Дали сте одмаздољубиви?

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.161
Поени од реакции
3.473
Одмаздољубив сум. Секое нанесено зло на мене го врежам во главата и не го заборавам. И знам во вистинскиот момент да вратам и тоа дупло!
 

Skunk_skopje

MZT TILL I DIE
Член од
15 февруари 2009
Мислења
179
Поени од реакции
16
Зависи дали кога ќе го направи тоа е до мене,ако е до мене ќе го средам за рок од 3 секунди и нема да знае што сум му направил а не он мене што ми направил.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Порано гледав еден добар филм за одмазда,одмна беше и не го памтам баш,ама се сеќавам дека заврши со некој цитат кој парафразирано би бил нешто вака "Оние што бараат одмазда се како муви што упорно се удираат во стаклото од прозорецот,а не можат да видат дека вратата е ширум отворена".Мислам дека има вистина во ова.

Имам некои одмаздољубиви нагони одвреме навреме,но се повеќе се трудам да не бидам одмаздољубива и сметам да преминеш преку нешто,да простиш и да заборавиш има поголема тежина од самата одмазда.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
најдобар начин да се осветиш,е да не возвраќаш со иста мера.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
224
хмммм кога некој лошо ќе ми направи уфф како сакам да се одмаздам се ми паѓа на памет ама никогаш не сум го направаила тоа,
но секгоаш доаѓале моите 5 минути односно доаѓало време кога одмаздата сама ми се наметнала и сум ја искористила верувајте тогаш е најслакто, а не кгоа оган врз оган се фрла само можеш себе си да наштетиш.

како кажале еднаш некогаш....

ОДМАЗДАТА Е НАЈУБАВА КОГА Е ЛАДНО СЕРВИРАНА!

... ahhh than im feeling like fucking KILLER :wink:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
127
Обично тие што гадно ме зезнале им се вратило на овој или оној начин. Сум одмаздољубив ама не по секоја цена. Ситници толерирам ама крупни работи не, тогаш враќам ако можам.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
180
Одмаздољубив сум. Секое нанесено зло на мене го врежам во главата и не го заборавам. И знам во вистинскиот момент да вратам и тоа дупло!
Само на себе лошо си праеш верувај злопамтиоло е многу лошо да бидеш уствари не си победил никој тие те победиле тебе затоа шо они си го ладат а на тебе ти стоат сите глупости у главата и да успееш да се одмаздеш чуството не е убаво пунеш се со негативна енергија за џабе секој знае да се одмазде ама не секој знае да помине преку се оти ако гледаш назад можеш само да се сопнеш незнаејки шо има напред .Тоа е само мое мислење кое се трудам да го практикувам и ногу ми го има олеснето живото.:smir:
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Кога како за мали работи одмаздувам не за се :helou:
 

tete

серанова
Член од
14 септември 2009
Мислења
124
Поени од реакции
5
Odmazdoljubiva sum! Sekoj koj nesto ke mi napravi go pamtam i vrakam! I toa troduplo! Pa posle pak nekoj neka se osmeli da mi stapne na zul!:nenene:
 
M

Mussolini

Гостин
како шо сум одмаздољубив, знам дека еден ден ке биде таа одмазда да ме униште ама едноставно, мислам дека тој шо е претрпел одредена штета на своја кожа, само со неа може да си најде мир и спокојство...
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Памти па врати... кругот се врти и се ќе дојде пред тебе.. али ако си го бара неколку пати физички да му се одмаздам тогаш не се мислам.. нормално...
 
S

StereoLove

Гостин
Во момент на нервоза секогаш помислувам на одмазда,но кога ке ми помине лутината не мислам на тоа...сепак одмаздата е слатка...
 
?

..........

Гостин
Одмаздлив сум, ако некој навистина ми погреши нема да остане без последици
 

Kajgana Shop

На врв Bottom