Дали сте среќни?

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.651
Мирен...среќата ја примам како доза кокаин кога "имам пари да ја купам" :-D
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.015
А кој е среќен? Ќе парафразирам цитат од роман на Кундера ,,Животот на човекот не тече во круг, оди во права линија и затоа човек не може да биде среќен. Среќата е потреба од репетитивност.'' Се извинувам за глупата парафраза, не ми е книгата при рака.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Може ли човек да биде среќен во несреќен свет!?
Колку повеќе години нижам, толку е помало времетраењето на среќата:(
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.615
Поени од реакции
34.806
...среќата за да биде вистинска „среќа“ треба да биде ефектна, брза и кратко да трае со можност за повторување во друг временски интервал! :) све друго не е „ среќа“ туку нешто друго!
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Може ли човек да биде среќен во несреќен свет!?
Колку повеќе години нижам, толку е помало времетраењето на среќата:(
Moze.
Veke sme pravile maabet za duboki temi, ama ti seuste si mrzliva sto se tice duhovnosti.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Denes sve se sveduva samo na prepravanje, so toa facebookot se se izremeti, site samo se kezat i se slikaat bozem ete. Videete ne kolku ni e TOP,. a veze nema samo lazgi so opaski, pravat film, akteri, se samo akteri, nikoj ne zivee za sebesi denes, site ziveat za da se prepravaat i glumat srekja i ludilo, ete toa napravi toj facebook.
Jas iskreno pred facebook sum bila mnogu posrekjna i najubavite spomeni mi se tie vo glavata, a ova na facebook slikive se se farsa, i sve samo attention whores, vrie takvi.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ne sum srekjna. Zivotot mi zadava teshki udari. Smaceno mi e. Postojano sum tazna i nervozna zatoa shto nikoj ne me razbira.Mi se cini deka cel svet e protiv mene. :( :( :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Секој ден барам и скоро секогаш најдувам по нешто што ме прави среќна... Добар збор, убава насмевка, добра музика, храна, љубов, пријателство и тн ...........толку многу различни облици на среќа. Некогаш не преовладуваат, ама се таму :)
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Ne sum srekjna. Zivotot mi zadava teshki udari. Smaceno mi e. Postojano sum tazna i nervozna zatoa shto nikoj ne me razbira.Mi se cini deka cel svet e protiv mene. :( :( :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place:
Се познава по твоите коментари.:icon_lol: Шириш негативна енергија на километри.
Ако си адолесцентка или помала, можеби ќе ти помине со тек на време. Инаку не е лошо да побараш стручна помош.;)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Се познава по твоите коментари.:icon_lol: Шириш негативна енергија на километри.
Ако си адолесцентка или помала, можеби ќе ти помине со тек на време. Инаку не е лошо да побараш стручна помош.;)
Aj,ne ja imitiraj Jelena od Kanal 5. :pos:Im rekov na moite deka bi mi godele nekolku razgovori so psiholog,no se pravat deka se drva.Ne im e gajle.[DOUBLEPOST=1504445069][/DOUBLEPOST]
Ke pomine zivoto i se ke ti pomine, ne se sekiraj :icon_mrgr:
Se nadevam deka kje dojde den koga kje se razbudam bez problemi i koga samo kje se smejam. :semolam: :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom