Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Секогаш кога ќе ме прашале сум се срамела да кажам и сум лажела за тоа... Еве признавам, плачев! Мака ми беше, го сакав, ме сакаше а се скаравме за најглупавата причина на светот. Гордоста беше посилна па му требаа 2 години да ме побара. После 2 години кога се сретнавме се разрикавме двајцата, мораше да си кажеме што сме си згрешиле, се изнаплакавме, се извинивме еден на друг и сега сме другари. Мило ми е што останав во контакт со него, сега го сакам навистина многу, но како другар.
e stvarno ne mozam ova da go svatam posle ljubov prijatelstvo da bidis najintimen so nekogo da delis se i posle da bidis drugar molim te objasni mi kako moze toa da se sluci
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сум плачела ама не дека имало некоја посебна причина... нити за раскинување нити за кавга зашто во тие случаи што сака нека е ама за инат не плачам, а сум плачела заради работи кои јас сум си ги умислувала или мисли кои сама сум ги креила а кои можеби не се ни вистина ама тоа е-поетска душа :)
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Јас мислам дека дури и премногу ама што да правам да му се плукнам кога сум толку емотивна и во хороскоп сум риби а и во подзнак мислам дека сум истото, така да кога ќе видиш нема друго тоа ти е.......
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
3
Мхм:kesa: пред некое време (првпат за некоја) и поубаво е да се исплачеш отколку да трпиш, изненадувачки олеснително е :] плачев зашто неможев ништо да напраам за да сменам она да не си отиде од државава..:nesum:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
плачам за се и сешто, многу брзо се зблизувам со нкого и кога ке видам дека не вредело си плачам....... зошто се ми се дешава мене на опаку а?
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Не до сега, ама имало пар пути кога ми било до тоа.. само сум се усмерил на попаметни и поинвентивни нешта.. :jaj::nesvest:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Голем емотивец сум и никогаш не сум се срамела да го покажам тоа.
Имало плачења, повеќе пати, но само за една врска, најчесто кога ми било тешко поради одредени работи, препреки, кога ќе сум згрешела нешто и сл.
Се случило и пред него, кога требаше да се патува и да бидеме на 1200 km оддалеченост.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Голем емотивец сум и никогаш не сум се срамела да го покажам тоа.
Имало плачења, повеќе пати, но само за една врска, најчесто кога ми било тешко поради одредени работи, препреки, кога ќе сум згрешела нешто и сл.
Се случило и пред него, кога требаше да се патува и да бидеме на 1200 km оддалеченост.
И јас исто.

Многу голема плачка сум, и некогаш дури и не е убаво тоа, бидејќи не можам да се воздржам и плачам пред секој.
И после ми е в крај глупо, оти сум сигурна дека некој мислат дека сум најголем лигајчарка.

И се случило многу пати да плачам за него, пред него, зад него, до него.. За моите грешки, неговите грешки, за глупите кавги, за намерно речените зборови, кои многу ме повредиле и мене, а и него.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
никогаш не сум пуштила созла пред машко,нема да ме види како се кршам па шо сака нека е
ама кога ќе си легнеш дома и се ќе ти се разбистри ќе се пукнеш од плачење.
од оваа гледна точк-сум била глупа што сум дозволила да допре тоа до мене толку да ме пвреди па да плачам.
но тогаш така ми дошло и знам дека после плачење ми било полесно.

последниот пат се расплакав многу спонтано,слушајќи песна која беше премногу-my current love life story- и многу ме погоди,дури неочекувано.
ама јеби га life goes on
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
неам плачено за љубов до сега. а инаку треба ли да се плаче?
ако некоја ми раскине од сега па натаму а ми било убоо со неа, ќе и рикнам пред фаца за да не може да ме напушти, за да после јас и раскинам. :pos2::je::drk:
не сум воопшто злобен, само тропам глупости.
но би било интересно да се проба
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Jas imam placeno,mislam deka sekoj sto iskreno saka ima placeno do sega
 
V

Viktoranius

Гостин
Можеби ќе ви изгледа педерски али да, сум плачел и тоа пред неа. Јебига и она е плачела пред мене.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Sum placela i toa kako...i uste si placam:(
Si go sakam...bebi:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom