Дали сте изневериле?

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Kaко одеднаж сите почнаа да зборат не би изневерил или немам изневерено а само да им застане пред машките јака риба и да им се понуди мислите ли дека ке ја одбиете?ха ха ха ма немој.
Сепак изневерувањето е подла работа,ниска работа...денеска и женските и машките изневеруваат тоа нека е јасно и некој воопшто нема срам во тоа.
Дали сум изневерила?досега немам изневерувано но ме имаат...а за понатаму дали ке изневерам незнам,ништо не се знае што ке се случи...животот е непредвидлив.
Уф, Нели !?

Од кај си сигурна, знаеш дека има разен свет, дека и заљубениоот ништо не му треба, дека само една особа, или вие на авантуристички мислите?

Не не, не се знае ништо, секој си кажува мислење, а ако лаже или не биде искрен ова си е негово. Неможе ти да го кажеш тоа.


---
Инаку и јас не сум изневерил а, и нема, бидејки се осеќам празно. Искрено!
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
Нисам ја варалица.
 
Член од
13 април 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Само еднаш ... Со тоа и се сјебав ...Ме јадеше грижа на совест па морав да и кажам ...
Бидејќи ме сакаше ми прости , мада многу ја повредив со тоа...

ОД таа вечер научив дека мала одалеченост од трезност ..воедно може да те одалечи од многу други битни нешта
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Имав врска 10 месеци.Ја преварив 8 пати со 4 различни чупина.Отпочеток ја сакав ама многу проблеми имавме и веке не се трпеше забавата си ја праев со други.После видов дека нема смисла поке шо да барам со неа изгубив и љубов кон неа и се ми се одмили,за на крај да му се скарам.
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
92
Поени од реакции
13
Никогаш не сум бил верен, мислам дека и тоа е невозможно да бидам верен, ЗАБРАНЕТОТО ОВОШЈЕ Е ПОСЛАТКО :pos2::pos2:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Не :toe: Подобро ќе му раскинам на тој со кој што сум .. отколку да го изварам. Не сакам да ме изневеруваат ... ниту пак изневерувам.
 
?

..........

Гостин
Имам изневерено поранешна девојка, сега не..
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ако сум во врска, не значи дека сум мртов.
Сакам ризик, колку е тој поголем толку поголемо е задоволството.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
mislam deka posle takov cin ne ce mozam dolgo vreme da zaspijam i sigurno deka bi ja napustil vrskata samoinicijativno....vece videno
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
верен како



раскини па шарај, затоа треба храброст, вака со сигурна резерва не е некој предизвик и подвиг
 
Член од
16 август 2007
Мислења
96
Поени од реакции
15
Со тој шо одев 4 години и шо ме изневеруваше,се одлучив да бидам со друг откако веќе се bеше пропаднато,сосема на крај на врска,а со сите после него,сум изневерувала иако во пракса на сите другарки ги ругам кога го прават тоа или кога некој кажува дека го правел..не знам зошто,како секогаш да ми фали нешто..можда уште не сум го запознала the real one..
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.897
Поени од реакции
23.842
До сега не, и така мислам и за понатаму. Знам да бидам дрзок, да плескам во фаца, лошо да провоцирам, да изнервирам, да сум нефлексибилен ама сите овие работи ги правам дирекно и пред неа. Позадински работи не правам, лаги и превари-не. Може не секогаш имам коректен однос, но секогаш имам искрен и директен. Сакам чист образ, и пропорционалност. Ако е ок према мене, ќе бидам ок према неа, ако жртвува време, живци (а признавам дека знам да одам по нив) за да бидам јас задоволен, ми се зголемува коефициентот на еластичност.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Верна осум години :pipi:.

Како стојат работите, треба да се срами човек ова да го каже зошто се отвара сомнеж дали е се во ред со него, дали воопшто имал прилики за неверство или пак глуми лудило.
Во која група и да ме сместат, не ми пречи. Вистината како таква е реалтивна, но постои.

Сите ние си правиме екскурзии на паметот, но сите различно сме способни за патување. Ако единствен пасош е љубовта, секогаш ќе најдеме начин да го заборавиме дома, па така и никогаш нема да успееме да ја поминеме границата за да на ексурзиите им ставиме печат.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Kaко одеднаж сите почнаа да зборат не би изневерил или немам изневерено а само да им застане пред машките јака риба и да им се понуди мислите ли дека ке ја одбиете?ха ха ха ма немој.
Сепак изневерувањето е подла работа,ниска работа...денеска и женските и машките изневеруваат тоа нека е јасно и некој воопшто нема срам во тоа.
Дали сум изневерила?досега немам изневерувано но ме имаат...а за понатаму дали ке изневерам незнам,ништо не се знае што ке се случи...животот е непредвидлив.
Retki se tie shto ne izneveruvaat fakt.. ama pa ova so jaka riba, slaba riba, riba samoubiec.. ne drzhi voda. Diskretnosta ne ve pravi svetici.. Neli, zboram opshto ne ti se obrakjam tebe. Da ne se razbereme losho.
Zhenite povekje pagaat vo iskushenie od nas.. Toa e fakt.. Sum imal prilika, da go vidam toa, pozitivniot del da imash najdobra drugarka e toj. Uchish..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom