Дали сте одмаздољубиви?

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
да простувањето е слатко
ама одмаздата е уште послатка
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
140
Поени од реакции
2
more i pokje shteta jas da si nanesam ama dyr ne se odmazdam dobro kaj mene ne biva:nenene:
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
да простувањето е слатко
ама одмаздата е уште послатка
A,samo za podsetuvanje malku na pravoslavnite hristijani :
Na samoto raspetie Isus rekol :- Prosti im Boze neznaat shto pravat!
Mozebi nema da utesham nikogo, no ako toj mozel da im prosti za toa, koi sme nie da nemozeme da prostuvame, zatoa shto ima i nasha mozebi mala vina shto sme dozvolile da ni go storat toa shto nigo storile...
 
К

*Каталонец*

Гостин
Паа не...

Мноогу ретко само во 2 случаи од 20 да речеме ќе се одмаздам :)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Не сум одмаздољублива...Ако некој нешто ми згреши и тогаш го најдам во моментот или по неколку дена ќе му речам нешто или ќе направам нешто.Ама ако помине извесно време тогаш ми поминува лутуната и не гледам да се одмаздам.Незнам дали ќе ми причинува задоволство да го гледам некој како пати поради мене...:toe:Ми имаат некои луѓе згрешено ама до сега се немам јас лично на никој одмаздено едноставно мислам дека одмаздата не е решение и дека ништо нема да промени...
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
ako mi zgresi nekoj bilo sto znam mnogu vreme da go pamtam toa i da go nacekam praviot moment da se odmazdam barem malku-taka mi e polesno na dusata
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Obicno ne se zamaram so glupi personi koj se ispod moe nivo ama ne daj boze neko da me izvadi od koza e tek togas go jadel ko nikoj!!!!
Togas llicnosta strada...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Кога некој ми згреши несакајќи, ај да имам толеранција...Но, не за џабе рекле : Forgiving leads to another crime...Ако некој ми згреши, возвраќам удар...:)
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Враќам. Некогаш ќе прогледам низ прсти, ама не го трошам денот на планој вака така. Се со време. Само ќе си дојди тоа ко ќе треба да му вратиш на некој нешто, Господ е голем;)Битно враќам, ама не прам целодневни планој за то.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Многу сум одмаздољубива. Ми смета, ама појако е од мене.
Памтам најмали ситници што ме повредиле и со душа чекам прилика за да вратам.
Откако ќе вратам не се осеќам ни поубаво, ни поисполнето, ама барем знам дека „израмнети“ ми се сметките.
Се случва и да простам, не сум секогаш одмаздољубива, тогаш да се осеќам милион пати поубаво отколку кога ќе вратам, ама не можам секогаш да прогледам низ прсти.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
исто и јас сум одмаздољубив.Во скоро време ми се слуци една случка ама само да ја видам таа личност ке ја расплакам со поглед.Секогаш се одмаздувам на било кој/а и во секаков момент.:nenene:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
29
Поени од реакции
1
,,Потсети го оној што бара одмазда да почни да копа два гроба"

Кинеска поговорка
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Да, одмаздожубива сум , си признавам...а еве и зошто. Се случило до сега три пати максимум некој да ми стапне на жуљ и тоа ме тера на одмазда. За тоа треба многу, ама има некои личности кои успеале во тоа и гадно си поминале. Целта ми е човекот да се почувствува дупло погадно од тоа што јас сум се почувствувала и да ме запамти убаво. Тоа ме тера да се чувствувам рамна на таа особа и да ја натерам да ја научи лекцијата. Што да правам таква сум, но само во ретки случаеви
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
уффф дури не се одмаздам нема да можам да дишам правилно, па и за најмала ситница :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom