Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Да сум плачела и тоа многу пати до сега, затоа што така ми е секогаш полесно и успевам да ги издржам неподносливите моменти.:toe:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Абе луѓе што е тоа љубов?:toe:Начукав 18 год и уште не сум се заљубила и не сум плачела за ништо и за никој.:vozbud:Нешто изгледа не е во ред со мене,ај ке почекам може и ке се заљубам некоја ден .хехехе па може и ке си поплачам тогаш.:nenene:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Може си ружна и никој асален нејќе да се фати со тебе :)
Или едноставно ја гледаш материјалната страна кај мажите. Којзнае.

А дали ќе биде од љубов или од омраза, битно ќе плачеш од маж.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
хах...сеа пред некој ден.за малку:vozbud::vozbud:
бев пијан во охрид на одмор а со девојчето многу се поврзавме а беше последна вечер...јбг
првпат у живот ќе сакаш и мора да се заврши и тоа со 500 км од мене...
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
За ружна не сум,напротив многу сум убава:pipi: ,барем така викаат другите,а дека ке плачам за маж тоа нема да се случи верувај,другите плачат за мене не јас за нив.:pos2:А инаку не ја гледам материјалната страна ,доволно си имам и не ми треба некој богат лигуш да ме спонзорира:nenene:,таква сум си.:baeh:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
И јас исто.

Многу голема плачка сум, и некогаш дури и не е убаво тоа, бидејќи не можам да се воздржам и плачам пред секој.
И после ми е в крај глупо, оти сум сигурна дека некој мислат дека сум најголем лигајчарка.

И се случило многу пати да плачам за него, пред него, зад него, до него.. За моите грешки, неговите грешки, за глупите кавги, за намерно речените зборови, кои многу ме повредиле и мене, а и него.
Me too:kesa:
Не за џабе сме роднини.:)
Се нервирам шо сум голема плачка.Многу лесно можи чоек да ме расплачи.Сто пати си имам ветено дека поќе нема да плачам за глупости и пак исто.
Ама ко ќе расмислам подобро во последно време помалку плачам.И ќе гледам да продолжам така,зошто сама непотребни проблеми си прам.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
За ружна не сум,напротив многу сум убава:pipi: ,барем така викаат другите,а дека ке плачам за маж тоа нема да се случи верувај,другите плачат за мене не јас за нив.:pos2:А инаку не ја гледам материјалната страна ,доволно си имам и не ми треба некој богат лигуш да ме спонзорира:nenene:,таква сум си.:baeh:
Типично размислување на на несозреаниот мозок.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
За ружна не сум,напротив многу сум убава:pipi: ,барем така викаат другите,а дека ке плачам за маж тоа нема да се случи верувај,другите плачат за мене не јас за нив.:pos2:А инаку не ја гледам материјалната страна ,доволно си имам и не ми треба некој богат лигуш да ме спонзорира:nenene:,таква сум си.:baeh:
More ostaj ti...
Ke places...i toa mnogu.:)
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
хехехе не сум била созрена....хмммм ај да не се врегаме поарно,сепак јас мислам дека лјубовта е за слабаците ,ваљда и затоа не сум се заљубила....:baeh:

Ај коа ке плачам ке ти се јавам и ке ти кажам а ти ке ме тешиш ,важи? :vozbud:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Како можеш да кажеш такво нешто?
За да сакаш е потребна храброст и љубовта е храброста,бидејќи ризикуваш да бидеш повреден.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
хехехе не сум била созрена....хмммм ај да не се врегаме поарно,сепак јас мислам дека лјубовта е за слабаците ,ваљда и затоа не сум се заљубила....:baeh:

Ај коа ке плачам ке ти се јавам и ке ти кажам а ти ке ме тешиш ,важи? :vozbud:
Со самото твое размислување, и со самото гледање дека имаш 18 години, го донесов заклучокот дека не си созреана за свои години.
А сум слушнал еднаш многу убава изрека - храбрите сакаат, а кукавиците чекаат да бидат сакани.

И не - немам никаква намера да те тешам Тигрице. Ти си непоправлив случај:smir:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Едноставно некои се родени за да плачат, а јас не ризикувам ,имам срце камен ваљда е до тоа .и шо да правам,таа е .:toe:ај може во другиот живот ке бидам плачка.:pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Родени за да плачат?
Како може да бидеш роден за да плачеш?
Ако сакаш не мора да значи и дека ќе плачеш,но кога некој ќе те зезне и повреди,нормално е да се чувствуваш повредено,а некои плачат за да се олеснат.
Не е плачењето болест.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Едноставно некои се родени за да плачат, а јас не ризикувам ,имам срце камен ваљда е до тоа .и шо да правам,таа е .:toe:ај може во другиот живот ке бидам плачка.:pipi:

Не е битно тоа дали имаш срце камен или не...
Дали си плачка или не...
И јас никогаш и за ништо не плачам, али некој кога ќе те повреди не можеш веќе да издржиш...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Читам денешниве жени имаат срце од камен...изгледа од Скандинавија имаат некои потекло :toe: незнам но понекогаш чувствата знаат да излезат од контрола без разлика дали си женско или машко едноставно одговорот треба да биде...човек си :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom