Дали сте тврдоглави?

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
тврдоглава до тука и назад, не попуштам за ништо па шо сакат нека е..... шо да прајш...... бик
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
да,тврдоглава сум премногу..не признавам и секад си терам инат,ама сега постојат ситуации,каде што црно на бело се гледа дека сум згрешила,па тогаш некако си ја признавам грешката
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.692
Поени од реакции
13.328
ako sum ubeden vo toa sto go znam sum no ako ne sum siguren vo toa togas prifakjam tugjo mislenje
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Повеќе своеглава отколку тврдоглава. Има мала разлика. :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
како магаре и мајка ми ја вадам од такт со мојата тврдоглавост...:)
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
zavisi!! ne e tvrdoglavost tuka zbunka vo branjene stavovi...i ne deka so da e ama ne popustam!! ponekogas da si napravam interesno ama si priznavam deka ima situacii i posebno luge koga nemozam da se sopram a da ne se 'inatam' i da se branam???? i jas ne sakam ama sto da pravam, posilno e od mene...
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Туу па дали! Бик сум у хороскоп па види ти сеа.....:) Никогаш не попуштам, си држам став бе ;) Ако сум убедена у нешто, никој не ме премислува! Напати "тупам" и кога знам дека не сум во право, чисто ради инат или за заебанција - ама обично сум у право


Се случуе баш поради таа моја тврдоглавост да се испокарам било со другарки, било по дома, ама ме знаат каква сум па не ми замеруваат! :wink:
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Некогаш знае да ме фати инает,да си го бранам ставот и кога знам дека не сум у право ама обично попуштам зашто избегнувам расправии.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
mn mn tvrdoglav ali znam da popustam so nekoi licnosti
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
auuuu pa normalno da su tvrdoglav, ponekad moze da se desi da popustam ama epten kucinja ke treba da umrat toj den za toa da se desi :)
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Pa zavisi koga kako...Vo glavno si teram po svoe ama ponekogas znam da popustam
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Па може да се рече да...али повеќе би рекла упорна отколку тврдоглава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom