Дали сте среќни?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Aj,ne ja imitiraj Jelena od Kanal 5. :pos:Im rekov na moite deka bi mi godele nekolku razgovori so psiholog,no se pravat deka se drva.Ne im e gajle.[DOUBLEPOST=1504445069][/DOUBLEPOST]
Se nadevam deka kje dojde den koga kje se razbudam bez problemi i koga samo kje se smejam. :semolam: :)
Na ovaa planeta taj film ne go gleash :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Se nadevam deka kje dojde den koga kje se razbudam bez problemi i koga samo kje se smejam. :semolam: :)
Дека ќе се разбудиш без проблеми, тоа тешко.....арно ама дека можеш само да се смееш тоа можеш. Среќата нема врска со ништо што е надвор од тебе.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дека ќе се разбудиш без проблеми, тоа тешко.....арно ама дека можеш само да се смееш тоа можеш. Среќата нема врска со ништо што е надвор од тебе.
Samo da si najdam pricina za cesto smeenje.Zivotot oteznuva.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Samo da si najdam pricina za cesto smeenje.Zivotot oteznuva.

Остај што било вчера и не се секирај што ќе биде утре. Гледај што ќе биде сега, во овој момент.
Што му фали на овој ден?
Што те спречува да земеш да се смееш во овој момент?
"Worrying is betting against yourself." ;)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966

Остај што било вчера и не се секирај што ќе биде утре. Гледај што ќе биде сега, во овој момент.
Што му фали на овој ден?
Што те спречува да земеш да се смееш во овој момент?
"Worrying is betting against yourself." ;)
Denes treba da go polagam vtoriot od dvata prezapishani predmeti i mnogu sum nervozna i isplashena.Ako ne gi polozam i dvata,moite kje mi se derat so denovi.Losho e shto imam problemi so memorijata,a moite ne mi veruvaat i moeto vlecenje na studiite go tokluvaat kako mrzelivost,no ne e taka.Doma postojano ima vreva,ne mozam da se skoncentriram na ucenjeto i slabo pamtam.Koga im se zalam za ova,dobivam samo nekontrolirano vikanje mesto razbiranje od nivna strana.Ushte i mi se zakanuvaat.Nemam poddrshka od nikogo.Nemam pricina za da se smejam. :(
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Denes treba da go polagam vtoriot od dvata prezapishani predmeti i mnogu sum nervozna i isplashena.Ako ne gi polozam i dvata,moite kje mi se derat so denovi.Losho e shto imam problemi so memorijata,a moite ne mi veruvaat i moeto vlecenje na studiite go tokluvaat kako mrzelivost,no ne e taka.Doma postojano ima vreva,ne mozam da se skoncentriram na ucenjeto i slabo pamtam.Koga im se zalam za ova,dobivam samo nekontrolirano vikanje mesto razbiranje od nivna strana.Ushte i mi se zakanuvaat.Nemam poddrshka od nikogo.Nemam pricina za da se smejam. :(
А го сакаш ова што го студираш? (Океј е да кажеш не.)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
А го сакаш ова што го студираш? (Океј е да кажеш не.)
Ne me vlece koj znae kolku,no me interesira.No,memorijata mi e oslabena poradi nervozi i stresovi koi gi dozivuvam ushte od mala vozrast.Moite roditeli mi vikaat za razni neshta,recisi sekoj den,duri i koga jas ne sum vinovna.Ne sfakjaat deka se povekje i povekje mi go vloshuvaat zdravjeto-a,imam problemi i so dishenjeto.Navistina ne znam shto da pravam.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ne me vlece koj znae kolku,no me interesira.No,memorijata mi e oslabena poradi nervozi i stresovi koi gi dozivuvam ushte od mala vozrast.Moite roditeli mi vikaat za razni neshta,recisi sekoj den,duri i koga jas ne sum vinovna.Ne sfakjaat deka se povekje i povekje mi go vloshuvaat zdravjeto-a,imam problemi i so dishenjeto.Navistina ne znam shto da pravam.
Ко себеси да се читам. Тешка напаст ми се и мене родителите, неверојатни галамџии. Ако си од Скопје ќе можеш да пробаш да идеш по читалниве за учење. Ако не, било каде подалеку од нив. Дефинитивно ќе ти помогне добар психијатар, не ги слушај шо ти зборат. Постојано урлање и guilt трипови се најлошо нешто шо може родител да му го направи на детето. Ствара огромни нивоа на анксиозност кои целосно ти ја убиваат функционалноста. Со адекватна терапија и добар mindset за кратко време ќе се ставиш на пат на куроболие и сеедно ќе ти биде дали ти урлаат или не. Ако треба и скришно оди, максимум 400 денари од сесија е а траат по саат ипол, два. Вака само понатаму ќе тонеш за џабе.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ко себеси да се читам. Тешка напаст ми се и мене родителите, неверојатни галамџии. Ако си од Скопје ќе можеш да пробаш да идеш по читалниве за учење. Ако не, било каде подалеку од нив. Дефинитивно ќе ти помогне добар психијатар, не ги слушај шо ти зборат. Постојано урлање и guilt трипови се најлошо нешто шо може родител да му го направи на детето. Ствара огромни нивоа на анксиозност кои целосно ти ја убиваат функционалноста. Со адекватна терапија и добар mindset за кратко време ќе се ставиш на пат на куроболие и сеедно ќе ти биде дали ти урлаат или не. Ако треба и скришно оди, максимум 400 денари од сесија е а траат по саат ипол, два. Вака само понатаму ќе тонеш за џабе.
Od Skopje sum.Im kazav deka sakam da odam kaj nekoj psihijatar,no mislat deka ne vredi.Ama,vaka,pukam vo sebe.Shto kazuvash,moze i kje treba da zashtedam pari,pa sama da pojdam kaj nekoj.Ne mozam da trpam povekje.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Od Skopje sum.Im kazav deka sakam da odam kaj nekoj psihijatar,no mislat deka ne vredi.Ama,vaka,pukam vo sebe.Shto kazuvash,moze i kje treba da zashtedam pari,pa sama da pojdam kaj nekoj.Ne mozam da trpam povekje.
Само оди со упат од матичен инаку ќе те фати изгор скапо. И не прифаќај ако ти речат на матичен кај било кој да те пратат. Одбери некој кој е онака, со добра репутација, ако сакаш ќе ти препорачам, и речи им кај тој да те пратат.
 
Член од
4 август 2011
Мислења
35
Поени од реакции
14
Неможело среќен да бидиш во толку несреќен свет, животот и давал удари, среќен бил само кога имал пари, се надевала еден ден дека ќе се разбудела без проблеми и ќе се смеела... Или сте тинејџери или незнам шо друго! Па еве пример ТИ биди прва која ќе бидеш среќна во овој ,, несреќен"свет. Давал животот удари... Па на кој му цветаат рози? Ударите не прават да се осеќаме поживи од секогаш, ништо страшно и ново! Парите не ги ни коментирам материјална ствар, но се сложвам дека понекогаш се потребни. И јасно да е дека никој освем ТЕБЕ не одлучва со каква мисла ќе се разбудиш и дали ќе најдиш некаква причина за смеење. Замислете кога на светот би немало проблеми? Точно, невозможно е не замислувајте, но замислете кога сите би соработувале едни со други за да ги надминеме нашите проблеми? Е тоа е можно но поретко го замислувате. Луѓе среќата е во малите нешта да не звучам клише... Секое утро нова шанса, секое утро сватете го како повторно раѓање, решете се со разговор, со убав збор за то се гладни луѓето за љубов, за внимание. Никој не вели да не се замарате со проблемите само издвоете време и за убавите нешта за оние кои вечно ќе останат во нас. Сигурно неположениот испит, депресивните моменти, сторито на инста и чекинот на фб ќе избледат ќе ги заборавиме, али прегратката на мама, советот на баба и дедо, излижаното уше од страна на твоето куче, доцните разговори со најдобриот пријател ете овие нешта ќе останат врежани во нас. Живејте со полна плуќа, не се задоволувајте со малце во животот, кршете правила, кажете НЕ! Среќата и проблемите се секаде околу нас, само ти одлучиваш што прво ќе видеш ;) Секое добро.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.738
Среќата е релативна работа, денес може да си среќен а утре не, све зависи од околностите во кои се наоѓаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom