Дали сте филмомани?

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Порано да,бев филмофил и често ми се случуваше да не излезам,само за да гледам некој филм...ама во последниве неколку години слабо гледам филмови,повеќе сум концентрирана на некои други работги.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Филмоман тешка класа, значи ептен, али само филмови што се ПРЕТЕРАНО МНОГУ ДОБРО СМИСЛЕНИ (SAW сите делови, Matrix, The Lost Room, Identity......) значи филмови што се правени со мозок, и треба памет и претпазливост за да се сватат како што треба...
 
H

HCL

Гостин
Филмофил сум, но гледам само филмови од одредени теми.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.859
Поени од реакции
11.090
Porano bev poveke, sega ne bash.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
па кога имам слободно време се трудам да изгледам некој добар филм,а за тоа да не излегувам од дома само заради тоа да гледам филм:nenene:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
сакам да гледам филмчиња!порано ми се дешаваше некогаш,многу ретко да не излезам од дома заради филм.но бидејќи сега има се во дивидитека,кога сакам си земам.на програмиве тешко наоѓам некој добар или што го немам гледано
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
И јас многу сакам да гледам филмови, а посебно ХОРОРИ!! Некогаш не излевам само за филм! Иначе ги сакам и комедиите..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
abe ja rabotam u videoteka. mi se slucuva da izgleam po 3 do 4 filma dnevno. pred da se vrabotam gledav i doma ama sega nemozam. gledam samo na rabota. inaku sega mi e preku glava od filmovi. 4 godini da se zanimavas so toa :lud: ke zbidalis. neznam kolku filmovi mi pominale pod raka.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
гледам филмови, но не би се дефинирал како филмофил.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Можам да излезам покасно, но да не излезам воопшто нема шанси... Одвај чекам викенд да дојди, па вака во училишна година...

Сепак, нема филм, кој не можам после пак да го гледам.. така да не сум филмофиличарка. :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Не уопште... За некој филм да го задоволи мојот критериум...:) Треба да е Светско чудо :kesa:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Порано доста поише гледав филмчиња од сега,сега на 2-3 дена по едно филмче у просек:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сум забележала дека има луѓе кои претерано многу сакаат да гледаат филмови,дури и не излегуваат од дома заради некој филм.Тоа баш ми се случи во моето друштво,и ме интересира,колку сакате да гледате филмови и дали би запоставиле некои други обврски за да изгледате некој добар филм.:vozbud:
Нема зашто,VCR е измислено пред 25 години уште.

Иначе,голем филмоман,пред се трагач отколку филмоман поточно,односно гледам за да најдам meaningfull филмови.
Во колекција имам 300+ филмови сосе опаковка и слика,плус изградено посебен плакар само за нив.

Од петок ме чека неограничен нет,е тогаш задоволството ќе нема крај
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Дефинитивно не сум филмофил. Во животот имам изгледано 20-30 филма, воопшто не сум по филмовите. Сега гледам, во просек, еден филм неколку месеци.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Филмови обожавам јесте. Неам проблем со црно бели филмови, неми филмови, карате филмови од 80ти и 70ти, филмови од/над 4 саати, и не примам туѓи критики се додека не го видам филмот.
Сакам да гледам филмови сам во соба, а поготово се карам со тој што ке ми влезе во соба на сред гледање филм, ...во одреден момент од неделата кога ке бидам расположен за филм. Ради реда гледање многу мразам.
...веќе некое време правам колекција на филмови кои што се прилично значајни за филмската сцена, од метрополис од 1927ма како најстар што го имам, преку филмови од 40ти, 50ти, 60ти, 70ти (Џеки Чен :pos:), итн.

За Филмоман незнам дали сум, тоа е веќе малце поголем фанатицизам. Ама филмофил јесте.

Црн бумбар за сите оние што јадат гомна за филмови што уште не ги виделе, а поготово за јадачите на гггггггг за црно белите филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom