Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

Романтичар

Се хранам масно и навивам гласно!
Член од
10 јануари 2006
Мислења
125
Поени од реакции
0
Дефинитивно сум голем зависник од компјутер и од интернет. Oсобено од кога ставив аdsl уште веднаш штом го воведоа буквално се заразив, а првите неколку недели воопшто не можев да се одвојам од компјутерот. :icon_bigg Едноставно интернетот ми стана главна спојка со светот и со се она што ме интересира и буквално можам да најдам се што ми треба. Не знам како би опстанал кога би го немал.
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Looool,ma ne zavisna.Se gleda eve me Grcija i pak ""se opnav"" na ""Kajganava"".Og lele so ke praam ja vaka.Ako nemase vo hotelov internet,ne znam izgleda ke si ja lupav glava od dzid:)Da,da ne se 4idite,do tolku sum:))))ma daj i polosa sum,ova ne e niso:P.Aj mi zaode neso se mrdnav.Izgleda od sreka,najdov net.Pa aj da goiskoristime,besplaten e:P.Nems veze:P.Dosta e aj.Kiss4inja.Caoska:)
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Јас сум официјално зависник од TCP/IP протокол.
 
Член од
13 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
9
pogolem zavisnik od mene nema.......
ojdev za Berovo na edna nedela da se izluftiram oti po celi denove bev na kompjuterot i ojdev tama terav INTERNET KAFE za da mozam da se smiram i tame bev cel den ama posle i cele nedela tama ja pominav
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
NE mozam da pominam eden den od mojot zovot bez da pominima barem 2 saati na pc .... a ako eventualno se desi da nemozam da dojdam do PC togas sum kao bez cigara
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Dobro e se podobruvame:)Ne sum sama.Zabegani ima mnogu,skoro kolku mene:D
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
мило ми е што има многу како мене. иначе јас ако сум дома, 100% сум пред компјутер
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Заборавив како изгледа реалноста, дури во сон сајтови отварам. Прво мислев дека интернетот и компјутерот ќе ми бидат за тепање време ама ептен си заглавив.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Bez da sednam na kompjuter vo denot barem na pola saat mislam deka ke spobudalam. A za internetot - da ne e forumov mislam deka nema da se konektiram zs mnogu e dosadno se edno isto se vrti. A vaka so forumov e EXTRA.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
JAs sum definitivno zavisna od INTERNET... ednas majka mi me kazni cel den bez internet i sum ja cekala do 2 saat navecer da zaspie za da sednam makar 5min na kompjuter:smeshko:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Абе сум идел на одмори и таму сум сакал да имам интернет. Сакам да знам што се случува, башка пратам спорт и сакам да сум информиран, а не да се вратам дома и да се чудам што се дешавало.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Потребен ми е 1 час интернет, секој втор ден. Толку ми е потребен, а јас седам доста повеќе :)
Добро е што не играм игри на компјутер, тие се поголема зараза од интернетот а се тотална глупост :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom