sto ti e mestoto i da se sakas so partnerot vo sreka i harmonija:smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не сакам да изневерувам. Најчесто и немам потреба, зошто ако сум заинтересирана за моменталниот човек, тешко друг да ми привлече внимание.
Ама еве да речеме дека може да се случи некогаш... Јебига, човек сум. :) Не ми се случило до сега и не сакам да глумам Мајка Тереза со конечни ставови кои НЕ можам да знам како ќе испаднат во соодветната ситуација, па затоа оставам простор за некоја хипотетичка ситуација, некогаш и некаде, дека никој не е имун на човековата слабост и дека на секого може да му се случи да потфрли вака.

Јас го сметам за хипокритска и нефер ствар, зошто во суштина се работи за изигрување на човек кој ти верувал, што никогаш не е добра работа. Ама ние сме себични и ненаситни... Па правиме вакви глупости. :)

Најретардирана работа ми е варање од курташак... Демек, да докажеш колку си јебо и како ти можеш да манипулираш две и повеќе жени одеднаш без никој да дознае. Вау. Знам дека е осмоодделенски, ама и возрасни луѓе го практикуваат овој инфантилен пристап и тоа е за жалење.

Колку и да се филозофира на оваа тема, се се сведува на тоа дека... Колку и да сум во теорија против ваквото дејствување, во пракса не можам да знам на какви ситуации ќе налетам.
Во секој случај не би простила доколку ме изневерат, а самата би прекинала со тој човек кој би го изневерила.
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
I jas bev so anti-izneveruvanje stavovi podolgo vreme, ama otkako me izneverija 2 pati dodeka bev na faks pocnav da menjam mislenja defitivno...nema univerzalen odgovor ili najdobar stav u vezi ova pitanje, i veruvam oti samo roditelskata ljubov e bezuslovna, taka da igrata e...watch your back!!!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
I jas bev so anti-izneveruvanje stavovi podolgo vreme, ama otkako me izneverija 2 pati dodeka bev na faks pocnav da menjam mislenja defitivno...nema univerzalen odgovor ili najdobar stav u vezi ova pitanje, i veruvam oti samo roditelskata ljubov e bezuslovna, taka da igrata e...watch your back!!!
...но не е stab others backs. Тоа што тебе те повредиле не ти дава право да повредуваш други нели?
Изневерувањето се носи во себе, дел од карактерот е, или го имаш или го немаш. Но тоа не значи дека треба гордо да си кажеш “да јас изневерувам“, туку треба да се потрудиш да останеш човек, секогаш.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..никогаш не би сакала да изневерам..заш како што велат..не прави го она што не сакаш да ти го прават..
..ама денеска гледам...сеа не сите..ама 80 % од врските..партнерите се вараат меѓу себе...дали со некој/а од ист град..или од различен град ..не е важно...важно е дека вара..и незнам..а и никогаш нема да го сватам она интересното у тоа:toe:
...и после тоа наоѓаа оправданија..бев пијан/а...долго те нема.....ваквоо таквоо...не е ништо во тој случај оправдано..зашто да сакаш и да сакаш да те сакаат...треба да го почитуаш...мене мн глупо ми изгледа да варам:toe:
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
I poradi diskrecijata, ajde da bideme iskreni - shto e IZNEVERUVANJE - "zalepen tvojot pogled na nejzinoto dekolte", " prijatelsko kafe-muabet na koe tvojata raka klizi po nejzinite prsti ", nekoj nekogash kazal : "se pocnuva so -ajde na kafe, a zavrshuva so - kade ti stojat peshkirite.
Moze Toj-no nesmee Taa, Izneveruvanjeto e kako vo Pokerot-se ti e dozvoleno,samo da ne te fatat........
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
ме изневери човекот на кого најмногу му верував, така да би го изневерила без грижа на совест.:pipi:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Izneveruvanjeto e sosem normalna rabota,samo zavisi dali so maz,zena ili zivotno,se e do vkusot?! :tapp:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne smetam deka ima ljubov do groba..koga togas nekoj od partnerite ke se stavi vo iskusenie da izneveri,kolku i da se folirame toa e fakt,ne znam zosto e toa taka niti pak logicno mozam da go obrazlozam ,dali interesot za tugoto istrasta doveduvaat do pomracuvanje na svestq i frlanje na cel stolb graden so godini stvarno ne znam....
 
С

Сатори

Гостин
...но не е stab others backs. Тоа што тебе те повредиле не ти дава право да повредуваш други нели?
Изневерувањето се носи во себе, дел од карактерот е, или го имаш или го немаш. Но тоа не значи дека треба гордо да си кажеш “да јас изневерувам“, туку треба да се потрудиш да останеш човек, секогаш.
Напротив.
Најверната и најдобрата жена или маж на светот кога би бил/а во ситуација да ги допре усните на тој/таа што ја љуби, нема да се одаде на размислување дали тоа е правилно или не.
Исто како што и најневерната жена или маж на светов ќе се „смири“ под влијание на вистинска љубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom