Да се изневери или не?

R

Razorblade Kiss

Гостин
Напротив.
Најверната и најдобрата жена или маж на светот кога би бил/а во ситуација да ги допре усните на тој/таа што ја љуби, нема да се одаде на размислување дали тоа е правилно или не.
Исто како што и најневерната жена или маж на светов ќе се „смири“ под влијание на вистинска љубов.
Љубењето во постов е дискутабилно нели?
 
Д

Демијан

Гостин
Зависи.Според мене највеќе зависи од таа што си во врска со неа,ако стварно ја сакаш тогаш НЕ.Ама како ми тргнало мене,сум имал неколку подолги врски ама и не сум ги сакал баш многу многу девојките што сум идел со нив.Па затоа и сум ги изварал понекогаш.А иначе девојката стварно да ја сакаш подобро не пошто можеш да се заебеш многу самиот ти и врската само за едно пољубување(среќниците добиваат и повеќе,ама пак не вреди)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
I jas bev so anti-izneveruvanje stavovi podolgo vreme, ama otkako me izneverija 2 pati dodeka bev na faks pocnav da menjam mislenja defitivno...nema univerzalen odgovor ili najdobar stav u vezi ova pitanje, i veruvam oti samo roditelskata ljubov e bezuslovna, taka da igrata e...watch your back!!!

:coffee:Токму така. Многу нечовечки е изневерувањето, тоа го знаеме. Но кога јас бев верна и заслепена, тој мене зад грб ме изневеруваше, и "ми бодеше нож во грб". Затоа не ветувам дека нема да изневерам само ке ја играм играта што ја кажа The_Freelancer - "watch your back!!!":salut:
 
U

UnholY

Гостин
Најевидентен доказ за моделирачки карактер сте, сериозно.
И поради едно безвезално изневерување кое било предизвикано од еден од вашите партнери, вие ќе го промените целиот претходно зацртан карактерен идеал кој сте го поседувале.
Значи, ставот кој претходно бил вкоренет треба да биде искоренет и да се замени со спротивниот, само поради еден случај?

Не земате во предвид дека по некоја коинциденција сте биле со партнер кој бил наклонет кон изневерување, и неориентиран кој цврстата и заедничка врска која веќе сте ја започнале?

Очигледно не, туку со светлосна брзина го променувате ставот и генерализирате врз база на еден пример.

Не изневеруваат сите.
Исто како шо и сите не се верни.

Се однесува на Mona и на The Freelancer.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Љубовта што е во постови е секогаш дискутабилна.
Не мислев општо,туку конкретно на твојот претходен пост и за релациите кои ги имаш опишано но нема врска,ионака се сложувам дека се е дискутабилно и на цена денес:)
Maрија Магдалена а? Нов тренд.Не веруваме во Господ но во Марето да :)
However,thank you for the answer,само што ти отидоа 300 поста од `во врска со љубовта` во вода. Или не,хм,па и тоа е дискутабилно нели ?:pos: :back:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Зависи.Според мене највеќе зависи од таа што си во врска со неа,ако стварно ја сакаш тогаш НЕ.Ама како ми тргнало мене,сум имал неколку подолги врски ама и не сум ги сакал баш многу многу девојките што сум идел со нив.Па затоа и сум ги изварал понекогаш.А иначе девојката стварно да ја сакаш подобро не пошто можеш да се заебеш многу самиот ти и врската само за едно пољубување(среќниците добиваат и повеќе,ама пак не вреди)
Според мене не се работи само дали ја сакаш или не,секако можеби најголема врска има тоа.
Работата е за почитта.
Ако си избрал некоја да ти биде девојка значи дека таа нешто вреди нели? Па ако е така почититувај ја.

Мислиш дека си најголем фраер ако ја изневериш девојката или ако одиш со 2 истовремено?
Лесно е да уриваш,тешко е да градиш,а љубовта се гради со взаемно почитување,љубов, доверба....
 
С

Сатори

Гостин
Не мислев општо,туку конкретно на твојот претходен пост и за релациите кои ги имаш опишано но нема врска,ионака се сложувам дека се е дискутабилно и на цена денес:)
Maрија Магдалена а? Нов тренд.Не веруваме во Господ но во Марето да :)
However,thank you for the answer,само што ти отидоа 300 поста од `во врска со љубовта` во вода. Или не,хм,па и тоа е дискутабилно нели ?:pos: :back:
Девојко, не знам дали навистина имаш премногу слободно време или си едноставно премногу фрустрирана за да олабавиш малку.
Мојот личен став на темата во повеќе различни периоди е пастиран и урамен во пост со одредени зборови, моите релации и уверувања не се во твое поле на интерес или барем, не би требало да бидат.
Сериозна сум, кулирај малку, нападна си!
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Зар кажувањето на личното мислење е фрустрација?:nesvest:
Па да речеме дека имам трошка слободно време да те подучам малку што е љубов и заљубување:),иако се чини дека се правиш како најкомпетентната личност за тоа тука.
Вистината е дека тоа не се опипува драга. Не.Ниту јас ни ти или пак било кој друг може тоа да го спакува во било што. И не гледам никаква фрустрација во мојот пост,тоа е само твоја илузија,што секој мој нареден ќе го припишуваш на некоја лична бранова должина. Не. Воопшто. Порано -можеби. Сега не.
Едноставно-немам толку слободно време :)
 
Д

Демијан

Гостин
Според мене не се работи само дали ја сакаш или не,секако можеби најголема врска има тоа.
Работата е за почитта.
Ако си избрал некоја да ти биде девојка значи дека таа нешто вреди нели? Па ако е така почититувај ја.

Мислиш дека си најголем фраер ако ја изневериш девојката или ако одиш со 2 истовремено?
Лесно е да уриваш,тешко е да градиш,а љубовта се гради со взаемно почитување,љубов, доверба....
А мислиш дека тоа се прави за некој фраерлук? И кој спомна за 2 истовремено? Едноставно така функционира тоа, неможе да биде се совршено.Човек паѓа во искушение, се сретнува убава девојка ти се дава шанса да се омрсиш вечерта...Затоа неможеш да кажеш со сигурност дека нема да го/ја извараш.:smir:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
А мислиш дека тоа се прави за некој фраерлук? И кој спомна за 2 истовремено? Едноставно така функционира тоа, неможе да биде се совршено.Човек паѓа во искушение, се сретнува убава девојка ти се дава шанса да се омрсиш вечерта...Затоа неможеш да кажеш со сигурност дека нема да го/ја извараш.:smir:
Ако ја сакаш нема да паднеш во искушение . Ако ја сакаш нема ни да ја погледнеш убавата девојка ...
Ако не си сигурен дека нема да ја извараш доколку ти се пружи шанса - ќе ја извараш сигурно.
И што ако се омрсиш вечерта кога со тоа твое „омрсување“ можеш да си расипеш односи со личност која ти е далеку далеку подрага.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ако ја сакаш нема да паднеш во искушение . Ако ја сакаш нема ни да ја погледнеш убавата девојка ...
Ако не си сигурен дека нема да ја извараш доколку ти се пружи шанса - ќе ја извараш сигурно.
И што ако се омрсиш вечерта кога со тоа твое „омрсување“ можеш да си расипеш односи со личност која ти е далеку далеку подрага.
Не ни доаѓаш до ситуација да размислуваш за тоа, се` од страна практично не постои. Ама ако збориме за обична врска, и да не вмешувам емоции, едноставно има луѓе и луѓе, има изневерувачи и чесни. Како што има слаби и дебели.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не ни доаѓаш до ситуација да размислуваш за тоа, се` од страна практично не постои. Ама ако збориме за обична врска, и да не вмешувам емоции, едноставно има луѓе и луѓе, има изневерувачи и чесни. Како што има слаби и дебели.
Карактерно силни и карактерно слаби луѓе според мене.
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Не правиго ова што не сакаш да ти го прават. Па ако сакаш да те изневерат, изневервај ги и ти . Јас сум против изневервањето.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не правиго ова што не сакаш да ти го прават. Па ако сакаш да те изневерат, изневервај ги и ти . Јас сум против изневервањето.
Точно , самата помисла дека партнерот ќе ме изневери ме вади од кожа....:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom