Дали сте одмаздољубиви?

Член од
21 октомври 2007
Мислења
12
Поени од реакции
1
Ne go diraj moeto ego neznam sto ke se desi!!:))Normalno deka sum osvetoljubiva samo ne se zamaram premnogu so toa zasto znam koga togas ke si doe kaj mene za da go resam na moj nacin...Kao so vikaat Gospod oprostuva ja ne!Ne sum gospod
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
За жал не! Многу ретко се одмаздувам или враќам на некој ако ми направи нешто. не знам зошто сум таква.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Во моментот кога некој ке ми направи нешто ми доаѓаат многу мисли за тоа како да се одмаздам. Али кога ке помине некое време и кога ке ми се излади главата некако заборавам.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Не ме гибај ако не сакаш да те гибнам и после да не ми го заборавиш името цел живот:nenene:.Обично не практикувам одмазди али ако ми оди некој на нерви( а нервите попуштаат кога тогаш) тој ке си знае.:zlo:
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Не ме гибај ако не сакаш да те гибнам и после да не ми го заборавиш името цел живот:nenene:.Обично не практикувам одмазди али ако ми оди некој на нерви( а нервите попуштаат кога тогаш) тој ке си знае.:zlo:
eh, iskreno bi mozela li samo da navestish za shto se bi bila sposobna vo moment na afektna sostojba, ako toj nekoj ti zaigra po nervi........
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.501
Поени од реакции
1.313
Ne sum odmazdoljubiv, toa zavisi od drugata strana, ako ne e korekten i fer, odmazdata sleduva sto i jas ke bidam takov kon nego, znaci nemam cel da se odmazduvam ne sakam da mi zgresi no ako zaebe sam odbral odmazda kako odgovor.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
eh, iskreno bi mozela li samo da navestish za shto se bi bila sposobna vo moment na afektna sostojba, ako toj nekoj ti zaigra po nervi........
Ма во тој момент ни јас нема да знам за што ке бидам способна,еднаш така се изненадив од самата себе.Имаше еден дечко кој стварно ми одеше на нерви,па и ме следеше дури и така една ден го начекав и му ја луптосав една во јајца а потоа жешка шлапаница.Не беше многу голем ,моја генерација и ни на крај памет не ми текнало дека ке се откачам во тој момент или дека ке удрам машко,ама ми дојди преку глава.А инаку имам способност за да му го загорчам животот на било кој ,но само ако ми направил нешто многу лошо.:pipi:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
obozavam da im se odmazduvam na onie so ke mi zgresat i toa im vrakam so se vika troduplo od ona so mi napravile!!!takva sum so da praime, zatoa ne mi stapnuvaj na zulj! :D
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.660
Поени од реакции
945
Ма во тој момент ни јас нема да знам за што ке бидам способна,еднаш така се изненадив од самата себе.Имаше еден дечко кој стварно ми одеше на нерви,па и ме следеше дури и така една ден го начекав и му ја луптосав една во јајца а потоа жешка шлапаница.Не беше многу голем ,моја генерација и ни на крај памет не ми текнало дека ке се откачам во тој момент или дека ке удрам машко,ама ми дојди преку глава.А инаку имам способност за да му го загорчам животот на било кој ,но само ако ми направил нешто многу лошо.:pipi:
И сега типот кога ќе те види преминува ли на другата страна или налево круг назад се враќа?:smir:Иначе.... не сум одмаздољубив.... што биднало прошло... лошо е само ако ме потсетат на тоа што било.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Оваа тема створена за мене :)
Многу сум. Ако некој ме изнервира или ме повреди потоа ќе се одолжат 3 пати по болно. И тоа памнам некои луѓе веќе по 3-4 год. а сигурно уште многу, се додека не се одмаздам најубаво што можам...:nerv:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Не сум злопамтило, али сум ко вештер некој, ако ми наштети, со самото тоа што ми згрешил и ме повредил нешо лошо му се случува кога-тогаш. Неам многу замарање околу одмаздата. Ако осетам дека некој ми е пречка да остварам нешто тогаш не размислувам да го изолирам од другите за да не створи сојузници.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Iskreno ne mozam nekoj da mrazam ednostavno takva sum.Kolku nekoj da mi ima zgreseno ne mozam da go zamrazam.Nekolku licnosti mi imaat mn zgreseno vo zivotov ama ne mozam da im se odmazduvam da smisluvam so da im vratam ednostavno maka mi e ama vo edno sum sigurna deka ,,Gospod zabavja ama ne zaboravja''.Bar do sega na nekoi licnosti so mi imaat zgreseno jas im se nemam odmazneto ama so tek na vremeto samite si imaat zgreseno za istoto so mi zgresija i mene i na kraj samite si se zafrknaa.Ama na nekoi se uste im se nema vrateno barem jas neznam:D a se prasuvam dali i nekogas toa ke se slici.Ama i toa ne mi e mn bitno ednostavno nesakam dusata da si ja polnam so omraza sakam sovesta da mi bide cista:smir:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Jas ne sum odmazdoljubiva nikogas no dlaboko vo sebe znam deka toj sto mi misli loso ili mi napravi loso ke mu se vrati toa ,vo toa sum100% sigurna.Zosto jas da se zamaram so negativnosti i da privekuvam negativna energija koga ke si se svrti trkaloto eden den i se ke si se naplati milo za drago.Toa e nepisano pravilo no sepak e PRAVILO!:smir:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.460
Поени од реакции
1.688
За оној кој навистина заслужува, да, доста дмаздољубив знам да бидам. Но најчесто сакам да ги средувам работите на посмирен начин. Сепак, се’ си има граница. А кога некој ќе ја помине таа граница, тогаш станувам она што најмалку сакам да сум. Одмаздољубив!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom