Дали сте филмомани?

Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
barvo moj covek

i sum. i gledam i sakam da pravam posto ucev rezija.
ја би ти препорачал филмовите од еден режисер Alejandro Jodorowsky, у стилот на david lynch,али ептен невообичаени.Најдобар му е Santa Sangre,супер филм ,тражи го на торент го има; El Topo .исто добар филм
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
ја би ти препорачал филмовите од еден режисер Alejandro Jodorowsky, у стилот на david lynch,али ептен невообичаени.Најдобар му е Santa Sangre,супер филм ,тражи го на торент го има; El Topo .исто добар филм

fala sto mi kaza ali go znam.Nema koj ne gi znam od najdobrite i najgolemite.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Сум.
Гледање филм ми претставува задоволство и секако дека би запоставила некоја друга обврска за да гледам филм.
Летово гледав по 8-9 филма на ден и еден период не излегував од дома.
Сега распустов исто многу глеам филмови, да надокнадам, дека кога сум у школо и неам време толку..
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Не сум баш, сакам да гледам филмови ама не многу :toe:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Гледам по неколку филмови дневно од што нема што да правам па ај ќе гледам филм.
Многу пати се погодило баш кога ќе треба да одам некаде да даваат филм кој сум сакала да го гледам но никогаш не сум останала дома заради филм.Можеш да го снимиш,да го земеш од двд-тека,да го гледаш на нет.Нема потреба да не излезам за да го гледам филмот.:wink:
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Сум филмофил. Денот не може да ми пројде ако не изгледам некое добро филмче.:smir:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Гледам по еден филм дневно , али не би пропуштил некоја обврска за да изгледам филм, најверојатно ради то шо обично ги гледам на двд/ компјутер а не на тв.
Ма да понекогаш се случва и да одложам некој план за сат-два доколку се загледам некој филм на тв.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Единствено не гледам филм ,ако имам симнато некоја серија, па дури не ги догледам сите сезони , не гледам филм...А инаку, има периди (како последнава недела на пример) кога не ме интересира ништо друго и гледам филмови до сабајле...Моментално имам уште 10 за гледање од симнатите...Ама додека ги изгледам, во меѓувреме симнувам и други, така да листата не се намалува :tv:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
И тоа како, ама не баш секакви филмови :nenene:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
да сум кино-ман :) ( мислам дека поправилниот израз е кино-ман )

пред се уметнички , европски потоа сите останати :)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Кога имам време гледам филмови а тоа ќе биде за викендот,ставам едно DVD со 6 DiVX филма и ги гледам на ред ама нешто во последно време се на некои глупави филмови налетувам ама морам да ги гледам за да знам што ми е гледано а што не?За викендот ке гледам нешто во стилот на A Clockwork Orange (1971) или Leon (1994)...
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Често гледам филмови, уствари чекај, многу често :). Кога имам време, а скоро секодаш одвојувам време, си зимам нешто за грицкање, добро филмче, се наместувам на фотелјата и си уживам. Дури поголемo задоволство ми е и од излегување, повеќе си сакам домашна атмосвера бе. :)
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
48
Поени од реакции
4
Даа да сега си земам нов телевизор, поголем така и имам дома еден тон филмови сто сум ги земал а не сум ги гледал и чекам да ми стигне твто и дневно обавезно по 1 или2 хихи може и не толку зашто имам обврски на фах. ама коа ќе завршам да. Иначе и до сега сум гледал ама онака по норамално. Иначе омилени режисери, Линч, Кјубрик, Тарковски, Карпентер итн. Иначе за излегување во главно повеќе сакам да излагам надвор дефинитивно, ама и ако имам некој специал филм тогаш може и дома да останам, хехе зависи всушност во главно од самата ситуацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom