Дали сте злопамтило?

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
За жал не сум злопамтило, секогаш се мислам дали е за жал или за среќа, во ова општество да успееш мора да си злопамтило, но јас секогаш заборавам за сите што ми направиле лошо секогаш гледам со добро да му вратам, дали сум во право или не не знам, но сигурно знам дека задоволство ми е да му помогнам на некој без разлика како се однесувал со мене.
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Не сум. И мислам дека тоа е многу лошо за мене, бидејќи брзо заборавам се и простувам, па лошите работи често повторно ми се случуваат.
Немам обичај да се заморувам и да мислам на нешто лошо, смислувајќи одмазда. Таков човек сум..
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.924
Поени од реакции
1.447
Зависи за што се работи, најчесто во 99.98 проценти од случаите простувам, и сметам дека тоа е една добра човечка особина, но доколку некој навистина смртно ми нанесе зло, нема простување до гроб [а и понатаму :devil3:]. :)
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Простувам, но не заборавам. Тоа ме прави злопамтило до некаде :)
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Злопамтило? Пааа, би рекол дека на никому не му останувам должен. Секогаш враќам со дупла мера.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Не сум злопамтило, знам да простам, но сепак останува некоја трага во мене. Многу е подло и ниско на некој да му вратам за тоа што го направил, иако често ја имам таа желба и паѓам во искушение, но кога ќе подразмислам и избројам до 10 мислам дека на него ќе му биде многу потешко кога ќе се свести за сите грешки кои што ги направил на другите, кога него ќе го боли душата и кога ќе биде понижен барајќи прошка. Ќе му текне дека доколку не ги направил тиа глупости, немал ни тој самиот да се доведе до тој терк.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Зависи во каков момент...ако се трудам нешто да објаснам,кажувам кој ден во кој час во која секунда се случило дејството..страшно злопамтило сум:tapp:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Зависи за кого како.. Ако личноста ми е драга, и ќе простам и ќе заборавам. А у друг случај, враќам.:kesa:
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Јас имам едно мое чудно златно правило- Секогаш се им простувам на луѓето колку и да ми згрешиле ,затоа што со тоа правам да се чувствуваат уште полошо за тоа што го направиле, не заборавам никогаш што ми направиле ,а потоа кога тогаш (а како за среќа секогаш се случува) доаѓаат моите 5 минути и толку неприметно,толку суптилно им враќам ,што на крајот излегува дека самите себеси се уништиле без да направам ниту еден единствен потег кој би можел мене да ме дискредитира.. Мое мислење е дека секој секогаш го стигнува она што го направил,казната за лошите дела им се вратила на сите и повеќекратно ги болела ,отколку мене .
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
да,памтам многу детали и самата понекогаш се борам затоа што да бидам искрено секогаш не сум способна да наредам чаши пред личноста со која треба да се соочам...меѓутоа кога идат тие 5 мин кои секогаш идат да зборувам и кажувам она се што ми лежело на душа...Простувам и понекогаш заборавам меѓутоа секогаш ќе внимавам повторно да не паднам на истиот камен ...
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Не се сметам за злопамтило, секогаш простувам без разлика на се, не сум јас таа што треба да судам некому, животот самиот по себе си наплаќа а некогаш и со камата. Но тоа што простувам незначи и дека неможам да ја проценам ситуацијата дали треба да продолжам да бидам во контакт со таа личност понатаму или не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom