Дали сте среќни?

Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Стварно не знам.Од една страна иам се шо ми е најпотребно во живот, а од друга сепак нешто фали, нешто шо и јас не знам шо е.
Така да, ќе си остани ова, прашање без одговор.:icon_lol:
 
B

babsyy

Гостин
Не...
Не верувам дека некогаш сум била.
Отсекогаш сум се трудела многу повеќе околу луѓето што ми значеле отколку тие за мене. Знам дека не вреди ниту да се замарам, ниту да се нервирам/страдам.
Едноставно не можам да се помирам со фактот дека луѓето се такви какви што се, а не да ги идеализирам па да живеам со разочарувањата...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Не...
Не верувам дека некогаш сум била.
Отсекогаш сум се трудела многу повеќе околу луѓето што ми значеле отколку тие за мене. Знам дека не вреди ниту да се замарам, ниту да се нервирам/страдам.
Едноставно не можам да се помирам со фактот дека луѓето се такви какви што се, а не да ги идеализирам па да живеам со разочарувањата...
Знам дека звучи може себично али треба да научиш кур да не те боли за другите, зашто на крај ако ти не си среќна нема никого околу тебе да можеш да направиш среќен. Прво ќе си се посветиш исклучуво на тебе, твоите желби, твоите потреби, после ќе научиш да уживаш во секој мал едноставен момент, после ќе можеш да најдеш убава работа дури и кога одредени луѓе те разочаруваат...и ќе бидеш среќна!!!
Не знам..ми викаат дека гледам понекогаш премногу низ розеви наочари ама јас сум ужасно среќна во секој момент :)
(пу пу пу кокошките да ме серат)
 

Pro Femmina

Профеминче
Член од
7 мај 2014
Мислења
116
Поени од реакции
133
Da mnogu sum srekna vo posledno vreme
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам.
Последниве три години особено.
Да, има ок моменти, ама дека сум седнала и сум рекла: Да, среќна сум - не се случило.
Од каде да знае човек дали е среќен?
Мислам дека никогаш тоа не може да го знае човек.
Башка, животот е збир на моменти, еден миг си среќен, наредниот ти се дешава срање и си мизерен до даска. Не постои константа.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Во глобала, да.
Иако мрчам и се остало, се сметам за среќна особа. Здрава сум (физички/психички), дома ми се колку толку ок, имам до мене личност што ме сака, факсот е при крај ... Може не барам многу, или во секој момент се да ми е поклопено, а и не сум навикната секогаш да ми е розово, напротив. За најбитните работи во животов, сум среќна ваљда.
Секој ден не си го кажувам тоа, нити го осеќам, а и немам време да го приметам, али во барем една минута во денот, тогаш си наоѓам нешто ситно што ме прави среќна (некогаш е и пиење нес со млеко) и тогаш уживам.
Нема среќен живот ко што викаат, али има вредни/среќни моменти, нормално, ако можеш истите да ги воочиш.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Па ретко човек кога е среќен. Може само да е радосен. Среќата е радост од долготраен карактер, кога ние сме се радувале за нешто со месеци, години, ретко нели... А за радост да, секогаш ќе се најде некој или нешто да изнуди насмевка на твоето лице, ама таа насмевка само 5 секунди трае :)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
5
Bilo sto da pravime celiot den, vo globala sme srekni koga ke legneme i ja imame licnosta sto ni treba do nas, se cuvstvuva onaa sigurnost i togas vsusnost ke svatime kolku malku e potrebno za sreka :lovethatfeeling:

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Последните четири години се најНЕсреќните години во мојот живот.
Се надевам дека иднината ми носи посреќни денови и посреќен живот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom