Дали сте злопамтило?

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
CuCeNcE напиша:
Се правам дека сум али не сум. За памтење памтам и ќе смислам планче како да се одмаздам али увек после се откажувам.
И јас исто така.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Da!Sekoj sto ke mi zgrasi duplo mu vrakam.
Koga nekoj me saka,go sakam jas uste poveke,koga nekoj e dobar so mene,jas sum uste podobra,a koga nekoj ke mi zgresi duplo vrakam!
Taka e kaj mene.
Zlopamtilo golemo sum.znam deka ne e ubavo ama takva sum si!
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Ако некој ми згреши никогаш не заборавам.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Воопшто не сум. После 5 минути се заборавам и како ништо да небило. И покрај тоа што некои луѓе не го заслужуваат тоа, затоа што заборавањето на злото што ти го направиле од нивна страна ќе биде искористено како причина за повторно да ти нанесат зло.За жал!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не, не сум злопамтило, од причина што не сакам да си го полнам мозокот со негативни работи, ако некој ме повредил или ми направил нешто лошо, едноставно го бришам тој човек и неговата постапка од мојот мозок и продолжувам понатаму.
Немам намера да губам време за личности кои едноставно не го заслужуваат моето внимание.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
mhmhmh...sum za nekoj luge so ne mi se tolku bitni,za tie so mi se bitni ne sum zlopamtilo!!!
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
се трудам да не сум, се правам дека не сум, АМА се фаќам сама себеси дека уствари сум и тоа изгледа големо.
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
zlopamtilo sum i najcesto im vrakjam na tie so mi zgresile,ali se desavalo nekad,poradi nekoi x pricini da prejdam preku toa so mi go napraile,ednostavno da zaboravam deka toa nesto voopsto i se desilo.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa iskreno pamtam.Moze nema da vratam ama nema da zaboravam tolku lesno ako mi napravil nekoj nesto loso.
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Да и тоа големо...ама на граници ако ми згеши некој лошо ама многу лошо после нека биде понастрана од мене
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ne sum i toa ponekogas duri i mi odi na nervi.
Vo sustina brzo mi minuva lutinata i brzo zaboravam koj mi zgresil nesto a nekogas duri i se kaam zosto sum zaboravila koga togas tolku me dobolelo.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
уфффф, и тоа какво, се памтам што некој ми згрешил, ама останувам само на памтењето, никогаш до сега не сум вратил, само памтам
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Памтам се што ми се случило, кој, кога и зошто. Го чекам само вистинскиот момент кога да им вратам за тоа што ми го направиле... на никого не му останувам должна.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Fortune напиша:
Брзо заборавам, ми поминува лутината после неколку минути. Го памтам само доброто и никогаш не би се ситела ако на личноста и се случува нешто лошо во животот, без разлика дали ме повредила.
Но, ако истата личност повторно ми зададе удар, е тогаш би било лошо. Таква стратегија ќе смислам, што ќе се покае што некогаш ме запознала.
Гледам дека сум пишала пред една година на темава, па сакам само да дополнам...
Ако станува збор за навреда од личност која не ми значи ништо посебно во животов, ќе памтам додека не дојде момент за реванш. Имам трпение и си чекам:zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom