Дали сте среќни?

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Човек што се смее и е позитивен е среќен, според мене. Среќата се манифестира преку позитивната енергија и радост која ја емитувате ако сте среќен.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Човек што се смее и е позитивен е среќен, според мене. Среќата се манифестира преку позитивната енергија и радост која ја емитувате ако сте среќен.

Колку пати само, сум се смеела и сум делувала како се да ми е рамно.. но длабоко во себе сум плачела и по осамено не сум се чувствувала. А колку пати само, сум била озбилна, навидум депресивна, но длабоко во себе не сум можела да се справам со толку радост ,,изненада,, и сум се прашувала, која е цената што треба да ја платам покасно за сета таа среќа во моментот што ја доживувам...
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
19
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Никој не е апсолутно среќен, и понекогаш се плашам кога нешто иде на премногу среќа и убаво ми е, да не се преврти за брзо се наопачки, зашто така обично бива. Многу среќа не е на добро така викаат...Но знам да битно ми е многу да имам мир и хармонија во душата, да сум исполнета и задоволна ..Среќата тогаш е најистакната...
Инаку се сметам за јако задоволна и среќна позитивна ...Задниов период многу повеќе зашто научив како да не ми влијаат околината и луѓето на располоението.Отстранувам брзо се што би можело да ме спушти..
И мора сами да достигнеме до тоа чувство на среќа, сами креираме све и погледот и начин на живот..Се трга од нас самите. Прашање е на личен избор..
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
што беше тоа да си среќен? како изгледаше? се разведрувам на моменти ама за да заработам среќа ќе треба д работам повеќе на себе си.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Среќен сум кога јадам ориз, топол ориз тазе напраен.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Да, срекна сум. Срекна сум и кога останатите околу мене се срекни...Срекна сум кога ке го постигнам тоа што го сакам. Ја наогам среката во малите нешта. Задоволна сум и исполнета. Задоволна сум од она што го имам.
Не барам ништо друго... Само сакам здравје љубов и срека. За почеток е доволно.
Размислувам за оние кои бараат повеке и повеке...Поради која причина го праваат тоа?Зошто не се задоволни со она што го имаат покрај себе? На крај ке останат и без она што го имаат заради лакомоста.
Да, сите сме имале подеми и падови но сепак сето тоа треба да се остава зад себе.
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
АПСОЛУТНО!!

Нема реприза животот и краток е да го трошиме на омраза, гнев и лутби :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
не се сеќавам кога последен пат сум била незадоволна, разочарана или повредена до толку за да се декларирам како несреќна...
зошто викаат многу арно не е на арно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom