Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Ja sum obicen korisnik i mn sum zavisna od internet ostajte go kompjuterot..ako nema internet ne mi e potreben:):)
A ustvari ne sum obicen korisnik tuku ZAVISEN KORISNIK
Ne mozam da se odelam od internetot a ne daj boze nesto da trgne naopaku pa da ne moze da funkcionira kompjuterot ..e togas poluduvam i stanuvam histericna ...sigurna su deka ne bi sakal nikoj da me vidi vo toa izdanie:):)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
jas sum definitivno zaisnik....nemozam bez nego...ednostavno ne mozam, a i nesakam...:icon_lol:
 

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
Не знам што би правел, ако еден месец останам без интернет, треба да одам на рехабилитација, сигурно би имал страшна криза. Не знам колку е тоа здраво.... да си нон стоп обесен пред мониторот.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Steve Vai напиша:
Не знам што би правел, ако еден месец останам без интернет, треба да одам на рехабилитација, сигурно би имал страшна криза. Не знам колку е тоа здраво.... да си нон стоп обесен пред мониторот.
i jas vaka mislef ama ete bef toa eden gooolem mesec bez pc i shto ne mi faleshe tolku mnogu samo ponekad ako si so dobro drushtvo nema da imash potreba od pc ama ke imash potreba od kajgana i kajganarijava ovde rajata sho mi fali :wink:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Jas ednas 2 saati nemav internet i radi toa vadev osigurachi u zgrada za da seknam struja i da se restartira ruterot :). Na sfashta te tera internetov, nekoj den i u zatvor radi nego ke bideme.
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
Od kompjuter ne, od internet da. Ne mnogu, no moram sekoj den barem po pola saat na internet. Ne moram tuku sakam. Zboram na messenger i posetuvam nekoi drugi strani. Inaku jas imam ADSL i voopsto ne sum zadovolna. Postojano imam prekin na internetot.
 
П

Петар-МКД

Гостин
Abe nisto ne moze da se kaze za ova, zavisi koj kako gi sfaka internetot i kompjuterite. Na pr. jas poznavam mnogu bliski drugari i drugarki koj sekoj den cel den dremat na internet i... ustvari nisto ne pravat :P A jas, ne sum nekoj golem zavisnik od internet, samo onaka doagjam saat - dva da go ubijam vremeto koga imam mnogu slobodno :P
Zatoa zivejte si go zivotot, i ne se zamarajte so internet (osven ako rabotata ne vi zavisi od toa)
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Не сум овисник од ништо.....


:):)
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Urban_Mover напиша:
Па пред да стаам интернет играв игрици али не бев до толку зависен и бев помалку време на компјутерот!!!Али сеа со интернетов не се мрднав од пред мониторот:pos: па сеа и со форумов па,па,па ......
Potpolno isto kako tebe!:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Petar-MKD напиша:
Ne si... ali nad 2000 mislenja si napisal,
ne mi zvucat deka ne si zavisnik :)
Пеер...
Од памти век су зачленет ебате....


Башка за зависник се смета оној шо ако му го исклучат форумот, ке почнат да го фаќаат кризи....
Мене тоа не ми се дешава.....


:):)
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Loooool ma ne da sum zavisnik.Beter sum.Mnogu zabegav so internetov.Ama pak koj go izmislil ve4no neka zivee:)))))
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Pa mislev i deka ne sum zavisnik do pred nekoe vreme.Nemav net,neso zaebavase konekcijata.2 dena i gotovo Bardovci ke me nosea.Imav i dobro drustvo i se,ama tesko deka nekoj ke mi go zamenese netov:)C.c.c. zabegav skroz so ova,mora da se le4am:DDD.Po cel den da sedis pred kompjuter,pa i ne e zdravo bre:))Ama so da se prai.Se demek po4nuva so zanimacija MALA,a na kraj zavrsuva so sedenje cel den pred komp.A "KRIVA" za ova e "Kajganava" LOL :D
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ne sum tolku zavisnik od intenet zavisnik sum od lugeto na netov znachi od prijateli i od rajava na forumov
 

Kajgana Shop

На врв Bottom