Дали сте одмаздољубиви?

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.430
Поени од реакции
5.796
НИкогаш не останувам должен.Така и за кога ќе ми направат добро,така и за лошо.
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
Па иам некоја глупа вродена мана да пробам на секој да му помогнам иако ми згрешил али памтам доживотно ако некој ми згрешил
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.245
Поени од реакции
2.312
злопамтило не сум којзнае колку али ако некој добро ме заебе или ако ме повреди богами има да му вратам 3 пати повеќе да види како е и друг пат да не му текне на таква работа !!!
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
277
Не сум, но се повеќе сакам да бидам, со оглед на се поголемото искористување на мојата човечност од страна на разни ништожници.
 

Дракула

Baby join me in death
Член од
21 април 2010
Мислења
93
Поени од реакции
0
Секако па мора малку иначе ќе те згазат :)
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Никогаш

Воопшто не сум одмаздолљубива, најпрвин сум многу попустлива, но кога ќе се прелие млекото ... со таквите луѓе едноставно престанувам да контактирам, комуницирам или сум строго професионална или од култура се поздравувам - но толку тие луѓе гледаат од мене .... :smir:
 
Член од
11 април 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
Se trudam da ne bidam ama ako mi se ukaze prilika znam fino da spustam

PA NE SUM SVETEC :angel1:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Јас ниту простувам, ниту заборавам и секогаш враќам.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.479
ОДМАЗДЛИВ ПО ПРИРОДА
ДА и тоа бетер сум од муслиманите и Албанците иако сум Македонец и христијанин, и не му простувам на никој ако ме навреди па што и да е.

Со добрите сум пријатен и фин, а со лошите лош, агресивен и одмазнички настроен без разлика дали е Македонец, Албанец, Србин, Ром, муслиман, христијанин, евреин, белец, црнец....
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Мислам дека сите сме по малце одмаздољубиви.
Ретко кој знае да прости и навистина да заборави.
Јас дефинитивно не сум од тој тип. Колку и да се трудам да заборавам , ако некој ми згрешил цел живот ке му го памтам и кога тогаш ке му вратам :)

Што да правам , посилно е од мене.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Секогаш сум одмаздољубив...
Неможам да се помирам ако некој ми направи нешто лошо. На мене да ми биде тешко, да патам а тој да ми се смее или да се радува на мојата мака. Ќе го паметам моментот и со години ако треба ама мора да му вратам за и тој да почуствува како ми било мене во тие моменти. :wink:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.479
Мислам дека сите сме по малце одмаздољубиви.
Ретко кој знае да прости и навистина да заборави.
Јас дефинитивно не сум од тој тип. Колку и да се трудам да заборавам , ако некој ми згрешил цел живот ке му го памтам и кога тогаш ке му вратам :)

Што да правам , посилно е од мене.
Точно така, сите во крвта сме по малце одмаздољубиви( со исклучок на мене кој сум претерано), тоа е во гените на човекот или воопшто на човештвото
 
H

^HITMAN^

Гостин
Првите 2 часа. Ако го најдам човекот кој ми згрешил во нервозата станува гадно. Ако не, другиот ден заборавам скоро се и опростувам.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Не дека сум злобна или нешто ама секогаш враќам..тоа ми е мана..само колку ми направил лошо со иста мера... Се разбира дека не за секоја грешка што ќе ми ја направи било кој. Се зависи од големината и сериозноста на стореното дело. Ама кој ке ми греши дебело, длабоко ке се покае, сакам да враќам:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom