Дали сте изневериле?

Р

~~РубинРед~~

Гостин
^
Уживај се разбираме:smir:

Не велам дека и жените не пагале во искушение но зборот ми беше сите велат не сум изневерил/а и нема да изневерам а од кај да знаеме може некој кој што велат дека немат изневерено а и дека нема да го сторат тоа пола го сториле(зборувам општо).Доволен е мал жар за да се случи.

--- надополнето ---

Уф, Нели !?

Од кај си сигурна, знаеш дека има разен свет, дека и заљубениоот ништо не му треба, дека само една особа, или вие на авантуристички мислите?

Не не, не се знае ништо, секој си кажува мислење, а ако лаже или не биде искрен ова си е негово. Неможе ти да го кажеш тоа.
Да секој си кажува свое мислење во ред е тоа.И точно дека постои различен свет,но дали ти мислиш дека се уште постојат искрени луге?не велам дека ти не си,но денес лажат се повекето.Ретко да најдеш некој искрен.Сите лажат по малку.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.724
Поени од реакции
18.473
Да! за жал или не? тоа е прашањето што останува неодговорено!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.249
Поени од реакции
16.246
Не, никогаш не сум и никогаш не би. Не е воопшто фер кон личноста со која си и според мене е непочитување, така да ако не иде нешто во врската или што ти ја знам, подобро е да се расчисат работите и секој по свој пат, отколку да има изневерувања и поголеми болки.

Изневерувањето го сметам како детска работа, ко "чепатење" дека ете сум голем мангуп ако позади грб излезам со некоја друга.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
"Младите луѓе сакаат да се верни, но не се, старите сакаат да изневеруваат, но не можат"
 
P

PewDiePie

Гостин
Не,никогаш не ме изневериле и никогаш нема да изневерам! Тоа е најподлото најгадното нешто што човек може да го направи додека е во врска/брак со некој друг.

"Срценце" немој погрешно да ме сфатиш ама и да се каеш!!! Верувајте секогаш тој што изварал секогаш му се вратило дупло,а така и треба.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
помислив да измамам затоа што бев претепан од мисли и од работи кои тогаш се двоумев... ама не сум изневерил иако таа мислеше дека сум... =(
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Никогаш не сум изневерила и немам намера да го направам тоа. Бидејќи неверството е она најмногу што го мразам. Доколку бидам изневерена (што не верувам во тоа) нема никогаш да му простам на мојот дечко, а и нема на ист начин да му вратам бидејќи тоа е многу ниско, и едноставно ќе ставам крај на врската.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
никогаш не сум го изневерила ниеден партнер едноставно тоа за мене е најдолното нешто ако не ми е убаво со некој можам да раскинам
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Не сум изневерила никогаш, ама летово бев мноОООоогу блиску до тоа.
Дечкото ме привлекуваше физички ненормално многу, а после 2 години првпат сум била
толку блиску до друго машко, но за среќа се воздржав. И не се каам, баш напротив...
Уште во мислите да можам да се воздржам од изневерување...би било топ !
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Не сум изневерила, ниту сум била блиску до тоа. Едноставно знам што сакам и не си правам екскурзии со паметот :)
Поради тоа што не изневерувам, не го ни оправдувам, ниту би простила.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Сум изневерил...еднаш и не се каам! Го направив тоа од проста причија шо бев револтиран од девојками...ми мавна 2-3 шамари од "љубов" пред цело друштво!...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom