Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Да не се лажеме, одговорот е ДА.
И тој што вика не или не е свесен или лаже.Тоа е исто кога и наркоманот вика дека не е зависник и пушачот дека може да ги остави цигарите кога сака.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
куцаш семинарска на компиутер. учиш од слајдови пак на компиутер. проверуваш пошта па на компиутер. идеш на факултет ти викаат материјали има на интернет. се договарапш на другар преку мобилен ти вика ај стај се на мсн ке се договориме. сакаш да дознаеш нешто отвараш интернет. досадно ти е седиш на интернет.. бла бла бла интернет... до некаде општеството околу нас не врзува со интернетов. за завист.. хмм шознам со вакво темпо на живот да. да би имало подруга ситуација на пример можеби не. а како шо е сега ДА..
П.С што е компиутерот без интернет?
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Јас сум, а за другите не знам. Паника ме фаќа кога ќе си дојдам дома, да немам интернет.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Не сум,затоа што дремам на интернет само кога ми е досадно и кога немам со кого да напраам муабет во живо,а од друга страна пак тапа сум кога се компјутери во прашање и ако не е брат ми да ми асиситира нема да направам ни една добра презентација .
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
не сум зависник...ама еве седнам ли до 5.00h сабајле заглавувам :tv:
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
за жал сме многу големи зависници!!! Посебно и помладиве дремат пред компјутер по цел ден некои не ни искачаат надвор!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom