Дали сте филмомани?

Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Кога ја отворив темата и јас сакав истото да го напишам, но се потсетив кога учев за електрофилни и нуклеофилни честички, електрофилните ги напаѓаат местата во молекулата со негативен полнеж( значи сакат електрони), а за нуклеофилните е спротивно(сакат јадро-позитивно наелектризирано место). Сепак, dirty minds at work.
Да, и мене ми текна на тоа прво, ама мислев дека ова со зоофилите и некрофилите повеќе ќе биде сфатено отколку електрофилни/нуклеофилни честици :)
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
-фил = љубител
-ман = зависник

Кој каде ќе си се смести.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.172
Нормално, гледам скоро се од она што ќе ме заинтересира во краткиот опис. Од драми (освен ептен плачливи и за филмови со филозофирање, монотоно дејствие) преку Pope Joan и Resident Evil до Merantau, Ong Bak и Undisputed типови на филмови. Се што ќе ме заголица и што ќе мислам дека е интересно (сега му се спремам за Monsieur N и The Day God Walked Away)...што не значи и дека стварно биле интересни (Valhalla Rising и Merantau на пример-катастрофа) :)
Ради тоа мое небирање, у моментов може да фрлам комотно третина до половина од дисковите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom