Дали сте изневериле?

Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Не не не и не, подобро ќе му раскинам или ќе му прекинам и ќе се смувам со некој друг отколку да го варам. Со тоа се понижувам повеќе се понижувам себеси.. И мислам дека нема појадно кога девојче изневерува.. Јас сум имала другарки кои го направиле тоа и ништо не чувствуваат не им е криво ништо ништо... Си викаат ова не се случило, никој не видел тоа е тоа не сум го изневерила и после си продолжува со дечко и и го гледа во очи и му кажува дека го сака. И се чудам како глуми и како не и е криво за тоа.. Јас сум многу почувствителна и не можам тоа да го направам. Ама исто така не можам да простам неверство и ми се нема случено дечко да ме изневери и ако ме изневери сто посто би сакала да му се одмаздам, али би се потрудила да не е така, туку да оставам господ да му врати :)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.692
Поени од реакции
12.685
Строго против неверство. Или раскини, или не изневерувај. Џабе е се друго после неверство. Во мој случај нз дали се рачуна because we were on a break :D
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Некаде во темава имам пишано дека никогаш нема да изневерам... Ех, да беше така едноставно :) Стварно мразев изневерување и луѓе што изневеруваат. Ама, ете имав дечко кој го биеше глас дека е женкар и немав доволно самодоверба да верувам дека нема да ме изневери. И така после едно 9 месеци со тоа во глава дека 100% ме има изневерено, почнав да развивам емоции за друга личност. И како што @Windfucker кажа, почна да ми се свиѓа како ме погледнуваше, како се понашаше со мене. Имаше позрели размислувања за разлика од мојот тогашен дечко со кој неможев муабет да направам за нас, зашто секогаш се беше одлично и немаше за што да се разговара нели. И после некое време преку глава ми беше да му одоволувам на искушението. Незнам зашто не му раскинав прво. Веројатно после 9 месеци имав некоја навика, башка и цело семејство му го знаев, излагав со него и неговите другари... Не е дека бевме кратко во врска па ај исто ко да не било. Како и да е, дозна зашто јас бев идиот :) И на крај испадна дека и он ме имал изневерено, ама на почетокот на врката, и демек различно било. Како и да е, пробавме да преминеме преку тоа, беше спремен да ми прости, толку ме сакаше. Ама не беше исто после тоа.
Сега тотално различно гледам на изневерувањето. Али битно сама себе си ја саботирав врската.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Ја па им се смеев на тие што курва им го свртела паметот.
На крајот, курвата последна се смееше...а јас везам гоблени.
 
M

MIL

Гостин
Iako sumljale da varam , ednistavno izgledot nekad vara i toa jako...se smetam za veren u vrska .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom